saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Cambridge Diyeti Nasıl Yapılır?

26.11.2018
507
Cambridge Diyeti Nasıl Yapılır?

Cambridge diyeti, hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenler açısından en faydalı yöntemlerden bir tanesidir. Dış görünümlerine dikkat eden ve daha fit bir vücuda sahip olmak isteyenler açısından diyet programları, başarılı sonuçların alınmasına yardımcı olur. Cambridge diyeti ürünleri fiyatları yüksek olmasına rağmen, evlerde de uygulanabilecek programlar da hazırlanmaktadır. Ancak bu noktada hem metabolizmaya hem de sağlık durumuna dikkat etmek gerekir.

Düşük Kalorili Bir Diyet Yöntemi

Diğer alternatiflerine göre Cambridge diyeti düşük kalorili yöntemlerden bir tanesidir. Oluşturulan sağlıklı besinler ile birlikte hem metabolizmanın hızlanması hem de kilo verme sürecinin daha pratik hale gelmesi amaçlanır. Cambridge kilo kontrol programı nedir diye merak edenlerin uzman bir doktordan yardım almaları faydalarına olacaktır.

 • Profesyonel bir uzman ile görüşerek sağlıklı şekilde kilo vermek mümkündür.
 • Özellikle kronik rahatsızlıkları olanların problemler yaşamamak adına uzman bir destek almaları ve bu doğrultuda listeyi değerlendirmeleri faydalarına olacaktır.
 • Metabolizmayı hızlandırdığı için Cambridge diyeti, kilo verme sürecini daha hızlı hale getirir.

Özellikle çok önemli kilo problemleri olanların etkili bir diyet programı hazırlamaları hızla sonuç almalarına zemin hazırlar.

Porsiyonlara Dikkat Etmek Önemli

Hazırlanan diyet programı ile birlikte en etkili sonuçları alabilmek adına porsiyonlara dikkat etmek faydalı olacaktır. Porsiyonların artması ya da dikkat edilmemesi, bir süre sonrasında metabolizmanın yavaşlamasına neden olur. Cambridge diyeti zararları olmamak ile birlikte kronik rahatsızları olanların problem yaşamamak adına dikkatli olmaları faydalarınadır.

 • Porsiyonların az tutulması, diyetin en kısa süre içerisinde başarılı olmasına yardımcıdır.
 • Uzman bir doktordan destek almak ve porsiyonları azaltmak, bir diyette başarılı olabilmek adına en önemli unsurlar arasında gösterilir.
 • Uzun süredir kilo problemi yaşayanlar açısından belirtilen diyet yöntemi son derece avantajlı ve sağlıklıdır.

Etkili sonuçlar vermesi nedeniyle son dönemde Türkiye’de çok fazla tercih edilmeye başlamıştır. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Cacık Diyeti Nasıl Yapılır?

 

Hızlı Kilo Verdiren Bir Seçenek

Cambridge diyetinin yan etkileri olmamak ile beraber, metabolizmayı hızlandırdığı için safra kesesinin daha çok harekete geçirir. Bu durum ise taş ya da kum dökme gibi problemlerin ortaya çıkmasına zemin hazırlar. Ancak yine de ciddi bir sağlık sorunu oluşturmadığından dolayı, hızlı kilo verdiren seçenekler arasında yer alır. Metabolizması yavaş çalışanlar belirtilen yöntemi değerlendirerek daha fit bir görünüme ulaşabilirler.

İngiliz versiyonu daha etkili: Cambridge diyetinin birbirinden farklı yöntemleri olmak ile birlikte İngiliz versiyonu diğerlerine göre daha etkilidir. Belirtilen diyet yönteminde hazırlanan programa başlamadan en az 10 gün öncesinde yiyecek tüketimi azaltılır. Bu sayede vücudun sürece alışmasına yardımcı olunur.

Hamilelerin Uygulaması Yasak

Herhangi bir rahatsızlık oluşturabileceği düşüncesiyle, hamilelerin Cambridge diyeti uygulaması yasaktır. Bu nedenle hamile olan ya da hamilelik şüphesi bulunanların diyet yapmadan önce doktorları ile görüşmeleri önerilir.

 • Belirtilen yöntemde diyet yapan kişinin en fazla günlük 500 kalori almalarına izin verilir.
 • Hazırlanan yoğun programı dört hafta uyguladıktan sonra ara vermek ve bir süre metabolizmayı dinlendirmek önemlidir.
 • Cambridge diyeti Türkiye içerisinde popüler hale geldikten sonra uygulayan uzman diyetisyenlerin sayısı oldukça fazladır.
 • Ortalama 1.72 boyunun altındaki kadınların diyet programı ile birlikte günde en fazla 3 sefer beslenmelerine izin verilir.

1.72 boyundan uzun olan erkeklerin ise gün içerisinde en az 4 porsiyon beslenmeleri uygundur.

Akıllı Gıda Seçimine Dikkat

Cambridge diyetinde dikkat edilen en önemli unsurlardan bir tanesi akıllı gıda seçimidir. Sağlık açısından zararlı, metabolizmayı yavaşlatacak ürünler yerine her zaman her zaman hafif ve etkili yiyecekler tüketilmelidir. Cambridge diyeti İstanbul konusunda hizmet veren uzmanların sayısı hızlı bir şekilde artmaktadır.

 • Metabolizmayı hızlandıran, hafif ve sağlıklı yiyecekler tüketildiğinde kilo verme süreci daha da başarılı hale gelir.
 • Akıllı gıda seçimi noktasında yardım alınan doktor ile görüşmek faydalı olacaktır.
 • Her ne kadar kilo verme süreci zor olsa da tüm kurallara uyulması durumunda herhangi bir problem yaşanmaz.

Farklı diyet seçeneklerine göre Cambridge titizlik ile hareket edilmesi gereken ve en etkili sonuçlar veren yöntemlerden bir tanesidir. Sağlık problemi olmayanlar, sorunsuz bir şekilde uygulayarak istedikleri kiloya ulaşabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.