saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bel soğukluğunun Sebepleri, Belirtileri ve Tedavi Süreci

23.09.2018
88
Bel soğukluğunun Sebepleri, Belirtileri ve Tedavi Süreci

Bel soğukluğunun Sebepleri, Belirtileri ve Tedavi Süreci

Bel soğukluğunun sebepleri ve tedavi süreci nasıl ortaya çıkmaktadır sorusu erkelerin sıklıkla sorduğu ve özellikle gençler arasında sıklıkla görülen rahatsızlığın tedavisi için dikkate alınması gereken konu başlıklarındandır. Bel soğukluğunun bir diğer adı Gonore olarak bilinmektedir. Tıbbi isim olarak Gonore’nin kullanılması çok daha doğru olacaktır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar arasında değerlendirilmektedir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklara bakıldığı zaman şu alt kategorileri oldukça yaygın olduğu görülmektedir;

 • Erkekte üretrit
 • Vajinit
 • Genital ülser
 • Mükopürülan servisit
 • Pelvik inflamatuar

Bu hastalığın bitkisel ya da geleneksel yöntemler ile çözülmesi söz konusu değildir. Bu yöntemlere başvuran kişilerin özellikle cinsel performanslarında ve boşaltım sistemlerinde sıkıntıların ortaya çıkabileceği belirtilmelidir.

Bu hastalık ile alakalı en sık düşülen yanlışlıkların başında kesinlikle sadece erkeklerde görülme algısı gelmektedir. Aynı sorun kadınlarda da görülmektedir. Hatta bazı kadınlarda doğurganlığı dahi olumsuz yönde etkileyecek şiddete sahip olabileceğinin de altı çizilmelidir.

Tedavi İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Bel soğukluğu ilaç ismi konusunda araştırma yapan kişilerin tedavi dozunu kendi isteklerine göre ayarlaması söz konusu değildir. Teşhis ve tedavinin sadece uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesine izin verilmektedir.  Kişilerin dikkate almaları gereken tedavi ipuçlarından bazıları şu biçimdedir;

 • Düzelme meydana geldikten sonra 10 gün kadar daha ağızdan antibiyotik alınmaya devam edecektir. Bu şekilde vücutta yer alan mikropların tam olarak temizlendiğinden emin olunmaktadır.
 • Aynı sorunun yeniden yaşanmaması için hastalıklı olduğundan şüphe edilen kişiler ile ilişkiye girerken muhakkak korunmanız gerekmektedir.
 • Seftriakson özellikle tedavi sırasında muhakkak kullanılmaktadır. Bu kullanımların her birinin uzman kontrolünde olması gerekmektedir. Uzmanların belirttiği ilaçların yanı sıra enfeksiyonun sebebiyet verdiği ek sorunlar ile mücadele edebilmek için de farklı ilaçlar kullanılabilmektedir. Örneğin genital bölgede çıkan herpes sıklıkla bu enfeksiyona eşlik etmektedir.

Bu tedavi sırasında kullanılan ilaçların herhangi bir test yapmadan bireysel kararlar ile alınması tedavi olmak bir yana durumu daha kötü hale getirebilmektedir. Gonore tedavisinde kullanılan ilaçlar incelendiği zaman kişilerin özellikle aktif maddenin akıntıyı kesmek, mikropları ortadan kaldırmak odaklı olduğu görülmektedir. Bazı durumlarda testislerde meydana gelen hassasiyetin en düşük seviyeye çekilmesi için dıştan uygulanacak krem tedavileri de verilmektedir.

Bulaşıcı Mıdır?

Gonore kaç günde iyileşir sorusu yaklaşık olarak 15 gün olarak belirtilmelidir. Bulaşıcı bir hastalıktır. Cinsel yollar kolay bir şekilde bulaşabilmektedir. Tedavi olunmadığı zaman bulaşıcılıktan ziyade daha büyük sorunları da beraberinde getirebilmektedir. Ortaya çıkabilecek olan sorunlardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

 • Kısırlık, dış gebelik
 • Pelviste iltihap
 • Testislerde iltihap
 • Prostatta iltihap

Kan yolu ile vücudunun tamamında kendini hissettirmeye başlarsa hastalığın ölümcül olabileceği de dile getirilmelidir. Bu sorunların ciddiyetine bakıldığı zaman gonorenin kısa sürede tıbbi bir şekilde ilaçla tedavi edilmesinin ne denli önemli olduğu fark edilmektedir.  Hem kadınların hem de erkeklerin bu tehlikeleri de göz önünde bulundurarak çok daha detaylı ve düzgün bir koruma yöntemi benimseyerek cinsel ilişki yaşanması ve yaşanan kişilerin de hastalık taşıyıcısı olup olmayacağına ayrıca dikkat edilmelidir. Basurun Sebepleri  yazımızı okumak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Belirtileri Nelerdir?

Gonore tedavisi konusunda erken adım atabilmek için kişilerin belirtileri iyi sentez etmesi gerekmektedir. Öncelikli olarak güvenli yollar ile gerçekleştirilen cinsel ilişkilerde herhangi bir cinsel hastalığa yakalanma sorununun söz konusu olmadığı belirtilmelidir. Dikkate alınması gereken temel belirtilerin başında şunlar gelmektedir;

 • Penisten gelen beyaz, yeşil ya da sarı renkteki kötü kokulu akıntılar bel soğukluğunun en sık görülen belirtileri arasında kendini göstermektedir.
 • İdrar yaparken kuvvetli bir yanma hissi de sıklıkla meydana gelmektedir. Bu idrar yanması hissinin küçümsenmemesi gerekmektedir. Bel soğukluğu belirtisi olmasa bile idrar yollarında meydana gelen bir sorunun belirtisi olacağı da dile getirilmelidir.
 • Testislerde hassasiyet de kendini göstermektedir. Testislerde kızarıklık ve ağrı ile ortaya çıkan bu hassasiyetin günlük hayatı ve cinsel ilişkileri olumsuz yönde etkileyebileceği de eklenmesi gereken noktalardandır.

Bu belirtilerin her biri kendini net olarak göstermektedir. Fakat bazı kişilerde belirtilerin gizli bir şekilde kaldığı ve yavaş yavaş sistemi ele geçirdiği de görülmektedir. Fakat zaman içerisinde hastalığın vücut direncini kırması ile beraber dolaylı olarak da anlaşılması mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.