saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bölgesel İncelme İçin Öneriler

25.12.2018
529
Bölgesel İncelme İçin Öneriler

Bölgesel incelme tavsiyeleri bölgesel yağlanma problemi olanlar için önerilmekte olan incelme taktikleridir. Bölgesel incelme tavsiyeleri ile vücudun farklı bölgelerinde oluşan yağlanma probleminin önüne geçilmektedir. Farklı bölgelerde biriken yağlar, kişiler için problem oluşturabilmektedir. Bu sebep ile bölgesel incelme önerileri uzmanlar tarafından sunulmaktadır. Bölgesel incelmede; biriken yağların parçalanması ve küçültülmesi gerekmektedir. Biriken yağlar bu şekilde azalarak yok edilecek ve kişi bölgesel olarak zayıflayacaktır.  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Boyun Kırışıklıkları Nasıl Engellenir?

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel incelme vücudun tek bir yerinde oluşan yağ birikiminin yok edilmesi ile zayıflamaya verilen isimdir. Bölgesel incelmede tüm vücut yerine tek bir bölgeye odaklanılmaktadır. Bu odaklanma neticesinde ise sadece o bölge baz alınarak incelme çalışmaları yapılmaktadır. Yağ homojenlerinin dağılmaması sebebi ile oluşan bölgesel yağlanmanın giderilmesi için birçok incelme yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler düzenli bir şekilde uygulanıldığı takdirde bölgesel incelme gerçekleşecektir.

Bölgesel Kilo Alımı Neden Olur?

Bölgesel kilo alımının oluşmasında birçok sebep bulunmaktadır. Özellikle yağ homojenlerinin tek bir bölgede kalması ile bölgesel kilo alımı görülebilmektedir. Bölgesel kilo alımını önlemek için kilo alan bölgeye bazı yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Bölgesel yağlanmanın dağılması ve yağın parçalanması gerekmektedir. Bu gerçekleştirilir ise bölgesel kilo alımının önüne geçilir. Vücutta biriken ve birikme ile depolanan yağların yok edilmesi gerekmektedir. Bu duruma da bölgesel incelme ismi verilmektedir.

Bölgesel İncelmede Soğuk Lipoliz Uygulaması

Bölgesel incelme tavsiyeleri arasında soğuk lipoliz uygulaması yer almaktadır. Soğuk lipoliz uygulaması bir makine yardımı ile yapılmaktadır. Bu makine ile vücuttaki kan dolaşımı arttırılmakta ve metabolizma hızlandırılmaktadır. Yağlanma görüşen bölgede uygulanan soğuk lipolizin uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Soğuk lipoliz uygulamasında vücuda soğukluk verilmektedir. Vücut bu soğukluk sebebi ile yağ hücrelerini dondurmaktadır. Donan yağ hücreleri ile birlikte artan kan akışı ile birlikte yağ hücreleri vücuttan dışarıya atılmaktadır. Soğuk lipolizin işe yaraması için en az 3 aylık bir süre ile düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Soğuk lipoliz yaptıranlar tarafından bölgesel yağlanma problemi yaşayanlara tedavi önerilmektedir.

Bölgesel İncelme İçin Kavitasyon Uygulaması

Kavitasyon uygulaması ultrason ile aynı amacı gütmekte olan bir bölgesel incelme aracıdır. Kavitasyon, yağlanma görülen bölgede uygulanmaktadır ve ultrason cihazına benzemektedir. Kavitasyon ses dalgaları ile bölgede yer alan yağ dokusuna ulaşmaktadır. Bu yağ dokusu üzerinde ses dalgaları ile ani basınçlar oluşturmakta ve hücrelerin parçalanmasını sağlamaktadır. Yağ hücreleri bu yüksek ses dalgaları sebebi ile parçalandıktan sonra vücuttan atılmaktadır. Kavitasyon uygulaması da soğuk lipoliz gibi uzun süren bir tedavi yöntemidir. En az 3 ay uygulamaya devam edilmesi gerekmektedir. Kavitasyon yaptıranlar düzenli bir şekilde devam ettikleri takdirde işe yaradığını söylemektedir.

Radyofrekans Yöntemi İle Bölgesel Zayıflama

Radyofrekans yöntemi ile bölgesel zayıflamak günümüzde popüler olan bir uygulamadır. Bu uygulamada vücutta yer alan su molekülleri hedef alınmaktadır. Vücut soğuk lipofizin tam tersi bir şekilde ısıtılmakta ve ısınma ile eriyen yağ hücreleri vücuttan dışarı atılmaktadır. Kan ve dışkı ile yağlar vücut dışına çıkmaktadır. Bu işleme ise radyofrekans yöntemi denilmekte olup yaklaşık 2 ay kadar devam edilmesi gerekmektedir. Bölgesel incelme yaptıranlar tarafından radyofrekans tedavisi de sıklıkla tercih edilmektedir.

Pressoterapi ile Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama ile ilgilenen kişiler pressoterapi aracılığı ile de bölgesel incelme yaşayabilmektedir. Pressoterapi dolaşım sistemi üzerinden etki gösteren bir uygulamadır. Vücudun sıkılaştırılması ve selülit problemleri için de pressoterapi uygulaması yapılabilmektedir. Pressoterapinin vücut için birçok faydası bulunmaktadır. Lenf yollarında oluşan basıncı ortadan kaldırması ve metabolizmayı hızlandırma ile bilinmektedir. Hücre yenilenme süresini arttırmaktadır. Vücut sarkmalarına karşı da kullanılmakta olan pressoterapi en çok bölgesel zayıflama amacı ile tercih edilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bölgesel zayıflama yöntemlerini uygularken kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Soğuk lipoliz, Kavitasyon ve diğer bölgesel zayıflama tedavilerini her yerde yaptırmamaları gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan klinikler aracılığı ile bu tedavileri yaptırabilirler. Bölgesel zayıflama işlemi sırasında beslenmeye dikkat edilmesi ve bol su tüketilmesi gerekmektedir. Yağ yapacak yiyeceklerden tedavi süresinde uzak durulmalı ve düzenli beslenmeye dikkat edilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.