saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Ağrıyan boğaza iyi gelen çözüm önerileri bu dertten muzdarip olan kişiler tarafından sıkça araştırılan bir konu olmuştur. Özellikle kış aylarında sıklıkça karşılaştığımız boğaz ağrıları, tedavi edilmediği durumlarda bakteriyel enfeksiyona dönüşerek daha ciddi bir hal alabiliyor.

Boğaz Ağrısı Neden Olur?

Boğaz ağrısı birçok hastalığın belirtisi olarak meydana gelebilir. Bu nedenlerden bazıları:

  1. Bakteriyel enfeksiyon kapmak.
  2. Bahar alerjisi ve besin alerjisi gibi bazı alerjiler.
  3. Havanın kuru olması.
  4. Boğazı tahriş edici bazı maddelerdir.

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitkisel Çözümler

Boğaz ağrısına ne iyi gelir bitkisel çözüm denilince akla ilk gelen çare tuzlu sudur.

Tuzlu su bilindiği gibi diş ağrısı ve boğaz ağrısı için kullanılan ve oldukça hızlı ev ilaçlarından birisidir. Ağızda yer alan salin solüsyonunu söndürdüğü için toksinleri ağızdan atarak dezenfekte eden tuz bu nedenle boğaz ağrısı için son derece faydalı olacaktır. Tuzun bilinen diğer faydası da bademciklerdeki şişmeyi de azaltmaya yardımcı olmasıdır.Boğaz ağrısına ne iyi gelir kesin çözüm nedir diye soranlar suyun içerisine karıştırdıkları bir miktar tuz ile gargara yaparak ağrılarından kurtulabilirler.

Boğaz Ağrısına Bal ve Limon Çayı

Boğaz ağrısına ne iyi gelir bal limon iyi gelir mi diye soranlara cevabımız evet. Bal limon boğaz ağrısı için tercih edilen yöntemlerden bir diğeridir. Hazırlaması oldukça kolay olan bu tarif için ihtiyacınız olan tek şey bal ve limon. Önce biraz su kaynatın. Daha sonra bir fincan kaynar su başına iki çorba kaşığı bal ekleyin. İyice karıştırın. Karışıma daha sonra bir limonun suyunu ekleyin. Hazırladığınız bu karışımın içerisine, günlük demlediğiniz  bir poşet çayı ekleyin. Çayınızı dem alması için bırakın. Günde en birkaç bardak içtiğiniz takdirde boğaz ağrınızın hemen yatıştığını göreceksiniz.  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Bitkisel Yöntemle Nasıl Cilt Sıkılaştırılır?

Boğaz Ağrısına  Meyan Köklü Evde Çözüm Önerileri

Boğaz ağrısına ne iyi gelir evde çözüm bulabilir miyim diye soruyorsanız, evet. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz pek çok tarifle, boğaz ağrısına ne iyi gelir ilaç almak zorunda mıyım diye sormadan, boğaz ağrınızdan kurtulmanız mümkün.

Meyan kökü çayı. Meyan kökü boğaz ağrıları için son derece faydalı bir bitkidir. Fakat bu çay hamile olan kadınlara ve yüksek tansiyona sahip kişiler için önerilmez. Aynı zamanda bu tarif içilirken ölçülü olmak gereklidir çünkü çok fazla tüketim yapılması durumunda kan basıncını yükseltici etkiye sahiptir.

Bu çayı hazırlamak için kaynattığınız her bir fincan su başına, yaklaşık iki adet meyan kökü parçası atın. Ve meyan köklerinin su ile demlenmesini bekledikten sonra için.

Meyan kökü ile boğaz ağrısına çözüm olacak bir diğer fikir ise,yukarıda yazılan tarif yardımı ile  meyan kökü içeren çay poşetleri hazırlamak ve bu çayı normal siyah çay gibi günlük olarak tüketmektir.  Meyan kökünü çay yapmak istemiyorsanız kökü tükürüğünüzle karışmasını sağlayın. Bu şekilde de ağrınıza iyi gelecektir. Bunun için bir miktar meyan kökünü çiğneyebilirsiniz. Bu da boğazınıza çay gibi iyi gelecektir.

Yutkunma Problemi için Karanfil Birebir

Boğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum diyorsanız, aktarlarda ve marketlerde bulabileceğiniz karanfil derdinize çare olabilir. Yutkunurken hissettiğiniz ağrıyı azaltmak için birkaç adet karanfil çiğnemeniz boğazınız için son derece faydalı olacaktır. Karanfil yalnızca boğaz ağrısı için değil diğer pek çok enfeksiyonla mücadele etmeye de yardımcı olur. Bu nedenle karanfili gargara yaparken de kullanabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Boğaz Ağrısı Olanlara Ballı Tarif

Boğaz ağrısına ne iyi gelir Ibrahim Saraçoğlu bu konuda hangi tarifleri verdi diyenler için bazı tarifler hazırladık. Zencefil bu tariflerden en çok bilinenler arasında yer alıyor. Bu tarifin malzemelerini aktarlardan ve marketlerden rahatlıkla bularak tarifi uygulayabilirsiniz.

Zencefilin tarifte etkili olabilmesi için taze alınmış olması ve daha da önemlisi öğütülmüş olması gerekir. Önce biraz su kaynatın ve her fincan kaynar su başına 5 çay kaşığı kadar öğüttüğünüz zencefili ekleyin. Zencefilin suyun içerisinde demlenmesi için en az 5 dakika kadar bekletin. Tadını zenginleştirmek için içmeye alıştığınız siyah çaylardan karışımın içine atabilirsiniz. Son olarak içmeden önce boğazınızı yumuşatması için fincanınıza bir çorba kaşığı bal eklemeyi unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.