saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ananas Diyeti Nasıl Yapılır?

11.12.2018
125
Ananas Diyeti Nasıl Yapılır?

Ananas diyeti, ananasın faydaları üzerine geliştirilmiş bir diyet programıdır. Diüretik etkisi nedeniyle özellikle son yıllarda tercih edilen programlardan biridir. Ananas meyvesi ve ananas suyu, zengin lif kaynağıdır. Sindirim ve hazmı kolaylaştıran ananas, bedenin ve iç organların temizlenmesi için de idealdir.

Ananas anti- inflamatuar ajan olarak çalışan bir besindir. Verimli bir yağ yakıcı olarak, protein sindirici enzimlerin üretimi olan bromelain içerir.

Ananas Diyeti Sağlıklı mıdır?

Ananas diyeti zararları ve yararları hakkında pek çok görüş bulunmaktadır. Şayet program düzenli olarak uygulanır ve sağlık kontrolleri yapılırsa, başarılı sonuçlar elde edilebilir. Ananas diyeti oldukça kolay, pratik ve rahat uygulanabilen bir diyettir. Üstelik mineral, vitamin ve lifler açısından oldukça faydalı olduğu için bedene ekstra kuvvet ve enerji verir.

Kilo vermede hızlı sonuçlar kazandırır. Ayrıca detoks yaparak bedenin temizlenmesine, iç organların daha ideal biçimde çalışmasına olanak sunar. Fakat ananas diyetinin çeşitli unsurları vardır.

Ananas diyeti ile zayıflayanlar meyvenin diüretik etkilerinden dolayı, daha az su ve sıvı tüketirler. Beden, çeşitli besleyici maddeyi ananas diyetindeyken alamayabilir. Diyetin her aşamasında programa uymak gerektiği gibi, program sonunda da hızlı kilo almamak için tüketilen gıdalara özen göstermek gereklidir.

Ananas Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ananas diyeti, diüretik etkilerinden dolayı; kalp hastalığı, böbrek sorunları ve kas kütlesi kaybı riskleri arttığı bilinmektedir.

Ananas Diyeti Programı

5 günlük diyet programını düzenli şekilde uygulayabilirseniz, etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Ananas diyeti için doğal ve taze ananas kullanmak gereklidir. Konserve ananaslar diyet için ideal değildir.

  • Kahvaltı: 2- 3 dilim taze ananas, 1 fincan kadar az yağlı yoğurt ve yanında yulaf ezmesi
  • Ara Öğün: 1 su bardağı taze ananas suyu, 1 dilim kızartılmış çavdar ekmeğiyle 1 adet haşlanmış yumurta
  • Öğle Yemeği: İstenilen sebzelerle hazırlanan su, ızgara olarak balık ya da tavuk
  • Ara Öğün: 1 su bardağı taze sıkılmış ananas suyu, az yağlı ananaslı yoğurt
  • Akşam Yemeği: Tavuk ızgara ve yeşilliklerle hazırlanmış ananas salatası

Ananas suyu ile birlikte su ya da şekersiz çay içilebilir.

Yeşil çay özellikle kilo vermede etkilidir. Ananas yanında limon, asidik yapısıyla sindirime destek sağlar. Ananas yoğurt menüsünde, taze ev yoğurduna ince doğranmış taze ananas eklemek daha idealdir. Yoğurdun da az yağlı olması önerilir.

Bu ananas diyeti örnek menüsüne uyularak, kısa sürede etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Genel sağlık durumunda sorun olmayan kişiler uygulamalıdır ve diyet süresi uzun tutulmamalıdır.

Ananas detoks suyu tarifi oldukça kolay uygulanır. Ekstra yemek pişirmelere veya bulunması zor ürünleri tüketmeye gerek yoktur, zahmetsiz ve kolaydır.

Ananas Diyeti ve Egzersiz

Ananas diyeti 5 günlük bir program olduğu için 5 günlük egzersizin çok bir katkısı yoktur. Ancak genel anlamda egzersizler ihmal edilmemelidir. Özellikle kas kütlesi kayıplarının önlenmesinde oldukça etkilidir.

Haftanın en az 3 günü spor yamak, sağlıklı ve uzun ömürlü olmanın, daima fit ve formda olmanın en etkili yöntemlerinden biridir.

Ananas Diyeti ve Kalori

Kalori, günlük bir besin ihtiyacıdır. Bedenin aktif şekilde çalışması, enerjik olması ve sağlıklı olması için ideal biçimde alınmalıdır. Düşük seviyede kalori alındığında, metabolizma yavaşlar. Metabolizmanın yavaşlaması ise kilo almayı hızlandırır.

Kadınlarda 1.200’ün biraz üstünde, erkeklerde 1.800 kalori seviyesinin biraz altında olması idealdir.

Ananas Diyeti İle Zayıflama

Ananas zayıflatırmı yorumlar nelerdir gibi konularda merak edenler ve ananas diyetini uygulamak isteyenler için, kalorinin önemli olduğundan bahsedebiliriz. Yakılan kaloriden daha azını almak, kilo artışına neden olur. Dolayısıyla yakılan kaloriden daha fazla kalori almak, sağlıklı ve formda olmakla eşdeğerdir.

Bu diyette sadece ananas tüketmek ve diğer mineral, vitamin, proteinleri almamak çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir. Ayrıca bilimsel olarak ananasın zayıflattığına dair kesin bilgiler bulunmamaktadır.

Çeşitli araştırmalarda meyve ve sebzelerin sık tüketilmesi, taze ve çiğ olarak tüketilmesi, yağ yakımında ve zayıflamada etkili sonuçlar kazandırdığı bilgisini sunmaktadır. Dolayısıyla şayet yapmak istiyorsanız maksimum 5 günlük diyet deneyebilirsiniz. Ancak kilo vermede ve etkin biçimde zayıflattığına dair kesin bilgiler bulunmamaktadır. Ayrıca ananas, orta- glisemik indeksli bir yiyecektir. Bu da, kan şekerinin yükselmesine neden olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.