saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Cilt Lekeleri İçin En Etkili Kremler Hangileridir?

26.12.2018
663
Cilt Lekeleri İçin En Etkili Kremler Hangileridir?

Cilt lekeleri için en iyi krem hangisidir sorusu, gençlerden yaşlılara herkesin merak konusudur. Cildiniz sürekli korumanız gereken önemli bir hazine olsa da, vücutta her şeyden en çabuk etkilenen bölüm ise yine cildinizdir. Özellikle yüz üzerinde kalan lekeler, morluklar, izler ve diğer belirtiler, kişiyi mutsuz eder ve bir arayışa sürükler. Günümüzde kozmetik dünyasında yaşanan çılgınlık, yüksek fiyatlara katlanmanızı ve yanlış sonuçlar almanızı sağlayabilir. İşte bu yüzden cilt gibi önemli bir bölgenin tedavisinde kullanmanız gereken kremler, doktorunuzun önerdiği eczanede satılan kremler ile evde hazırlayabileceğiniz kremler olmalıdır.

Yüzdeki Lekeler İçin Krem:

Leke kremi kullananların %80’i, cildindeki lekelerden şikayetçi olarak krem kullanma arayışına gitmektedir. Özellikle ergenlik döneminde yaşanan sivilce izleri ve güneş, kuruluk gibi kaynaklarla probleme dönüşen lekeler, etkili kremlerle tedavi edilebilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki, ciltte ve derinin alt katmanlarında çok etkili olan kremler, vücudunuzda bazı yan etkiler de yaratabilir. Bu yan etkilerin en çok bilineni kuruluk olsa da, karaciğer rahatsızlıklarına kadar varabilen yan etkiler bulunmaktadır.

Cilt Lekeleri İçin Etkili Kremler:

Cilt lekelerine krem eczane aracılığıyla ya da doktorunuzun önerdiği kremleri bulabileceğiniz yerler aracılığıyla ulaşılabilir. Kozmetik amaçlı olarak satılan leke kremleri, lekelerinizi geçirmeyebileceği gibi, daha farklı izlerin ve oluşumların da yaşanmasına sebebiyet verebilir. Ancak doktor kontrolünde bir kullanıma başlarsanız, çok daha sağlıklı bir şekilde süreci ilerletebilirsiniz. Cilt lekeleri için en etkili kremler, düzenli bir kullanımla ve kullanıma uygun bir şekilde yaşamakla etki gösterecektir.

Cilt Lekeleri İçin Hangi Krem Kullanılmalıdır?

Güneş lekeleri için en etkili krem ya da sivilce lekeleri için etkili krem araştırılırken, karşınıza birden çok krem ismi ve farklı yorumlar gelebilir. Ancak cilt için kullanılacak ilaçlar ve kremler, tekdüze bir kullanımdan ibaret olmamalıdır. Başkası için doğru ürün olan bir krem, sizin için ters etkiler yaratabilir. Bu yüzden her ne olursa olsun cilt kreminizi doktorunuza danışarak kullanmanız en doğrusu olacaktır. Bu sayede sağlığınızı tehlikeye atmayacağınız gibi, sizin için en doğru kreme de ulaşabilirsiniz. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur?

Cilt lekeleri için krem isimleri arayan kişiler, genellikle ortak bir problemin kaynağından hareketle cilt lekesine sahip olmuştur. Herkes için cilt lekesi oluşma sebebi farklı olsa da, genellikle sık görülen cilt lekesi oluşma nedenleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  1. Güneşten kaynaklanan cilt lekeleri
  2. Ergenlik sivilcelerinden kalma cilt lekeleri
  3. Stres ve yorgunluk kaynaklı cilt lekeleri
  4. Düzensiz beslenme ve az su tüketimine dayanan cilt lekeleri
  5. Alkol ve sigara gibi ürünlerin kullanımından kaynaklanana cilt lekeleri

İşte, herkesin cilt lekesine sahip olma kaynağı farklı olsa da, esasında birçok kişi bu kaynaklardan birine sahiptir. Cilt lekenizin oluşma sebebini iyi kavrarsanız, tedavinizi daha doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Güneşten kaynaklı cilt lekelerine uygulanan tedavi ile sivilce kaynaklı lekelere uygulanan tedavi birbirinden farklı olabilmektedir.

Cilt Lekeleri İçin Evde Tedavi:

Günümüzde leke kremi yapan eczaneler de bulunmaktadır. Eczane ve aktar gibi yerlerde bu tip ürünlerin hazırlandığına şahit olabilirsiniz ancak bilmediğiniz bir ürünü cildinize sürmek, sağlığınızı tehlikeye atmak anlamına gelebilir. Bu yüzden öncelikle, tamamen doğal ve bitkisel yöntemleri denemeyi tercih edebilirsiniz. Öncelikle cilt lekeleriyle savaşmanın ilk yolu, C vitamini ve E vitamini açısından zengin besinler tüketmektir. Bu yüzden özellikle portakal, kivi, brokoli gibi besinler tercih edilmelidir. Aynı zamanda su tüketiminiz de günde 2 litreden az olmamalıdır.

Cilt Lekeleri Tedavisinde Bitkisel Yöntemler:

En iyi leke giderici krem hangisi sorusu, cilt lekelerinden kurtulmak isteyen kişilerin, devayı ilaçta ve kremde aramasından kaynaklanır. Ancak kimyasal yöntemlere başvurmadan evvel bitkisel ve evde tedavi yöntemlerini tercih ederseniz, kendinizi riske atmadan tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemden sonuç alamazsanız elbette bir doktora başvurarak krem veya ilaç kullanmanız mümkündür. Cilt lekeleri tedavisinde kullanılan bitkisel yöntemlerin en bilineni, kantaron yağını lekeli bölgelerinize aklınıza geldikçe sürmektir. Ancak bu yöntem cildi çok yağlı kişiler için uygun değildir. Daha fazla yağ cildinizde daha fazla sivilcelenme de yapabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.