saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Basurun Sebepleri Belirtileri ve Tedavi Süreci

23.09.2018
90
Basurun Sebepleri Belirtileri ve Tedavi Süreci

Basurun Sebepleri Belirtileri ve Tedavi Süreci

Basur belirtileri nelerdir ve tedavi süreci nasıl işlemektedir konu başlığı altında kişilerin özellikle bitkisel yöntemler ile tıbbi yöntemleri bir arada götürmesi konusunda bir hassasiyet ortaya koyulması gerekmektedir. Bu şekilde kapsamlı bir tedavi ortaya koyulabilir.

Basur bölgesinde meydana gelen hassasiyet kişilerin günlük hayatını derinden etkilemektedir. Özellikle oturma kalkma, tuvalete çıkma ya da günlük olarak gerçekleştirilecek olan aktivitelerde sınırlandırmaların meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Bu rahatsızlığın genetik faktörünün oldukça yüksek olduğu bilinmelidir. Genetik faktörün ortaya çıkması ile beraber vakalardaki sıklık oranının da artış gösterdiği fark edilmektedir.

Basurun Bitkisel Tedavisi Var Mıdır?

Basurun bitkisel tedavisi konusunda son senelerde büyük gelişmeler ortaya koyulmuştur. En sık uygulanan yöntemlerden bazıları;

  • Bitkisel tedavi konusunda özellikle dıştan uygulanan bazı yapıların oldukça faydalı olduğu düşünülmektedir. Fakat bu yapıların cildinizin hassasiyetini artırabileceğinin de farkında olmalısınız. Bitkisel olarak önerilen hiçbir ürünün tıbbi deneyler gibi garantili bir sonuç vermesi de beklenmemelidir. Fakat papatya yağının seyreltilerek bu bölgeye uygulanmasının hassasiyeti düşürdüğü ve varsa açık yaranın da kapanmasını sağladığı belirtilmektedir.
  • Açık yara, iz ya da kesik söz konusu olduğu zaman en çok kullanılan ürünlerin başında gelen kantaron yağının doğal ve ev yapımı olanını bulursanız basurun açık yarasının veya varsa kanamasının ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sorun söz konusu olmayacaktır. Asıl dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan yağın kesinlikle yapay olmamasıdır.

Bu yöntemlerin uygulanmasının yanı sıra bağırsakların kabızlıktan olabildiğince uzak tutulması gerekmektedir. Kabızlığın basur rahatsızlığını zorlayan bir yapıda olduğu da görülmektedir. Kabız olan kişilerde basurun şiddeti çok daha büyük bir artış kaydetmektedir.

Basurun ilerleyen raddelerde ortaya çıkabilecek bir kanser belirtisi olabileceğinin de unutulmaması gerekmektedir. Hatta birçok vakada basur olarak üstün körü tedavi edilen hatta bazı dönemlerde tedavi dahi edilmeyen rahatsızlıkların hem bağırsaklarda hem de midede meydana gelen bir hassasiyetin kanıtı olabilmektedir. Bu nedenle kapsamlı bir tanı ve tedavi yönteminin ortaya koyulması da ayrıca dikkate alınması gereken detaylar arasında kendini göstermektedir.

Basurun Tıbbi Tedavisi

Basur nasıl geçer konu başlığında en güvenilir şekilde uygulanacak yöntemlerin başında tıbbi tedavi gelmektedir. Faklı tedavi dönemlerinde kullanılan ilaçlar değişim göstermektedir. Örneğin akut dönemde kullanıma alınan ilaçlardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Hametan, Hedensa
  • Hemoralgin, Progtolog

Belirtilen bu ilaçların kullanım oralarına ve sıklıklarına sadece konunun uzmanları tarafından karar verilebileceği de dikkate alınması gereken noktalardandır. Bu ilaçların bilinçsiz bir biçimde tıbbi muayeneden geçilmeden kullanılması zararlı sonuçların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. İlaçların bir kısmının temel niteliğin bakıldığı zaman bölgenin acısını alacak ve bölgesel bir uyuşturma sağlayacak yapıda oldukları görülmektedir. Tam da bu nedenle yara niteliğinin tıp uzmanı tarafından tanılanmaması ve kişilerin bu ilaçları kendi isteklerine uygun olarak kullanmaları durumunda fazla hassasiyet meydana gelebilmektedir. Hemoroid belirtileri tedavisi sadece uzmanların reçete ettiği ilaçlar ile yapılabilmektedir. Ancak bu şekilde uzun vadede işe yarayacak ve yan etki göstermeyecek ilaçların kullanılması mümkün kılınmaktadır. Bağırsak (Kolon) Kanserinin Sebepleri yazımızı okumak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Erkeklerde Hemoroid Sebepleri Nelerdir?

Hemoroid neden olur erkeklerde ve kadınlarda farklılık gösterir mi gibi sorular sıklıkla dile getirilmektedir. Genel olarak bu sorunun erkeklerde daha sık görüldüğü ya da kadınlarda görülse de ilerleme safhasının erkeklerde çok daha hızlı bir biçimde kendini gösterdiği fark edilmektedir.

  • Beslenme şeklinin düzensiz olması bu sebeplerin başında gelmektedir. Özellikle et tüketiminin yüksek olması kişilerin bağırsaklarını uzun vadede yorabilmektedir. Bu nedenle basurun oluşumu için de uygun ortam yaratılmaktadır.
  • Uzun süreli kabızlığın ve bu kabızlığın tedavi edilmemesinin de basurun başlıca temel sebepleri arasında olduğu görülmektedir.
  • Ailesel yatkınlık basurun meydana gelme oranını neredeyse iki katına kadar artırabilmektedir.
  • Su tüketiminin düşük olması cildin çok daha hassas bir hale gelmesini ve dolaylı olarak da kabızlığın meydana gelmesini tetikleyebilmektedir. Bu detayların her biri basur için uygun ortam yaratmaktadır.

Hemoroidden kaçınmak için muhakkak ilk belirtiler ortaya çıktığı zaman bunun geçiştirilmemesi ve tedaviye ilk aşamadan başlanması gerekmektedir. Ancak bu şekilde sorunsuz bir biçimde tedavi uygulanabilir ve rahatsızlık daha da ilerlemeden sonuca vardırılabilir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.