saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Aristo Diyeti Nasıl Yapılır?

14.12.2018
380
Aristo Diyeti Nasıl Yapılır?

Aristo Diyeti, çiğ beslenme üzerine tasarlanan bir programdır. Fakat diyet listesini oluşturan çiğ besinler, meyve ve sebzelerle hazırlanır. Hızlı sürede kilo verme odaklı bir menüdür. Her diyet gibi, içeriklerine ve uyulması gereken diyet kurallarına özen gösterildiğinde kısa sürede etkili sonuçlar veren bir programdır.

Bu diyet türü, uzman kontrolünde uygulanması gereklidir. Her bünye ve metabolizma farklılık gösterdiği için kişiye özel ve kontrollü şekilde uygulanması gerekir. Öğünlerde meyve ve sebzelerin tüketimi çiğ olarak sağlanır. Mineral ve vitaminlerin doğrudan alınması, bedenin güçlü ve metabolizmanın donanımlı olmasını sağlayarak uygulanan bir programdır. Bu diyette karbonhidrat azaltılır ve 3 hafta sonunda etkili sonuçlar elde edilir.

Aristo Diyeti Listesi

Aristo diyeti örnek menü tam olarak uygulanmalı ve öğünler ihmal edilmeden beslenme sağlanmalıdır. Örnek menüde;

  • Sabah Kahvaltısı Menüsü

Aristo diyeti sabah kahvaltısında ½ greyfurt, sabah uyanır uyanmaz yenir. Ardından haşlanmış yumurta, ekmeksiz şekilde tüketilir. Yanında yeşil çay ve ek olarak; domates, maydanoz, salatalık ve roka mutlaka tüketilmelidir.

  • Ara Öğün

1 porsiyon yoğurt veya sınırsız şekilde yeşil salata tüketilebilir. Aristo diyeti kitabı önemli içeriklerden birisi; ara öğünlerin atlanmaması gerektiğidir.

  • Öğlen Menüsü

Öğle yemekleri, protein bazlı hazırlanmalıdır. Balık, kırmızı et veya tavuk tüketilmeli, yanında salata istendiği miktarda veya 1 kase yoğurt alınmalıdır. Salatalarda patates, havuç ve mısır katılarak, çeşitlendirilmelidir.

  • Akşam Menüsü

Aristo diyeti örnek liste içerisinde akşam menüsü de çiğ sebze ve protein içerikli olmalıdır. Fakat sınırsız olarak değil, akşam yemeğinde besinlerden az olmak şartı ile tüketim yapılabilir. Karbonhidrat ihtiyacı yemekten 1 saat sonra alınan meyvelerle takviye edilmelidir. Bu meyveler, şeker oranı az olanlar arasından seçilmelidir. Her menüde ve özellikle akşamları salata, mutlaka tüketilmesi gereken ve diyetin temel temasıdır.

Aristo Diyeti Evreleri

Aristo gladyatör diyeti nedir, nasıl yapılır konusunda öncelikle programın aşamaları bilinmelidir. Aristo diyetinde evler şu şekildedir;

  • Beslenme Programı

Diyetin tamamında meyve ve bol çiğ sebze tüketilmelidir. Az yağlı veya yağsız süt, yumurta, peynir, beyaz et ve yoğurt gibi besinler protein ihtiyacı ve takviyesi açısından önemlidir. Çilek, elma ve ananas türündeki meyveler, şeker oranları az olduğu için zayıflamada daha etkili katkı sağlar. Aynı zamanda vitamin, mineral ve lif ihtiyaçlarını karşılayarak, bedenin kuvvetli olmasına olanak sunar.

Aristo diyeti aşamalarında; ekmek ve ekmek türevleri, makarna ve pilav türündeki gluten içerikli besinler alınmamalıdır. Gladyatör diyeti Aristo menülerinde bedene detoks uygulaması yapılır, yağ yakımı sağlanır, metabolizma hızlandırılarak, kitleleşmiş fazla yağların, kiloların hızlı ve kolay biçimde atılması sağlanır.

Üstelik mide, sindirim ve boşaltım sistemleri daha ideal biçimde çalışır, bağırsaklar faal şekilde zayıflamaya yardımcı olur.

  • Aristo Diyeti Uzman Görüşü

Uzman kontrolünde yapılan Aristo diyeti özel terapisinde, epifiz bezinin temizlenmesi ve bedenin ideal hücreler üretmesi üzerine çalışmalar yapılır. Hormonların düzenli şekilde çalışması ile seratonin üretimi düzene girer ve sağlıklı bedene kavuşma sağlanır.

10 günde 6 kilo verdim gibi kalıplara odaklanmadan, her metabolizmanın farklı olduğu bilinmeli ve en ideal en sağlıklı biçimde kilo kontrolünün sağlanması üzerine program, profesyonel şekilde uygulanmalıdır.

Aristo programının ara evrelerinde; hardal otu, kereviz, deniz yosunu, badem, Çin lahanası, muz, acı biber, vişne, şalgam yaprağı ve börülce gibi özen besinler eklenerek, hormon düzenlenmesi ve vücuttaki salgı bezlerinin ideal biçimde çalışması sağlanır.

Diyet listesinin sonraki evrelerinde hormon düzenlemesi için ek olarak; papatya, rezene ve anason gibi bitki çayları ilave ediliyor.

Aristo Diyeti Sağlıklı Kilo Vermede Etkili midir?

Aristo diyetinin temel mantığı, mineral ve vitaminleri doğrudan alarak, bedenin güçlü, formda ve zinde olmasını sağlıyor. Karbonhidratı azaltarak, fazla yağların hızlı ve nitelikli biçimde atılmasını, bedenin düzenli ve ideal biçimde hedeflenen kiloya gelmesini sağlıyor.

Bedenin detoks yapması ve hormon düzenlemeleri ile yeni ve sağlıklı hücrelerin oluşması sağlanırken, ideal kilonun uzun süreli korunması ve sağlıkla parlayan bir beden elde edilmesi sağlanıyor. Protein ağırlıklı gıdaların alımlarında da pişirme teknikleri önemli rol oynuyor. Aç kalmadan hatta ideal biçimde doygunluk elde edilerek, minerali, vitamini, lif kaynakları zengin meyve ve sebzelerle sağlık kazandırılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.