saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

 1 Haftada Saç Uzatılır Mı, Nasıl Yapılır?

03.11.2018
789
 1 Haftada Saç Uzatılır Mı, Nasıl Yapılır?

1 haftada saç uzatan yöntemler uygulanarak, 5 cm’e kadar sonuç elde edilebilir. Saçların yapısını onaran, saç köklerini besleyen ve saç derisine nem dengesi kazandıran yöntemler ile kökten uca sağlık formları bulunuyor. Tamamen doğal yöntemler uygulanarak, hızlı saç uzatma formüllerini deneyebilirsiniz.

1 haftada saç uzatma yöntemleri; yavaş uzayan saçlar, yıpranmış ve canlılığını yitirmiş saçlar ile boya- işlem gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak kısalmış saçlar için uygulanabilir.

Saç Uzatmayı Sağlayan Doğal Formüller Nelerdir?

Saç uzatan doğal yağlar veya kimyasal içerikli serumlar piyasada çok miktarda ve çeşitlilikte bulunuyor. Fakat doğal ürünler kullanmak hem saçların daha hızlı ve nitelikli uzamasını sağlar hem de kimyasallar oluşturabildiği alerjen etkilerin oluşumunu önler.

Saç uzatmak aynı zamanda saçların kalitesini korumak veya zayıf yapılı saçlara kalite formu yüklemektir. 1 haftada 5 cm uzayan saçlar için haftada 2-3 kez, 1 lt suya karıştırılan 2-3 yemek kaşığı elma sirkesi saçlara dökülmeli, ardından durulanmalıdır. Düzenli uygulamalarda kaliteli, parlak ve uzayan saçlar sağlar.

Özellikle çocuk yaşlarda saç köklerini beslemek, hayat boyu kaliteli ve hızlı uzayan saçlara sahip olmanızı sağlar. Küçük yaşlarda ne kadar sık saç kestirilirse, saçlar o derece gürleşir ve dolgun, hacimli ve dayanıklı bir yapı sağlar. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Cilt Kuruluğu Doğal Yollarla Nasıl Tedavi Edilir?

1 günde saç uzatma yolları uygulamak kesinlikle sonuç elde etmenize olanak sunar. Çünkü her insanın saçı ‘’her gün’’ muhakkak uzar. Sadece ne kadar uzadığı kişinin saç yapısıyla alakalıdır. Öğünlerinizde ya da haftada en az 2- 3 gün soğan ve sarımsak tüketmeyi unutmayın. Doğal bir form olan sarımsak, soğan ikilisi saçların çok hızlı uzamasını ve kalın telli dayanıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.

1 Haftada Uzayan Saçlar

Her sağlıklı bünyede aylık ortalama 1,25- 1,50 cm saçlar uzar. Amerika Hastalık Kontrol Merkezi araştırmalarının verdiği bu sonuç, kişilerin beslenme, metabolizma, dna yapısı ve saç tiplerine göre farklılık göstermekle birlikte her gün bir miktar uzadığını gösteriyor.

Saçların daha hızlı uzamasını sağlamak için uygulanabilecek yöntemler şu şekildedir

  • Biotin zengini besinler tüketilmelidir.

Yumurta, süt, peynir başta olmak üzere, yer fıstığı, ceviz, badem gibi çerezler içerdiği zengin yağlar ile saçları kökten besler. Karnabahar ve karaciğer tüketmek, somon ve sardalya gibi besinleri haftada 1-2 kez almak saçların çok hızlı şekilde uzamasına destek olur.

  • Saç derisine masaj yapılmalıdır.

Tüm yorgunluğu gidermek için başa masaj yapmak saç diplerinin de rahatlamasına ve uzamaları için hareketlendirilmesine olanak sunar. 1 haftada saç uzatma yöntemleri arasında; 1 hafta boyunca saç diplerine 5’er dakikalık masaj uygulanması gerekiyor.

Sürekli fön çekilmesi, saçların düzeltilmesi ve saçlara düzenli olarak şekil verilmesi, saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Saç diplerinize ne kadar sık dokunuyor ne kadar maşalar, düzleştiriciler ile uygulama yapıyorsanız, o kadar çok ve hızlı uzar. Ancak maşaların seramik olmasına özen gösterilmelidir.

  • Kolajen desteği katılmalıdır.

Jelatin sadece saçlar için değil bedenin daha hızlı hücre üretmesi ve dinamik bir forma bürünmesi için gereklidir. Kolajen üretimini artırmak için doğal jelatin tüketimi sağlanmalıdır.

  • A ve C vitamini desteği alınmalıdır

Özellikle ıspanak ve brokolide bol miktarda bulunan A, C vitaminleri 1 hafta boyunca ve sonrasında da düzenli olarak tüketilmelidir. Fakat maydanoz hem beden sağlığı hem de saç uzatmanın en hızlı formüllerinden biridir. Sebum üretimi sağlayan A, C vitaminleri, saç kırıklıklarının oluşumunu önlerken saç derisinin nem kazanmasına olanak sunar.

(Not: saçların kırıklarını aldırmak için sürekli kestirmeyin. Kuaförlerin dediklerinin aksine her kestirmeden yeniden uzarken aynı şekilde kırılır ve uzamaz. Düzenli fön, düzleştirme ve elma sirkesi, saçlarınızın doğal şekilde şekillenmesine ve uçlarındaki kırıkların kendiliğinden gitmesine olanak sunar. Mutlaka deneyin)

  • Doğal yağ desteği sağlanmalıdır

1 haftada saç uzatma erkek bakım uygulamalarında da etkili olan yöntemlerden biri Hindistan cevizi yağıdır. Saç diplerine hafif masaj yaparak Hindistan cevizi yağı uygulamak, saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Ancak saç dipleri dışında diğer bölgelere teması önlenmelidir. Zira etkili tüylenme sağlar. Ense, kulak çevresi ve alın bölgelerine değdirmeden uygulanmalıdır. Kaşlara uygulanırken de göz kapaklarına yağın akmaması önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.