saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Beyaz Saçlara Karşı Doğal Öneriler

25.12.2018
492
Beyaz Saçlara Karşı Doğal Öneriler

Beyazlamış saçlara karşı alınan doğal önlemler kadınlar arasında sıklıkla araştırılan bir konu olmuştur. Saçlarınızı beyazlarını boyatmak ve bu beyazları kapatmak için şekillendirmek artık canınızı sıkmaya başlamış olabilir. Bu problemin en kolay ve en ucuz çözümü, bitkisel olan doğal çözüm yollarını denemekten geçiyor.

Saç Beyazlamasının Nedenleri Nelerdir?

 1. Gizli şeker veya kan şekeri düşüklüğü olarak da bilinen şeker hastalıkları.
 2. Saça rengini veren maddenin adı melanindir. Eğer bu madde tarafından salgılanan ve melanosit adı verilen hücreler ölürse saçlar beyazlamış olur.
 3. Kimyasal içeren saç ürünlerini sık kullanmak.
 4. Çok sık saç boyatmak.

Beyaz Saçlara Altın Çilekli, Limonlu Doğal Çözüm Önerisi

Marketlerde çok kolay bulabileceğiniz ve mutfağınızda kısa sürede hazırlayabileceğiniz beyaz saçlara çözüm 2018 olan bir kür tarifi var. Altın çilek bilindiği üzere bir çok rahatsızlık için kullanılabilen bir bitki. Daha çok saç problemleri, deri problemlerine çözüm olan bu bitki, saç beyazlamasına karşı da etkili bir şekilde kullanılıyor.

Gerekli Malzemeler:

 1. Altın çilek.
 2. Limon suyu.

Nasıl Hazırlanır?

Saçların beyazlamasını önlemek için aktarlardan bulabileceğiniz toz halinde altın çilek satın alın. Satın aldığınız altın çileği temiz bir kaba boşalttıktan sonra üzerine limon suyu ekleyin. İkisini birbirine güzelce yedirerek eşit bir karışım elde edin. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı önceden temizlediğiniz ve kuru olan saç diplerinize masaj yaparak birkaç dakika boyunca uygulayın. 30 dk kadar karışımı kafanızda bekledin. Daha sonra ılık ve bol su ile durulayın. İstediğiniz sonucu hızlı almak ve beyaz saçlara kalıcı çözüm olması için bu işlemi günlük olarak uygulayabilirsiniz.  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir?

Ibrahim Saraçoğlu’ndan Beyaz Saçlara Soğanlı Bitkisel Çözüm

Beyaz saçlara bitkisel çözüm Ibrahim Saraçoğlu tarafından da ele alınan bir konu olmuştur. Aşağıda yer alan basit kür tarifini uygulayarak saçlarınızdaki beyazlardan kurtulmanız mümkün.

Gerekli Malzemeler:

 1. 2-3 adet soğan.
 2. Soğanları ezebileceğiniz havan.

Nasıl Yapılır?

Soğanların kabuklarını soyun.  Daha sonra bu soğanları havanda iyice ezerek ezme kıvamına getirin.  Ezme kıvamına gelen bu karışımı saç derisine sürün.  Saç derinizin kuru ve temiz olduğundan uygulama öncesi emin olun.  30 dakika kadar bu karışımı kafanızda beklettikten sonra şampuan ve bol su ile yıkayarak durulayabilirsiniz.

Saç Beyazlamasını Önleyen Havuç Suyu Faydaları

Beyaz saçlara çözüm bulundu! Mutfakta yalnızca maske hazırlayarak değil, aynı zamanda içecekler hazırlayarak da beyazlardan kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?

 1. Havuç suyu hem sağlık açısından son derece faydalı hem de içecek olarak lezzetlidir. Bunun yanında havuç suyunun düzenli tüketilmesinin beyazları önleyici etkisi olduğu kanıtlanmıştır.
 2. Havuç suyu aynı zamanda saçlarınızı da güçlendirerek kopmasını engeller.
 3. Havuç lif, E ve K vitamini, potasyum, folat, manganez açısından son derece zengin bir bitkidir.
 4. Havuç beta karoten açısından zengindir.

Beyaz Saçlara Avakadolu Kesin Çözüm Önerisi

Özellikle kadınların yaşlanma belirtisi olarak gördüğü beyaz saçlara kesin çözüm 2018 bulundu.

Avakado. yağlı içeriğinden solayı yüksek derece nemlendirici  olan bu meyve,  parlak saçlara kavuşmanızı sağlarken, erken yaşlanmayı önlemek için de bire birdir.

Avokado içerisinde mineraller, yağlı asitler ve saç sağlığı için son derece önemli olan E vitaminini içerisinde taşır. Bu özelliklerden yararlanmak için olgunlaşmış avakadoyu kestikten sonra güzelce ezin. Ezerek maske kıvamına getirdiğiniz karışımı ve saçlarınıza uygulayın.

5 Dakikada Beyaz Saçlardan Nasıl Kurtulabilirim?

Maske yapmak için gerekli zamanız yoksa 5 dakikada beyaz saçlardan kurtulma yöntemi tam size göre. Marketlerde satılan rötüş kalemleri ve boyalarını satın alarak, maske yapmadan kısa sürede beyazlarınızı kapatmanız mümkün. Genellikle tek yıkamalık olan bu boyalar bu sayede duşa girdiğinizde hemen saçınızdan çıkıyor ve böylece saça diğer boyalar kadar zarar vermiyor. Bunun yanında kalıcılık süresi 1 hafta kadar olan boya türlerini de tercih edebilirsiniz.

Fakat saçı boyamak yerine beyazlaşmış saçın beyazlamasını önlemek daha etkili bir yöntemdir. Saçınızı istediğiniz kadar boyayabilirsiniz fakat beyazlamasını önlemek için kalıcı önlemler almadığınız sürece sonuç sürekli kendini tekrar edecektir. Ve saç boyalarının içerisinde saç derisine zararlı olan kimyasalların yer aldığı unutulmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.