saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bulgur Diyeti Nasıl Yapılır?

21.11.2018
1.051
Bulgur Diyeti Nasıl Yapılır?

Bulgur diyeti, vücut sağlığını korumak ve daha fit bir görünüme sahip olmak isteyenlerin, en çok değerlendirdikleri yöntemler arasındadır. Pirince göre daha hafif ve az kalorili olan bulgur, sağlıklı kilo verme seçeneklerden bir tanesidir. Uzun süredir fazla kilolarından şikayetçi olanlar bulgur ile istedikleri görünüme ulaşabilirler. Şok bulgur diyeti tek başına yeterli olmamak ile birlikte hem spor hem de etkili bir liste ile desteklenmesi gerekir.

Pilava Göre Daha Az Kalorili

Pilava ya da pirince göre daha az kalorili olan bulgur, mide sağlığını da korur. Böylelikle vücuda zarar vermeden diyet yapmak ve zayıflamak mümkün hale gelir. Bölgesel yağlanma problemi olanlar için bu tür diyet seçenekleri oldukça faydalıdır.

 • Bulgur diyeti ile zayıflayanlar, sağlık açısından herhangi bir sorun yaşamadan istedikleri görüntüye ulaştıklarını dile getirirler.
 • Belirtilen diyet programı içerisinde sabahları az miktarda beyaz peynir, bulgur salatası ve portakal suyu tercih etmek yeterlidir.
 • Öğle yemeğinde et ya da tavuk, sebze çorbası ve ayran tercih edilebilir.
 • Akşam yemeklerinde ise bulgur pilavı, yoğurt ve sebze yemeği değerlendirilebilecek alternatifler arasındadır.

Tek başına bulgur yiyerek zayıflamak mümkün olmadığından dolayı öğünlerde değerlendirmek daha faydalıdır.

Ara Öğünlerde Bulgur Tüketimi

Ana yemekler dışında ara öğünlerde de bulgur tercih etmek, metabolizmanın hızlanmasına katkı sağlar. Bulgur pilavı yiyerek zayıflama fırsatı oluşturmak isteyenlerin yağlı ya da tuzlu besinlerden uzak durmaları gerekir.

 • Bulgur salatası, bulgurlu köfte ya da sebzeli bulgur, ara öğünlerde değerlendirilebilecek alternatiflerden bazılarıdır.
 • Ara öğünlerde bulgur tercih etmek, midenin uzun süre tok kalması açısından da avantajlıdır.
 • İlk kez diyet yapacakların bu tür sağlıklı besinleri tercih etmeleri problem yaşamadan kilo verebilmelerine zemin hazırlar.

Diğer diyet yöntemlerine göre bulgurun vücut açısından herhangi bir yan etkisi de bulunmaz.

 

 

Doğru Bir Beslenme Programı Oluşturmak Şart

Bulgur pilavı, kilo verebilmek adına tek başına yeterli değildir. Bu nedenle en iyi sonuçları alabilmek adına etkili bir beslenme programı oluşturmak gerekir. Hafif, tahıllı ve vitaminli bir programın oluşturulması kısa sürede fazla kilolardan kurtulmaya zemin hazırlar. Haşlanmış bulgur diyeti bu noktada en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Yağsız ve kalorisiz olan bulgur, metabolizmanın harekete geçmesine katkı sağlar.

En az 4-5 hafta uygulamak önemli: Bulgur odaklı hazırlanan diyet listesinin en iyi sonuçları verebilmesi adına en az 4 ya da 5 hafta boyunca uygulamak önemlidir. Metabolizmanın harekete geçmesi ve vücuttaki yağlardan kurtulmak zaman alır. Daha etkili sonuçlar oluşmak isteyenlerin en az 3 aylık süre ile bulgur diyetine devam etmeleri gerekir.

Spor İle Desteklemek Gerek

Tüm diyet ya da beslenme programlarında olduğu gibi belirtilen yöntemde de spor yapmak şarttır. Spor ve egzersiz ile birlikte hem kilo verme süreci hızlanır hem de vücut sıkılaşır. Bulgur diyeti nasıl yapılır araştırmasında olanların öncelikle sporu bir yaşam biçimi haline getirmeleri önerilir.

 • Metabolizmanın hızlanması ve kalp sağlığının korunması açısından spor yapmak önemlidir.
 • Diyet ile birlikte spor, vücudun şekillenmesine yardımcı olur.
 • Uzun süredir kilo problemi yaşayanlar bile spor sayesinde hayallerindeki vücuda ulaşma imkanı elde ederler.

Spor yapmak aynı zamanda enerjinin artmasına ve daha hareketli olmaya katkı sağlar. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Brezilya Diyeti Nasıl Yapılır?

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemlerinden Biri

Bulgur diyeti kadınlar kulübü tarafından da çok fazla tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. En sağlıklı kilo verme seçenekleri arasında gösterilen bulgur diyeti, sağlık açısından zararlı değildir. Kronik rahatsızlıkları olanlar bile doktorlarına danışarak belirtilen diyeti yapma fırsatı elde ederler.

 • Kalıcı bir zayıflama süreci yaşayabilmek adına ise öğün atlamamak, en temel unsurlar arasında gösterilir.
 • Etkili, hızlı ve sorunsuz bir diyet programı sayesinde bölgesel yağlardan kurtulmak mümkündür.
 • Kilo verme sürecinde birbirinden farklı besinler dışında bulgur, aynı zamanda midenin uzun süre tok kalmasına destek verir.

Ara öğünler sık tutulduğu takdirde, açlık hissi oluşturmadan diyet yapmak ve zayıflamak mümkündür. Böylelikle kadınlar ve erkekler dış görünüşleri ile kendilerini daha mutlu hissedebilirler. Zayıflamak, sağlık açısından da son derece önemli unsurlar arasındadır

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.