saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Chia Diyeti Nasıl Yapılır?

28.11.2018
47
Chia Diyeti Nasıl Yapılır?

Chia diyeti, yakın zaman içerisinde popüler hale gelen ve etkileri kısa sürede görülen seçeneklerden bir tanesidir. Kısa sürede çok fazla tüketilmeye başlayan Chia tohumu, en etkili besinlerden bir tanesidir. Uzun süredir kilo problemi yaşayan ve bir türlü dış görünüşünden memnun olmayanlar için Chia diyeti, etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Chia tohumu diyet tarifleri fazla olmak ile birlikte herkesin damak tadına uygun seçenekler fazladır.

Lif Deposu Olması Nedeniyle Avantajlı

Chia tohumu, en önemli lif depolarından bir tanesidir. Lifli gıdalar ise metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermek isteyenler tarafından çok fazla tercih edilir. Chia tohumu ile kilo verenler uzun süre metabolizmalarının daha iyi çalıştıklarını dile getirmektedirler.

 • Klasik diyet yöntemlerine göre Chia, sağlığı koruyarak kilo vermek adına avantajlı seçeneklerden bir tanesidir.
 • Aktarlardan ya da marketlerden alınabilecek tohum, az miktarda tüketilse bile etkileri kısa sürede fark edilir.
 • Sağlıklı ve vücut açısından yararlı besinlerle zayıflamak isteyenlerin Chia tohumunu tercih etmeleri faydalarına olacaktır.

Etkili bir diyet programıyla kısa sürede fit bir görünüme ulaşmak son derece kolaydır. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Ceviz Diyeti Nasıl Yapılır?

Metabolizmanın Çalışmasına Destek

Chia tohumu yoğurtla yenir mi araştırmasında olanlar için birlikte tüketilmesinin herhangi bir zararı yoktur. Chia tadını sevmeyen ve farklı gıdalar ile değerlendirmek isteyenler için yoğurt, sağlıklı seçeneklerden bir tanesidir.

 • Yukarıda belirtilenler dışında Chia tohumu aynı zamanda metabolizmanın hızla çalışmasına zemin hazırlar.
 • Ortalama 1 yemek kaşığı tohum, 1 adet limon, 1 yemek kaşığı bal ve 1 buçuk su bardağı su ile kürü hazırlamak son derece kolaydır.
 • Chia kürünün en az yarım saat bekletmek, aromasının çıkmasına yardımcı olur.

Hazırlanan karışım sabah ve akşam olmak üzere günde en az 2 kez tüketildiğinde metabolizma hızlanır ve kilo verme süreci olumlu etkilenir.

Uzman Bir Doktor Yardımı Şart

Her ne kadar sağlık açısından bir sorun yaratmasa bile belirtilen besini tüketmeden önce uzman bir doktordan yardım almak önemlidir. Kronik rahatsızlıkları bulunan ya da sağlık problemleri olanların doktorlarına danışarak Chia tohumu kürü yapmaları faydalarına olacaktır. Karışımın en az 30 gün boyunca uygulanması, en iyi sonucun alınabilmesi açısından yararlıdır.

Ara öğünlerde daha faydalı: Birbirinden farklı özelliklerinin yanında Chia tohumu tok tutması nedeniyle ara öğünlerde tüketilebilir. Bu sayede hem tokluk hissi korunur ve hem de metabolizmanın harekete geçmesine katkı sağlanır. Düzenli kullanılması ise vücudun olumlu sonuçlar vermesi adına dikkat edilecek unsurlar arasındadır. Chia tohumu salata olarak da farklı sebzeler ile birlikte değerlendirilir.

Chia Tohumu Yağ Yakmaya Yardımcı

Chia tohumu kahvaltı tarifleri de kilo vermek ve fit bir görünüme ulaşmak isteyenlerin değerlendirebilecekleri alternatifler arasındadır. Yağ yakıcı besinler arasında ilk sıralarda bulunan Chia, bölgesel kilolardan kurtulmak için faydalıdır.

 • Uzun süredir bölgesel yağlanma problemleri olanların Chia tohumu tercih etmeleri, daha iyi sonuçlar alabilmeleri açısından önemlidir.
 • Antioksidan olduğu için belirtilen besin, aynı zamanda yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırır.
 • Düzenli tüketilmesi durumunda cildin daha aydınlık ve genç görünmesine yardımcı olur.

İyi bir diyet programı oluşturmak isteyenlerin mutlaka ara öğünlerinde ya da kahvaltılarında değerlendirmeleri yararlıdır. Fazla miktarda tüketilmesi, vücuda zarar vermemek ile birlikte şişkinlik yapabilir.

Günlük Düzenli Tüketmek Önemli

Chia tohumunun, diğer tüm diyet programları gibi başarı sağlaması adına günlük düzenli bir şekilde tüketilmesi önemlidir. Özellikle 30 gün ve daha fazla düzenli bir şekilde tercih edilmesi, sonuçlarının daha kısa zamanda görülmesine zemin hazırlar.

 • Chia tohumu diyet listesi kişilere göre özel olarak hazırlanabildiği için uzman bir destek almak gerekir.
 • Herkesin metabolizması farklı çalıştığından dolayı uygun bir program hazırlamak faydalı olacaktır.
 • Tüm öğünlere uymak, günlük porsiyonları azaltmak ve diyeti spor ile desteklemek üzerinde durulması gereken unsurlardan bir diğeridir.

Klasik yöntemlere göre bu tür besinler ile kilo verme sürecini hızlandırmak daha da faydalı olacaktır. Bölgesel yağlanma, göbek ya da basen sorunları olanlar için Chia tarifleri, son dönemde hızlı bir şekilde popüler hale gelmeye başlamıştır. Tohum, enerji vermesinin yanı sıra aynı zamanda vücudun tatlı ihtiyacını da karşılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.