saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bulk Diyeti Nasıl Yapılır?

23.11.2018
109
Bulk Diyeti Nasıl Yapılır?

Bulk diyeti, sanıldığı gibi bir zayıflama yöntemi değildir. Belirtilen diyet programında vücutta kas oranı arttırılarak daha şekilli ve dikkat çekici bir görüntünün oluşturulması amaçlanır. Spor ile ilgilenen ve daha etkili bir fiziğe sahip olmak isteyenler tarafından uygulanan Bulk yönteminde, sağlıklı gıda tüketimi önem taşır. Kronik rahatsızlıkları olanların ise doktor kontrolünde hareket etmeleri faydalarına olacaktır. Bulk antreman programı sanıldığı kadar basit olmamak ile birlikte azimli olmak gerekir.

Vücut Şekillendirme Yöntemi

Bulk diyetinde önemli olan vücudu şekillendirmektedir. Kasların gelişmesi ve omuzların büyümesi ve sağlam bir görüntü oluşturulabilmesi adına özel diyet programı oluşturulur. Ara öğünlerin fazla olduğu diyet listesi, herkesin kas ve yağ kütlesine göre özel olarak hazırlanır.

 • Bulk dönemi ne kadar sürer diye merak edenlerin en az 3 aylık süre ile spor yapmaları ve aynı zamanda diyet listelerini devam ettirmeleri önemlidir.
 • Bu sayede daha kalıcı ve etkili bir kiloya sahip olmak mümkün hale gelir.
 • Vücut geliştirme yöntemlerine ilgi duyanlar için protein tozları ya da yapay gıdalar yerine Bulk her zaman daha avantajlıdır.

Diyet programı boyunca sıvı tüketimi ya da su dikkat edilecek en önemli unsurlardan bir tanesidir. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Bulgur Diyeti Nasıl Yapılır?      

Vücuttaki Kas Kütlesini Arttırmak Önemli

Bulk dönemi beslenme programı sayesinde vücuttaki kas kütlesinin arttırılması amaçlanır. Bu noktada ise sağlık açısından yararlı, protein oranı yüksek olan yiyecekler ile bir liste hazırlanır.

 • Daha çok et, tavuk, süt ya da balık tüketimine önem verilir.
 • Gün içerisinde oluşturulan birbirinden farklı ara öğünler ile midenin sürekli tok kalması amaçlanır.
 • Bulk döneminde ilk önce ortalama 2 kilo almak gerekir. Daha sonrasında ise spor ve liste ile birlikte kilo verilir ve vücudun şekillendirilmesine yardımcı olunur.

Sporcuların ya da dış görünüşe önem veren en çok tercih ettikleri yöntemlerden bir tanesidir.

Kilo Ve Kalori Oranları Takip Etmek

Bulk süreci boyunca, kilo ve kalori oranlarını takip etmek önemlidir. Bu sayede diyet ve spor programının ne kadar etki ettiği konusunda bilgi edinmek son derece kolaydır. Bulk döneminde yenmesi gerekenler arasında protein oranı yüksek, lif içerek gıdalar yer alır. Kardiyo yapmak, dikkat edilecek temel unsurlar arasındadır. Yoğun bir kardiyo programı sayesinde vücudu daha kolay şekillendirme fırsatı oluşur.

Bulk ve diyet programı dönüşümü: Belirtilen diyet yönteminde, dikkat çekici bir vücuda sahip olabilmek adına 6 hafta bulk, 2 hafta ise beslenme programı oluşturmak önem taşır. 6 hafta boyunca bulk ile kilo alıp spor yapıldıktan sonra, 2 hafta boyunca diyet uygulamak vücudun istenilen görüntüye ulaşmasına katkı sağlar.

Yoğun Ve Tempolu Antreman Gerek

Bulk dönemi antreman programı kapsamında, vücudun tüm kasları çalıştırılmalı ve metabolizma harekete geçirilmelidir. Ancak bu şekilde istenilen vücuda ulaşmak ve kalıcı bir şekilde kas yapabilmek mümkündür. Antremanlara vücuttaki tüm yağların kasa dönüştürülmesi adına ağırlıklardan yardım alınır.

 • Spor programı oluştururken biraz zorlayıcı bir liste çizmek, daha iyi sonuçların alınmasına katkı sağlar.
 • Bu noktada kişinin dayanma gücü ve metabolizmasına göre çizelge oluşturulmalıdır.
 • Yine aynı şekilde kilo ve vücuttaki kas oranı da program hazırlanırken dikkat edilecek unsurlar arasındadır.

Spor yapmak ve antremanları sıklaştırmak, kalıcı sonuçlar alınabilmesini destekler.

Düzenli Ve İstikrarlı Olmak Şart

Bulk programı ya da diyet listesi sanıldığı kadar kolay değildir. Yapılan kasların erimemesi ve vücuttaki dengenin korunması adına her zaman programı uzun süre devam ettirmek faydalı olacaktır. Bulk döneminde yağlanma, yapılan egzersizlerin geçersiz olmasına zemin hazırlayacağından dolayı dikkatli hareket etmek gerekir.

 • Vücuttaki yağların kasa dönüştürülmesi ve fit bir görüntünün oluşturulması adına beslenme programına dikkat edilmelidir.
 • Bulk yapmak isteyenlerin öncelikle uzman bir doktordan danışmanlık almaları faydalarına olacaktır.
 • Hazırlanan diyet listesi ile birlikte vücuttaki yağların yakılması ve kasa dönüştürülmesi amaçlanır.

En etkili sonuçları alabilmek adına en az 6 aylık süre ile bulk ve diyet listesine göre hareket etmek önemlidir. Aksi takdirde kasların bir anda yağa dönüşmesi, vücutta sarkmaların meydana gelmesine zemin hazırlar. Bu durum ise dış görünüşün bozulmasına neden olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.