saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ağız Kokusuna Bitkisel Çözüm

07.09.2018
182
Ağız Kokusuna Bitkisel Çözüm

Ağız Kokusuna Bitkisel Çözüm

Ağız kokusu nasıl geçer, insanların çoğu ağız kokusu şikâyetinden muzdariptir. Gün boyu insan ilişkilerinize de yansıyan bu kötü durumla karşı karşıyaysanız bu çözüm önerilerini ve tavsiyeleri uygulamanız sizin ağız kokusu derdinize bir nebze derman olabilir. Peki, ağız kokusu nasıl oluşur? İlk önce bunu açıklamak yerinde olacaktır. Ağız kokusunun birçok nedeni olabilir ancak %90 oranında ağız kokusu diş ve diş hastalıkları kaynaklıdır. Geri kalan kısım ise geniz akıntısı kaynaklı veya yeme içme alışkanlıkları kaynaklı olabilir. Dil üzerindeki sülfür içerikli bakteriler ağız kokusuna sebep olan bir diğer neden olarak gösterilebilir. Eğer her yolu denedim ama yine de ağız kokusunu gideremedim diyorsanız birde bizim önerilerimizi uygulamanızı tavsiye ederiz. Ağız kokusunu gidermek için birçok doğal çözüm yöntemi mevcuttur. Peki, nedir bu yöntemler hemen inceleyelim.

Ağız Kokusu İçin Öneriler:

Daha öncede bahsettiğimiz gibi ağız kokusunun en büyük nedeni diş ve diş hastalıkları kaynaklıdır dolayısıyla ağız kokusu şikâyeti olan bireylerin en kısa sürede bir diş hekimine başvurmalarını şiddetle tavsiye ederiz. Her yolu denedim ama bir türlü ağız kokusu giderici ilaç bulamadım, kurtulamıyorum diyorsanız ağız kokusu için önerilen birkaç tavsiyeyi sizin için sunalım. Ağız kokusu nasıl önlenir işte cevabı;
1. Maydanoz yiyin: Maydanoz yemeklere ve salatalara yakışan güzel bir bitkidir. Bunun yanında birçok hastalığında şifa kaynağıdır. Aynı zamanda maydanoz mideyi rahatlatan bir yapıya da sahiptir. İster çiğneyerek ister suyunu içerek maydanozu kullanabilirsiniz.

2. Dişlerinizi fırçalayın: özellikle günde iki kere dişlerinizi düzenli olarak fırçaladığınız takdirde ağız kokusunun büyük oranda azaldığına şahit olacaksınız.

3. Tarçın: Birçok yerde ağız kokusunun giderilmesi için tarçından söz edildiğini duymuş ya da bir yerlerde muhakkak okumuşsunuzdur. Tarçının ağız kokusunda nasıl işe yaradığını birde bizden duyun istedik. Tarçın; içerdiği bazı maddeler sebebiyle özellikle dilde ve ağızda yayılan bakterileri yavaşlatan bir üründür. Sıcak suyun içerisine; tarçın, limon, bal atarak kendinize bir karışım hazırlayıp doğal bir gargara yapabilirsiniz.

4. Meyve tüketin: Özellikle elma, havuç ve armut tüketmek ağız kokusuna iyi gelir aynı zamanda meyveler içinde barındıkları vitaminlerle vücudunuzu güçlendirir.
Nane ve karanfil: Tıpkı maydanozda olduğu gibi nane ve karanfili isterseniz yemeklerden sonra isterseniz de gün içerisinde çiğneyebilirsiniz.

5. Bol su tüketin: Çoğu hastalığın temel sebebi vücudun sıvı kaybetmesinden kaynaklıdır. Bol bol su tüketmek sağlık için önerilerin başında gelir. Ağız kokusu içinde bol su tüketimi uzmanlar tarafından sıkça önerilmektedir. Uzmanla, günde 2,5 litre su tüketilmesi gerektiğini önermektedirler.

ağız kokusu için öneriler
Ağız kokusunu gidermek için bu tavsiyeleri uygularsanız büyük ölçüde ağız kokusundan kurtulabilirsiniz. Ancak unutmayın ki ağız kokusunun birçok nedeni olabilir %90 oranında ağız kokusu diş ve diş hastalıkları kaynaklı olsa da mide rahatsızlıkları da nedenli olabilir. Denediğiniz tüm yöntemler sonucunda bir sonuç alamıyorsanız uzman bir diş hekimine ya da bir doktora başvurmanızı sizin için şiddetle tavsiye ederiz.

Ağız Kokusuna Neden Olan Hastalıklar:

Birçok kere bahsettiğimiz gibi yine hatırlatmakta fayda var ağız kokusu büyük ölçüde diş ve diş hastalıkları kaynaklıdır. Peki, ağız kokusuna neden olan sebepler nelerdir;
İyi temizlenmemiş ağız ve diş protezleri bakterilerin artmasına neden olur buda birçok ağız hastalığının habercisidir. Ağız temizliği ve bakımının düzgün yapılması birinci şarttır.
Diş ve diş hastalıkları kaynaklı hastalıklar; çürük dişler, diş eti hastalıkları, ağız içi yaralar, tükürük bezlerinin hasarlı çalışması gibi daha sayısız hastalık ağız kokusuna neden olabilir.
Ağız dışında ağız kokusuna neden olan hastalıklar; geniz akıntısı, mide ve akciğer kaynaklı hastalıklar ağız kokusuna neden olabilmektedir.
Tüm bu uyarılara ve tavsiyeleri dikkate aldığınız takdirde sağlıklı ve ferah bir nefese kavuşabilirsiniz. Ağız kokusuna kalıcı çözüm ise uzman bir diş hekimine başvurmanız olduğunu kesinlikle unutmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.