saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bacak ve Basenleri Nasıl İnceltebiliriz?

24.12.2018
278
Bacak ve Basenleri Nasıl İnceltebiliriz?

Özellikle kadınların başının dertte olduğu bacak ve basen yağlarını eritmek için hem doğru beslenmek hem de doğru egzersiz ile çok zor değil. Günümüzde basen yağlarından kurtulmak için birçok diyet önerisi ve eğersiz söz konusu. Önemli olan ise bunların içinden hangisi sizin vücut tipinize en uygun olanı bunu belirleyebilmek. Diğer yandan basenlerdeki incelmenin kalıcı hale getirilmesi için de egzersiz ve sağlıklı beslenmenin bir hayat tarzı haline getirilmesi önemli.

İnce Bacakların Sırrı

Uzun ve ince bacaklar genellikle genetik olarak nesilden nesile geçer ancak doğru beslenme ve egzersiz ile de hayal edilen uzun bacaklara sahip olmak imkânsız değildir. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki ince ve güzel bacaklar he ne kadar genetik olsa da bunları korumanın ve uzun yıllar güzel bacaklara sahip olmanın genetikten daha çok düzenli ve sağlıklı beslenmek ve bacakları formda tutacak egzersizler yapmakla ilgisi var.

Zayıflamak isteyen özellikle kadınların en çok canını sıkan nokta bu basen bölgesi oluyor. İnsanlar fitness, aerobik, plates hatta basen eritme dansı gibi çalışmalar ile formda bacak ve basenlere sahip olmak istiyor.  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.  Anason Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Neler Yemeliyiz?

Sağlıklı ve güzel görünen bacakların sırrı egzersiz yanında doğru beslenme. Peki, basen eritmek için ne yemeliyiz diyecek olursak öncelikle basen ve kalcak yağlarını eritme sürecinde bir numaralı düşmanınızın işlenmiş gıdalar olduğunu söylemek isteriz. Atalarımızın basen ve bacak yağları yoktu çünkü onlar her işlerini yürüyerek yaparlardı ve doğal beslenirlerdi. Bu sebeple basen nasıl yok edilir. Probleminin çözümü köklerimize dönmekten geçiyor.

Ayrıca masadan doymadan daha doğrusu şişmeden kalkmayı bilmek lazım. Burada vücudunuzu dinlemeyi öğrenmeniz lazım. Yemeniz gerektiğinden fazla yeyip yemediğinizi anlamanın basit bir yolu var aslında. Yemek sonrası kendinize küçük bir koşuya çıkıp çıkamayacağınızı sorun. Cevabınız eğer hayır ise bu gerektiğinden fazla yediğiniz ve midenizi doldurduğunuz anlamına gelir.

Bacak Eritme Hareketleri

Aşağıda bahsettiğimiz bazı basit ve hemen her yerde yapabileceğiniz egzersizler ile bacak ve basen yağlarından kurtulmak ve basen eritme sürecinde olumlu sonuçlar almak mümkün.

  1. Bacakları Çapraz Tutup Yana Dönme: Ayakta durum ve kollarınızı yukarı doğru kaldırın. Sol ayağınızla geniş bir adım atın ve sol dizinizi bükün, kalçalarınızı arkanıza yaslayın. Sırtınızı düz tutun, elleriniz hemen önünüzde olacak ve sol ayağınızın her iki tarafına da iki elinizle ulaşarak parmak uçlarınızla yere değecek şekilde tutun.
    Daha sonra sol bacağınızı itin ve ağırlığınızı sağ ayağınıza doğru kaydırın, her iki kolunuzu tavana kadar getirin, beraberinde sol bacağınızı vücudunuzun ön kısmına getirin ve sağ bacağınızı geçerek zemindeki sol ayak parmaklarınıza dokunun. Her bacakta 20 tekrar ile tamamlayın. Bu hareket özellikle yan basen nasıl eritilir diyenler için idealdir.
  2. Tek Bacakta Dengede Durma: Ayakta durun. Sağ bacağınızla ileriye doğru büyük bir adım atın. Her iki elinizle sağ ayağınıza doğru uzanarak ve kalçalarınızdan hafifçe ileriye doğru hareket ederek, dizlerinizi her iki dizde de düşük bir seviyeye getirin. Sol diziniz doğrudan yere doğru işaret edilmelidir (koşmaya başlamak üzere olan bir koşucu gibi). Bilhassa kalça yağlarında kurtulmak isteyen hem kadınlar için hem de erkeklerde kalça yağları nasıl eritilir diye soranlar için uygun bir egzersizdir.
    Daha sonra, ağırlığınızı sağ bacağınıza doğru verin ve sağ ayağınızı aşağıya doğru itin, sol bacağınızı zeminden ve kalça arkasından yukarı kaldırın. Üst bedeniniz ve sırtınız düz dururken kollarınız da aşağı gösterir halde gergin durmalıdır. Bir bacağın üzerinde durmak çok zorsa, sol ayağınıza hafifçe yerden destek alabilirsiniz. 20 kez tekrarlayın ve ardından diğer tarafa geçin.
  3. Çapraz Sıçrama: Bu hareket özellikle kalça nasıl eritilir sorusunun cevabını veriyor bize. Sağ ayağınız ileriye doğru alın ve sol bacak arkaya aynen koşmaya başlarmış gibi gergin halde dursun, sol kolunuzu sağ ayağınıza doğru uzatın ve sağ kolunuzu arkanıza yaslayın. Her iki ayağınızla zemini itin, dümdüz yukarı çıkın, bacaklarınızı ve kollarınızı makas hareketi ile ileri geri yaparken gövdenizi de sağa ve sola döndürün. Toplamda 20 tekrar yapın.
  4. Bacak Presi: Bilhassa spor salonlarında bulunan bacak presi sıkı bacakların en önemli formülüdür. Ancak bacak presi için spor salonuna gitmenize gerek yok. Kendi ağırlığınız ile bacaklarınız üzerinde tam olarak ayağa kalkmadan ve tam olarak oturmadan 20 tekrar çömelme hareketi yapmanız halinde sıkı bacaklara kavuşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.