saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Engellenir?

25.12.2018
52
Boyun Kırışıklıkları Nasıl Engellenir?

Boyundaki kırışıklıkların önlenmesi bütün kadınların arzu ettiği bir durumdur. Boyun kırışıkları yaşlılığın ilk belirtileri arasındadır. Boyun kırışıklığı ve sarkması kadınların kendilerini yaşlı hissetmelerine yol açıyor ve dekolte giymek isteyen kadınlar için can sıkıcı bir hal alıyor.

Peki, boyun kırışıklığı kaç yaşında başlar? Uzmanlara göre yaşlanma 25-30 yaş arasında başlar. Yaşlanmanın etkilerini azaltmak için bu yaşlardan itibaren her kadının bir bakım rutini oluşturması, kendi cilt tipine göre bir nemlendirici seçmesi kırışıklıklar için önleyici olacaktır.

Boyun Kırışıklığı Tedavisi için Bitkisel Tarif

Bu önleyici önlemlerin en başında zararı en az olan bitkisel tedavileri öneriyoruz. Boyun kırışıklığı tedavisi bitkisel yöntemler sayesinde boyun kırışıklıklarınıza elveda diyebilirsiniz. Bu yöntemlerin en iyi yanı diğer ürünlerin yanı sıra zararlı maddeler içermemeleridir.

Malzemeler:

  1. 1 çay kaşığı Gliserin
  2. 1 çay kaşığı Bal

Nasıl Hazırlanılır?

Gliserin ile balı bir tahta kaşık yardımı ile alarak boş bir kaseye koyun. Bu kase içerisinde iki malzemeyi birbirine iyice karıştırın. Eşit bir karışım elde ettikten sonra kırışıklıklarınızın olduğu boyun bölgenize masaj yaparak ve iyice yedirerek sürün. Sürdüğünüz maskeyi yıkamayacağınız için bu maskeyi iyice masaj yaparak cildinize yedirin. Hazırladığınız karışım tek kullanımlık olabileceği karışımı fazla yaparak ağzı kapaklı bir krem kutusunda muhafaza ederek cildiniz üzerinde düzenli olarak kullanabilirsiniz.  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Boyun Sivilcesi Nedir?

Boyun Kırışıklığının Önüne Geçmek için Keten Tohumu Kremi Nasıl Hazırlanır?

Boyun bölgesi en hızlı şekilde kırışıklıkların oluştuğu bölge olması sebebi ile boyun kırışıklığı için kremler ile bu bölgenin kırışmasının önüne geçmek mümkün. Aşağıdaki boyun kırışıklıkları Kadınlar Kulübü doğal tarifi uygulayarak kırışıklıklarınızın önüne geçebilirsiniz.

Malzemeler:

2 çorba kaşığı keten tohumu,

2 fincan su.

Nasıl Hazırlanır?

Organik keten tohumlarını 2 fincan su ile karıştırın. Karıştırdıktan sonra bu suyu tohumlar yumuşayana kadar kaynatın. Tohumları pişirme sırasında kontrol edin. Püre kıvamına gelmiş olmasına dikkat edin. Hazırladığınız karışımın sıcaklığını cildinizin bir bölgesinde kontrol edin. Dayanabildiğiniz sıcaklıktaki püre kıvamındaki bu tohumları boynunuza sürün. Bu karışımı uyguladıktan sonra kırmızılık oluşmaması gerekmektedir. Oluşması halinde karışımı soğuduktan sonra uygulayın. Uyguladığınız karşımın boynunuzda kuruması için yaklaşık 20 dakika kadar bekleyin. Süre dolduğunda temiz ve ılık bir su ile boynunuzu yıkayın. Boynunuzu durulayarak masaj darbeleri ile nemlendiricinizi sürün.

Boyun Kırışıklığı için Botoks Tedavi Yöntemi

Boyun kırışıklığı botoks işlemi de kremlere ilaveten tercih edilebilecek daha hızlı bir yöntem. Botoks acı vermeyen ve kolay uygulanabilen bir yöntemdir. En çok kaş arası, göz çevresi ve alın çizgilerinde kullanılarak bu bölgedeki kırışıklıkların ortadan kaldırılmasında etkili bir çözüm oluyor.

Botoks işlemi ile boyunda oluşmuş olan istenmeyen yatay çizgilere yaklaşık 2 cm ara ile enjeksiyonlar uygulanıyor. Bu enjeksiyonlar sayesinde boyun bölgesindeki kırışıklıklar azaltılabiliyor ya da kimi zaman tamamen ortadan kaldırılabiliyor. Uygulamanın 10 dakika kadar kısa sürede yapılabiliyor olması estetik tedavi yöntemine göre daha çok tercih edilmesine sebep oluyor. Estetik ameliyatla karşılaştırıldığında tek kötü yanı botoks yaptırıldığı takdirde aynı işlemin yaklaşık 4 ile 5 ayda bir tekrarlanması gerekmesi. İşlemin sonucundan ancak bu sayede tam bir şekilde verim alınabiliyor. Estetik ameliyat ise tek seferde çözüm sunuyor.

Boyun Kırışıklığı için Estetik Tedavi Yöntemi

Yaşlanmanın en büyük habercileri kendisini boyunda gösterir. Kimi zaman kremler ve botokslar bu habercilerin etkisini ortadan kaldırmada yeterli olmayabilir. Bu nedenle boyun kırışıklığı estetiği yapılabilir. Boyun bölgesine yönelik estetik operasyonların herkes tarafından yaptırabilir olması ile yaşı genç olan ve buna rağmen kırışıklıklara sahip olan kadınlar için de iyi bir haber.

Doktorun seçeceği cerrahi tekniğe göre bu estetik ameliyatlar 30 dakika ile 3 saat arasında değişebiliyor. Kişinin normal yaşamına dönmesi için yaklaşık 1 hafta civarı bir iyileşme süresi geçmesi gerekmektedir.

Boyun Kırışıklığını Önlemek için Diğer Doğal Yöntemler

  • Boynunuzu dik tutun.
  • Boynunuzu aşağıdan yukarı doğru masaj uygulayarak nemlendirin.
  • Boynunuza besleyici bir yağ yardımı ile düzenli olarak masaj yapın.
  • Boyun kaslarınızı çalıştırmak için en etkili sporun yüzme olduğu biliniyor. Bol bol yüzün.
  • Yüzünüzle birlikte mutlaka boynunuzu da temizlemeyi ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.