saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bitkisel Yöntemlerle Cilt Nasıl Sıkılaştırılır?

25.12.2018
46
Bitkisel Yöntemlerle Cilt Nasıl Sıkılaştırılır?

Doğal yöntemlerle cilt sıkılaştırma çoğu kadın tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Bir servet ödeyerek satın aldığınız gözenek sıkılaştırıcı ürünlerden aldığınız etkinin daha fazlasını, evde kendi imkânlarınızla yapacağınız tedavi yöntemleri ile alabilirsiniz.

Bitkisel yöntemlerin sağlık üzerindeki etkisini bilen ve cilt problemlerinde de bu yöntemlerden yararlanmak isteyen bireylerin, uygulayacağı yöntemleri detaylı bir şekilde araştırması ve doğru bir şekilde uygulaması gerekmektedir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilir.

  1. Portakal Yağı İle Cilt Sıkılaştırma

Portakal yağı, cilt sıkılaştırma amacıyla kullanılan en yaygın yöntemlerden biridir. Doğal yağların cilt bakımında kullanımı, bugüne kadar kanıtlanmış ve sıkça uygulanmış bir bilgidir. Ancak portakal yağı, düzenli olarak kullanıldığında ciltteki sarkmaları ve çatlakları toparlayarak çok daha sıkı bir cilt görünümü yaratır.

Portakal yağı ile cilt sıkılaştırmak için, bir parça pamuğu portakal yağı ile ıslattıktan sonra düzenli olarak yüzünüzü bu pamuk ile silin. Ancak bu yöntemde de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Hassas ciltliler ve aşırı yağlı bir cilde sahip olanlar, bu işlemi haftada 1 kez yapmalıdır. Aksi halde portakal yağı yüzde istenmeyen bezelerin ve sivilcelerin oluşmasına neden olabilir.  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Beyaz Saçlara Karşı Doğal Ürünler

  1. Kantaron Yağı İle Cilt Sıkılaştırma

Cildi gerginleştiren yağların başında kantaron yağı gelmektedir. Kantaron yağı, cilt sıkılaştırma başta olmak üzere pek çok cilt probleminin tedavisinde kullanılan mucizevi bir yağdır. Asıl görevi hücreleri onarmak olan kantaron yağı, bebeklerde pişiği önlemek için veya yetişkinlerde cildi toparlayıp izleri yok etmek ve yanıkları tedavi etmek için gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Kantaron yağını cilt sıkılaştırmada kullanmak için bir iki damla kantaron yağını elinize döküp ısıttıktan sonra yüzünüze masaj yaparak yedirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi haftada 1 kez tekrarlayarak yüzünüzü çok daha sıkı ve sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

  1. Yosun Yağı İle Cilt Sıkılaştırma

Yosun yağı, diğer yağ türlerine göre yaygın olarak kullanılmamaktadır. Ancak oldukça etkili olan ve kısa sürede kesin çözüm sağlayan yosun yağı, cilt sıkılaştırma başta olmak üzere birçok cilt probleminde baş rolü oynamaktadır.

Yosun yağının, diğer cilt sıkılaştıran doğal yağlardan en büyük farkı, cildi onarırken bir yandan da peeling yapmasıdır. Bu sayede, cilt sıkılaştırma işlemini çok daha etkili bir şekilde gerçekleştirerek gözenek sıkılaştırma kesin çözümü sağlar.

Yosun yağını cilt sıkılaştırmada kullanmak için, 3 damla yosun yağını parmak uçlarınıza alarak cildinize uygulamanız gereklidir. Bu işlemi, daireler çizerek ve masaj yaparak yerine getirmeniz alacağınız verimi arttıracaktır. Yosun yağını, yüzünüzde 2 saat kadar kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz. Bu işlemi haftada1 defa yapmanız halinde cildinizde kısa sürede sıkılaşma gözleyebilirsiniz.

  1. Avokado Yağı İle Cilt Sıkılaştırma

Avokado yağı, cilt kusurları dışında birçok alanda kullanılan, oldukça faydalı bir doğal yağdır. Oldukça yoğun bir yapısı olan ve E vitamini bakımından zengin olan avokado yağı, günümüzde kolayca temin edilebilir.

Avokado yağı, düzenli olarak kullanıldığında yalnızca cildi sıkılaştırmakla kalmaz, içeriğindeki E vitamini sayesinde cildi yoğun olarak nemlendirerek sağlıklı bir cilt yaratır. Bu nedenle tek başına bir cilt bakımı sağlamak için avokado yağı oldukça yararlıdır. Özellikle gözenek sıkılaştırma kesin çözümü arayanlar için avokado yağı mutlaka denenmelidir.

Avokado yağını cilt sıkılaştırmada kullanmak için, avokado yağı ile ıslattığınız bir parça pamuğu tüm yüzünüzde gezdirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi cilt tipinize göre haftada 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.

  1. Susam Yağı İle Cilt Sıkılaştırma

Susam yağı, cilt sıkılaştırıcı yağlar içerisinde en az bilinen yöntemlerinden biridir. İçerisinde doğal antioksidanlar olan ve yağ asitleri açısından da oldukça zengin olan susam yağı, cildin toparlanmasını ve cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Susam yağını, cildinize uygulamadan önce su ile seyreltmeniz tavsiye edilir.

Haftada 1 kez bu yağı cildinize masaj yaparak yedirdiğinizde sonuç kısa sürede etkisini gösterecektir. Cildi hassas olan veya yağlı bir cilde sahip olan bireyler öncelikle bu yağı vücudunun başka bir bölgesinde denemesi, herhangi bir reaksiyon yaşamadığı takdirde yüzüne uygulaması tavsiye edilir.

Bu yöntemleri uygulayarak doğal gözenek sıkılaştırma tedavilerine sahip olabilirsiniz. Üstelik bunun için kozmetik ürünlerine büyük paralar harcamak zorunda kalmazsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.