saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ananas Suyunun Faydaları Nelerdir, Nasıl Tüketilir?

24.12.2018
47
Ananas Suyunun Faydaları Nelerdir, Nasıl Tüketilir?

Ananas suyunun faydası nedir sorusu, ananasın birçok faydasının olduğunun duyulmasıyla beraber merak edilmeye başlanmıştır. Özellikle iltihap sökmesi ve sindirimi kolaylaştırmasıyla birçok konuda iyi gelen ananas, lifli yapısı sayesinde tok da tutmaktadır. Türkiye’de çok yerleşmiş bir tüketim kültürü bulunmasa bile, günden güne daha fazla yaygınlaşmaya ve severek kullanılmaya başlanmıştır. Ananas suyu ise ananastan daha etkili olup, birçok hastalığa ve şikayete iyi gelmektedir. Ananas suyunu tüketmek için bir hastalığınızın ya da şikayetinizin olmasına gerek yoktur. Zira ananas, birçok hastalığın önlenmesinde de önemli rol oynar.

Ananas Suyu Neden Tüketilmelidir?

Organik ananas suyu tüketmek elbette dışarda hazır olarak tüketeceğiniz ananas sularından çok daha etkili olacaktır. Ananas sert kabuğuyla zor soyulan bir meyvedir. Ancak marketlerde ananası soymanız ve dilimletmeniz mümkündür. Ayrıca artık birçok market ve manav ananası hazır dilimlenmiş ve soyulmuş bir şekilde satmaktadır. Ananas suyunun tüketilme nedenlerinin başında artık çok daha kolay bulunabilen meyve olması da gelmektedir. Ananası soyduğunuz ve dilimlettiğiniz takdirde meyce sıkacağında sıkacak oldukça kolay olacaktır. Bağışıklık sisteminden boşaltım sistemine kadar birçok konuda büyük faydası bulunmaktadır.

Ananas Suyunun Faydaları Nelerdir?

Ananas bitkisinin faydaları saymakla bitmemektedir. Ananasın birçok kişi tarafından rahatlıkla tüketilmesinin başlıca nedenleri arasında ananasın sıfır kalorili olması gelmektedir. Özellikle kilo vermek isteyen kişilerin gönül rahatlığıyla tüketebileceği bir meyve olan ananas, evde de kolay bir şekilde hazırlanmaktadır. Ananas suyunun faydaları arasında şu özellikler sıralanabilir:

  1. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir
  2. Tiroid bozukluklarına ve boğaz hastalıklarına iyi gelmektedir
  3. İltihap sökücüdür ve iltihapları da kontrol altına alır
  4. Bağırsaklarınızı temizler
  5. İdrar yollarının düzgün çalışmasını sağlar
  6. Ödemleri ve vücuttaki diğer şişlikleri alır

Ananas Suyunun Vücut Üzerinde Etkisi:

Doğal ananas suyu hazırlamak oldukça kolaydır ve düzenli içildiği takdirde birçok faydayı beraberinde getirmektedir. Özellikle C vitamini yönünden oldukça zengin olan ananas, bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve hastalıklara meydan okur. İçerisinde yer alan antioksidanlar ve enzimler sayesinde vücudunuzu temizler ve özellikle karaciğerinizin daha iyi çalışmasını sağlar. İyot açısından da zengin olan ananas, tiroid hastalığının tedavisinde ve önlenmesinde birebirdir. İdrar söktürücü özelliği sayesinde, hem idrarı hem de diğer zararları maddeleri vücuttan uzaklaştırmak konusunda birebirdir.  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Adet Ağrısına Ne İyi Gelir?

Ananas Suyu Nasıl Hazırlanmalıdır?

Ananas suyu tarifleri içerisinde size en uygun olanı bulmak, amacınıza ve damak zevkinize göre değişiklik gösterecektir. Ananas suyunun tüketimi, içerdiği birçok faydanın yanı sıra su ihtiyacınızı karşılamayı da sağlar. Elbette ananas suyu içenler de günlük su tüketimine dikkat etmelidir ancak ananas suyu sayesinde daha avantajlı konuma geçeceklerdir. Ananas suyu hazırlamak için gereken ölçüler yarım ananas ve 1 litre su olacaktır. Ananas suyunu hazırlarken, eğer ki ananası soyulmuş ve dilimlenmiş almadıysanız öncelikle soyma ve dilimleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Ardından 1 litre suyu üzerine ekleyerek kaynatın ve kaynayınca altını kısın. Demlenmeye bıraktıktan sonra karışımı süzün ve aç karna olduğunuz zaman için. Günün geri kalan kısımlarında da aşırı tüketimden kaçın.

Ananas Suyu Nasıl Tüketilmelidir?

Ananasın faydalarından tam verim almak için yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle ananasın herkes tarafından gönül rahatlığıyla tüketilebilmesinin ilk sebebi, ananasın kalorisiz oluşudur. Bu özelliğiyle ananas suyunu tüketirken içerisine şeker ya da tatlandırıcı atmak, amacınıza ulaşmak yolunda atacağınız ilk yanlış adım olacaktır. Ananas suyunu mümkün olduğu kadar saf haliyle kullanmanız önerilmektedir. Bu sayede hem kalorisiz bir içeceği gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz hem de anansın faydasını maksimum seviyede görürsünüz.

Ananas Suyu Hangi Aralıklarla İçilmelidir?

Ananas kabuklarının faydaları bile birçok kişinin denemesi gereken bir yöntemdir. Bunun yanı sıra ananas suyu da birden çok fayda içerir. Ananas suyu içerken özellikle aç karna olmanız, kilo vermeniz yolunda yardımcı olacaktır. Ananasın yüksek lifli yapısı sizi tok tutacak ve kilo vermenize yardım edecektir. Ananas suyunun aç karna içilmesinin yanı sıra, ananas suyu hazırlandıktan ve süzüldükten sonra mutlaka bir bardak içilmelidir. Ardından kalan miktar küçük oranlarla bölüştürülmelidir. Ananas suyunu küçük oranlarla böldükten sonra gün içerisinde farklı zamanlarda içmeniz mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.