saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bakteriyel Vajinoz Tedavisi

07.09.2018
110
Bakteriyel Vajinoz Tedavisi

Bakteriyel Vajinoz Tedavisi

Bakteriyel vajinozis nasıl tedavi edilir sorusu, özellikle doğurgan dönemlerde olan kadınların gündemindedir. Bakteriyel vajinoz ya da bakteriyel vajinozis adıyla bilinen bu rahatsızlık, hemen hemen her kadında görülmektedir. Vajinadaki doğal ve faydalı bakterilerin azalmasıyla ortaya çıkan bu hastalık için, birçok doğal yöntem bulunmaktadır. Tedavisi basit olsa da, kaşınma ve idrarda yanma gibi etkilerle, hayat kalitenizi düşürmektedir. Bu sebeple, teşhis koyulmasının ardından hemen tedavi gerçekleştirmeniz faydalı olacaktır. Bakteriyel vajinozis tedavisi, evde kendinizin de hazırlayabileceği doğal yöntemlerle çözülebilir. Vajina içerisinde kendiliğinden üreyen doğal mikroorganizmalar bulunur. Vajina içerisinden yer alıp kişilere zarar vermeyen her türlü mikroorganizma, vajinal florayı oluşturur. Bu floranın çeşitli sebeplerle bozulması, bakteriyel vajinoz gibi hastalıklara sebep verir. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için yapmanız gereken ve yapmamanız gereken şeyler vardır.

Bakteriyel Vajinoz Nedir?

Bakterial vajinozis ya da bakteriyel vajinoz, anaerob bir bakteri tarafından oluşturulan vajinal bir enfeksiyondur. Vajinada meydana gelen akıntı şeklinde kendini gösterir. Bu akıntıların sebebi, vajinada biriken bakteriler ya da yararlı bakterilerin yokluğudur. Vajina bölgesinde birikip büyüyen bakteriler zamanla bakteriyel vajinoza sebebiyet verir. Bakteriyel vajinit bitkisel tedavi uygulanabilen bir rahatsızlıktır. Bu sayede, elinizin altındaki kolay ulaşılabilir maddelerle, bu soruna veda edebilirsiniz.

Bakteriyel Vajinozun Tedavisi:

Bakteriyel vajinoz, kadınların sıkça karşılaştığı kadın hastalıklarından biridir. Korkulacak kadar tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalmazsınız. Ancak idrarınızda yanma olabilir ve çoğunlukla vajinadan çürük balık kokusu gelir. Akıntılar renksiz ya da gri renkte olur. Tüm belirtiler bakteriyel vajinoz olduğunuza delalet olabilir. Bu şikayetlerin giderilmesi için öncelikle doktorunuza başvurmanız önerilir. Her ne kadar bu belirtiler bakteriyel vajinozu desteklese de, doğru teşhis için doktorunuzla görüşmelisiniz. Doktorunuzun yazacağı bakteriyel vajinozis reçetesinde, kimyasal ilaçlarla çözümler bulabileceğiniz gibi, evinizde kendiniz hazırlayacağınız doğal yöntemler de uygulayabilirsiniz.
Bakteriyel vajinozun tedavisinde kullanabileceğiz doğal yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

Doğal yoğurt

Çay ağacı yağı

Sarımsak

Elma sirkesi

Hindistan cevizi yağı

Hidrojen peroksit

Keklik otu yağı

Tüm bu çözüm yöntemlerine, kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Her bir yöntemin kendine has bir kullanışı vardır. Yoğurdu direk tüketebileceğiniz gibi, bölgesel olarak da uygulayabilirsiniz. Çay ağacı yağını da bölgesel olarak uygulamanız halinde, bakterilerin azaldığını görürsünüz. 2 bardak elma sirkesini ılık su dolu küvete döktükten sonra, bu suyla yapacağınız banyoda size iyi gelecektir. Hindistan cevizi yağını kullanırken, tamponu buna batırarak 30 dakika vajinanızda bekletmeniz gerekecektir. Sarımsak tabletleri almak ya da tüketmek de doğal bir savaş aracıdır. Hidrojen peroksit ve damıtılmış suyu eşit olarak karıştırarak banyo yapmanız da olumlu sonuç verecektir. Antiseptik özelliği olan keklik otu yağı da, bakterileri ve enfeksiyonları azaltıcı etkiye sahiptir. Vajinal enfeksiyonların bitkisel tedavisi için bu yöntemler kullanılabilir.

Bakteriyel Vajinozun Belirtileri Nelerdir?

Nemli ve sıcak bir yapıya sahip olan vajinada, bakteri üretimi oldukça fazladır. Bu bakterilerin doğal olarak üreyen yararlı tipleri haricinde, bakteri birikimleri çeşitli hastalıklara ve enfeksiyonlara davetiye çıkarabilir. Bunun başlıca sebebi, sürekli olarak vajinal duş almak ve kayganlaştırıcı yerine bebe yağı kullanmak gelir. Diğer sebepler ise, çok terlediğiniz ya da spor yaptığını zaman kıyafetlerinizi değiştirmemek ve bisiklete pedsiz binmektir. Bu sebepler arttırılabileceği gibi, hemen hemen hepsinin yarattığı etki aynıdır. Kötü koku, idrarda yanma ve yoğun renksiz akıntılar. Bu belirtiler bakteriyel vajinozun bulgulardır. Bu durumun yaşanmaması için sayılan örnek olaylara dikkat edilmesi gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.