saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Candida Diyeti Nasıl Yapılır?

26.11.2018
86
Candida Diyeti Nasıl Yapılır?

Candida diyeti, vücudun zararlı enfeksiyon ve mantarlardan korunabilmesi adına avantajlı yöntemler arasında gösterilir. El, ayak, genital bölge, kulak, burun ya da tırnaklarda oluşan mantar, bir süre sonrasında tedavi edilmediğinde daha büyük sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden olur. Candida mantarı probleminden kurtulabilmek adına arındırıcı bir diyet yapmak faydalı olacaktır. Bu noktada uzman bir doktordan da destek almak mümkündür.

En Yaygın Candida Belirtileri

Candida problemi yaşayanların doğru bir şekilde müdahale yapabilmek adına öncelikle belirtiler hakkında bilgi sahibi olmaları önemlidir. Candida belirtileri arasında yorgunluk, şeker isteği, konsantrasyon güçlüğü, ağızda kötü koku, dilde beyaz bir tabaka en yaygın olanlarıdır.

 • Belirtilen problemleri yaşayanların, en kısa süre içerisinde müdahale edebilmek için uzman bir destek almaları faydalarına olacaktır.
 • Candida mantarı olanların ise ilk olarak vücudu arındırma diyeti yapmaları gerekir.
 • Zararlı besinlerden ve mantarı daha da arttıran gıdalardan uzak durmak önemlidir.

Eklem ağrısı, depresyon ya da idrar yolu enfeksiyonu olanların da tedavi olmak adına diyeti uygulamaları ya da doktorlardan destek almaları önemlidir.

Arındırma Aşaması En Fazla 7 Gün Sürer

Candida diyeti kapsamında uygulanan arındırma aşaması en az 3 en fazla ise 7 gün sürer. Vücuttaki mantar kolonilerinin azaltılması ve tüm organların arındırılması amaçlanır.

 • Diyetin ilk günlerinde sarımsak, soğan, lahana, kereviz ve deniz tuzundan oluşan bir su hazırlanmalı ve düzenli olarak tüketilmelidir.
 • Sonraki günlerde ise şekerli ve tahıllı gıdaların kullanımını kesmek faydalı olacaktır.
 • Özellikle alkolü ve zararlı gıdaları kesmek, mantarın ilerlemesini keser ve vücuttan problemsiz bir şekilde atılmasına destek verir.

Arındırma aşamasında vücut sağlığını koruyan yararlı besinlerin tüketilmesi faydalı olacaktır. Bu sayede detoks yapılır ve metabolizma harekete geçer.

Alkol Ve Şekerli Gıdaları Kesmek

Alkol ve şekerli gıdalar Candida mantarının yayılmasına neden olan en önemli unsurlar arasında gösterilir. Rahatsızlıkların artmaması ve en etkili sonucu alabilmek adına alkol ya da şekerli ürünleri tüketmemek önemlidir. Sebze, yulaf ya da organik içecekler tercih etmek mantarın üremesini engeller. Bu sayede Candida diyeti başarılı olur. Diyeti uygularken gün boyunca su tüketmek dikkat edilecek en önemli unsurlardan bir tanesidir.

Meyveden uzak durmak şart: Candida mantarının daha fazla yayılmaması adına meyveden de uzak durmak gerekir. Meyve ile birlikta tahıllı gıdalar ya da şekerli besinler, mantarın yayılmasını arttırabileceği gibi aynı zamanda kilo problemlerinin de oluşmasına zemin hazırlar.

Yasaklı Gıdaları Az Tüketmek Önemli

Candida diyeti boyunca 3. Aşama ise anti- gıdalar tüketmek olarak karşımıza çıkar. Vücuda şeker, tahıl, meyve ya da alkol gibi besinler girmediğinde candida mantarı büyüyemediği için yavaşlar.

 • Zararlı besinler yerine kefir, yoğurt, sirke, turşu, sarımsak gibi gıdaların tercih edilmesi diyetin başarılı olmasına yardımcıdır.
 • Bu sayede Candida mantarı küçülür ve vücuttaki yayılması durur.
 • Soğan ya da probiyotik özelliği fazla olan gıdalarda mantarın gerilemesine destek verir.
 • Yasaklı gıdaların az tüketilmesi, sağlık probleminin de kısa süre içerisinde iyileşmesine yardımcı olur.

Her ne kadar basit bir rahatsızlık gibi görünse de Candida mantar, tüm vücudu etkileyebildiği gibi aynı zamanda kaşıntı ya da alerjik reaksiyonları da tetikler.

Probiyotik Gıdalar Tercih Etmek

Probiyotik gıdalar, Candida mantarının düşmanı olarak gösterilir. Uzun süredir belirtilen problemi yaşayan ve bir türlü mantarın büyümesini engelleyemeyenlerin probiyotik besinleri tercih etmeleri faydalarına olacaktır.

 • Candida diyeti yararları sayesinde metabolizma daha hızlı çalışmaya başlayacağı için kilo problemi de son bulur.
 • Bu sayede daha fit ve dikkat çekici bir görünüme ulaşmak son derece kolaydır.
 • Yakın zaman içerisinde çok fazla yaygınlaşan Candida mantarı, kontrol altına alınmadığında mide rahatsızlıklarını arttırır.
 • Vücut sağlığının korunması, bağışıklığın artması adına probiyotik ürünler ya da sebzeler her zaman daha avantajlıdır.

Etli ve yağlı yiyecekler, diyet boyunca mutlaka tüketilmemesi gereken gıdalar arasında gösterilir. En az 30 günlük süre ile Candida diyeti yapmak hem mantarın küçülmesi hem de metabolizmanın hızlanması açısından önemlidir. Belirtilen diyet yönteminde önemli olan kilo vermek yerine vücudu mantarlardan arındırmak şeklinde karşımıza çıkar. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.Cambridge Diyeti Nasıl Yapılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.