saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

16.09.2018
93
Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Bölgesel zayıflama sürecinde bireylerin aşırı kilolarından kurtulmak yerine, dengesiz dağılmış yağlarının düzenlenmesi için işlem süreci oluşturulur. Bu sayede sadece kol, baldır, boyun, göğüs, sırt, bel, omuz, kalça veya karın bölgesinde toplanmış yağların eritilmesi sağlanır. Dağıtılan ve emilen yağ kütlelerinin daha sonra eski yerlerinde aslında olması gereken normal şekillenme görülecektir.

Her zaman için yağlanmanın dengelenmesi için kişiye uygun teknikler seçilerek, bölgesel zayıflama spor aracılığıyla desteklenir. Kısa vadeli bir çözüm olmasının önüne geçebilmek için her zaman spora teşvik edilecek olan bireyler, uzun vadede kendi vücut şekillerini düzenleyebilecektir.

Bölgesel Zayıflamayla Kilo Verilir Mi?

Klasik zayıflama metotları arasında gösterilebilecek bir yöntem olmadığı konusunda hemfikir olmak son derece önemlidir. Uzun süre boyunca bu yöntemle birlikte vücut şeklinin düzenlenmesini sağlayacak girişimlerde bulunan bireyler, özellikle zayıflama sürecinde başarısız olabiliyor. Bölgesel zayıflama nedir? 70 kilo olan bireyin bölgesel zayıflama yapması durumunda 65, 60 seviyelerine düşeceğiyle ilgili hiçbir zaman için garanti verilmez.

Vücutta fazlalık olan yağların atılmasını sağlayacak önlemler alınırken, bu işlemlerin tamamen belirli bölgeler üzerinden yapılması desteklenir. Sıkılaşma, daha fazla yiyecek ve içecek tüketimi gibi durumların önüne geçebilecek bir durum olarak görülmemelidir. Cerrahi müdahale gerektirmeyen ve başarılı sonuç elde edilme ihtimali çok yüksek olan bir bölgesel düzenleme tekniği olarak tanımlanır.

İstediğiniz vücut tipi, fiziksel özelliklerinizin durumu ve çevresel etkenlere göre oluşan vücut yapınız doğrultusunda bir bağ kurulur. Daha sonra ise nasıl bir işlem yapılacağı belirlenir ve bölgeler üzerinde güncel metotlar kullanılmaya başlanır.

Bölgesel Zayıflama Metotları Nelerdir?

  • Cryolipoliz
  • Kavitasyon
  • İnfrared
  • Ozon sauna
  • Lenf drenaj masajı
  • Pressoterapi

Yapılacak olan kişisel bakım işlemlerinde vücudun yağ oranıyla ilgili net sonuç alınabilecek kremler piyasada çok sık rastlanabilecek ürünler değildir. Özellikle de yukarıda yer alan metotların genel olarak uygulanma süreci itibariyle de cerrahi bir yapıya sahip olduğu unutulmamalıdır. İdeal olan yağ oranlarının değerlendirilmesi ve bölgelere bağlı olarak düzenlemelerinin yapılması için girişimsel teknikler olarak değerlendirilirler.

Bölgesel kilo verme yöntemleri yerine, işlem yapısı nedeniyle bölgesel düzenleme yöntemleri olarak tanımlanılırlar. Cerrahi olmayan metotlar ve cerrahi olanlar şeklinde iki farklı kategoride yöntemlerin değerlendirilmesi mümkün oluyor. Soğuk lipoliz yöntemi, son dönemde çok sık duyulan ve girişimsel olmayan metotlar arasında kendine yer buluyor. Bölgesel yağlanma problemleri olan bireylerin diyet ve spor programları üzerinden de vücudunun şekillendirilmesi için girişimlerde bulunuluyor. Soğuk lipolizle ise FDA onaylı metot yapısı, aşırı yağlı bölgelerin soğuk bir uygulamayla düzenlenmesini sağlayan yapıya sahiptir.

Yağ Hücreleri Kaç Seansta Yok Edilir?

Yağ hücrelerinin vücuttan emilerek atılabilmesi için özellikle seansların bölgelere bağlı olarak belirlenmesi gerekiyor. An itibariyle kullanımda olan araçlar ve insan vücuduna olan etkileri göz önünde bulundurulduğunda, genellikle tek seanslık uygulama yeterli oluyor. Normalin çok üzerinde yağ dokusuna sahip olan ve aralıklar verilerek dengeli bir uygulamanın değerlendirilmesi sağlanır.

Bölgesel zayıflama makineleri sağlığı olumsuz etkilemeyecek şekilde gerçekleştirilen düzenlemeleri sayesinde yoğun ilgi görüyor. 1 ila 3 seans arasında değişiklik gösteren uygulamalar aracılığıyla, 1 maksimum 6 aya kadar olan süre zarfında bölgeler üzerinde yağ oranlarının ayarlaması yapılabilir.

Bölgesel Zayıflama Teknikleri Kimlere Uygulanır?

Bölgesel zayıflama diyetleri ve operasyon gerektiren durumları göz önünde bulundurulduğunda, acı hissedilecek bir durum olmadığı anlaşılacaktır. Jeller ve özel katmanlara sahip araç gereçler sayesinde normalin üzerinde soğuk bir bölge üzerinde, narkoz verilmeden normal bir şekilde işlemler uygulanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.