saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Çilek Diyeti Nasıl Yapılır?

29.11.2018
47
Çilek Diyeti Nasıl Yapılır?

Çilek diyeti, doğru değerlendirildiğinde metabolizmayı hızlandıran ve vücudun kilo dengesinin korunmasına yardımcı olan yöntemlerden bir tanesidir. Son derece sağlıklı ve besleyici bir meyve olan çilek sayesinde, formda kalmak kolaydır. Şok çilek diyeti olarak da geçen yöntemde, ara öğünlere, porsiyonlara ve protein alımına özen göstermek faydalı olacaktır. En çok tüketilen ana öğün ise pek çok kişiye hitap eden çilek şeklinde karşımıza çıkar.

Dondurulmuş Çilekte Yararlı

Mevsiminde olmayanlar için dondurulmuş çilek de son derece keyifli ve sağlıklı seçeneklerden bir tanesidir. Çilek detoksu olarak da adlandırılan diyet yöntemi, profesyonel uzmanlar tarafından da tercih edilir.

 • Belirtilen diyette sabah kahvaltısında en az 300 gr. çilek salatası tercih edilir.
 • Öğle yemeğinde hindi ya da tavuk ile birlikte bir tabak yoğurt mutlaka tüketilmelidir.
 • Akşam yemeğinde ise orta boy pişmiş patates, yağsız peynir ya da balık tüketilebilecek yiyecekler olarak karşımıza çıkar.

Porsiyonların büyük olmaması ve diyet listesine dikkatli bir şekilde özen gösterilmesi kısa süre içerisinde kilo verebilmek açısından avantajlıdır. Özellikle metabolizması hızlı olanlarda daha fazla işe yarar.

Öğünlere Dikkat Etmek Şart

Sadece çilek yiyerek zayıflama sanıldığı kadar kolay değildir. Her ne kadar çilek, en sağlıklı meyvelerden bir tanesi olsa da öğünlere dikkat etmek ve porsiyonları kaçırmamak gerekir.

 • Ara öğünlerde ya da sabah kahvaltında çilek tüketmek, metabolizmanın hızlanmasına ve vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
 • Aynı zamanda çilek vücuttaki şeker dengesinin korunması açısından avantajlı meyvelerden bir tanesidir.
 • İyi bir diyet listesinde başarı alabilmek adına sadece çilek bulunmaz.
 • Çilek ile birlikte protein, vitamin ya da farklı gıdaların tüketilmesine de dikkat edilmelidir.

Çilek alerjisi olan ya da farklı sağlık problemleri bulunanların diyet yapmadan önce doktorlarına danışmaları faydalarına olacaktır.

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Arasında

Son dönemde popüler hale gelen çilek diyeti, aynı zamanda hızlı kilo verme yöntemleri arasında gösterilir. Zayıflamak ve daha fit bir görünüme ulaşmak isteyenler, çilek diyeti sayesinde kısa süre içerisinde sonuç alabilirler. Diyette ne kadar çilek yenmeli diye merak edenlerin her gün en fazla 500 gr. tüketmeye özen göstermeleri yararlı olacaktır. Fazla çilek tüketimi, vücutta alerjik reaksiyona neden olabileceğinden dolayı dikkat edilmelidir.

Kilo durumuna göre diyet programı: Kilo verme durumuna ya da belirlenen hedefe göre diyet programları da birbirinden farklılık gösterir. Bu noktada etkili bir sonuç almak isteyenlerin zorlu programlar oluşturmaları faydalarına olacaktır. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Chia Diyeti Nasıl Yapılır?

Protein Alımına Dikkat

Diyet yaparken kasların erimemesi ve sağlık problemlerinin ortaya çıkmaması adına dikkat edilecek temel unsurlardan bir tanesi protein alımıdır. Çilek diyeti yapılıyor olsa bile vücudun protein açısından zengin olan besinlere de ihtiyacı vardır.

 • Sağlıksız bir diyet yapmamak adına proteinli besinler tüketmek son derece önemlidir.
 • Tavuk, yumurta, et ya da süt protein oranı yüksek besinlerden bazılarıdır.
 • Çilek ile hazırlanan 3 günlük şok diyet listesi sayesinde en azından vücuttaki ödemi atmak ve istenilen kiloya yaklaşmak mümkün hale gelir.

Hazırlanan diyet programlarında ara öğünler, midenin hep tok kalması ve yeme ihtiyacının azalması açısından dikkat edilecek unsurlar arasındadır. Bu nedenle ara öğünlere ve programa sadık kalmak önem taşır.

Egzersiz Ve Spor İle Desteklenmeli

Çilek diyeti her ne kadar faydalı olsa da tek başına yeterli bir yöntem değildir. Kilo verme sürecinin hızlanması adına spor ve aynı zamanda egzersiz ile desteklenmesi gerekir. Çilek limon detoksu son dönemde popüler olan yöntemlerden bir tanesi olmak ile birlikte, metabolizmayı harekete geçirir.

 • Tüm bu diyet programına uyum sağlarken aynı zamanda sporu da aksatmamak faydalı olacaktır.
 • Böylelikle hem fit bir görünüme sahip olmak hem de sağlığı korumak mümkündür.
 • Diyet listeleri her zaman etkili sonuçlar vermediği gibi sağlık sorunlarının da oluşmasına zemin hazırlar.

Bu gibi sorunlar yaşamamak adına profesyonel doktorlardan destek almak ve metabolizmaya uygun diyet listeleri hazırlamak faydalı olacaktır. Fit görünmek her kadın ve erkeğin hayali olsa da sağlığı bozmadan, kontrollü ve dengeli bir şekilde diyet yapmak önem taşır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.