saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Cilt Parlatan Doğal Maskeler

09.09.2018
558
Cilt Parlatan Doğal Maskeler

Cilt Parlatan Doğal Maskeler

Cilde parlaklık veren doğal maskeler evde rahatlıkla hazırlanabilmekte ve maliyeti oldukça düşüktür. Bu sebeple evde yapılan doğal maskeler birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle kadınların kullandığı yüz maskeleri oldukça maliyetli olabilmektedir. Evde doğal yollar ile yapılan maskeler ise günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Salatalık, portakal, bal ve yoğurt en çok kullanılan ve cilde parlaklık veren maskeler arasında yer almaktadır.

Parlak Ciltler İçin Salatalık Maskesi

Salatalık içinde bulunan birçok vitamin ile bir hayli faydalı bir sebzedir. Birçok nemlendirici krem ve jel aloe vera ve salatalıktan yapılmaktadır. Evde salatalık maskesi hazırlamak ise dışarıdan alınacak maskelere göre oldukça ucuzdur. Salatalık maskesi cildinizin nemlenmesini, gözeneklerin açılmasını ve tazelenmesini sağlamaktadır. Salatalık maskesi birçok malzeme ile yapılabilmektedir ve yüzü parlatan canlandıran maske tarifleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Salatalık maskesini dilerseniz patatesli yapabilirsiniz. Yarım salatalık ve tüm patates gerekmektedir.
 • Salatalık ve patatesi blender yardımı ile karıştırmanız gerekmektedir.
 • Püre haline gelen karışımı önceden yıkayıp yumuşak bir bez ile sildiğimiz yüzümüze dağıtıyoruz ve 20 – 25 dakika kadar yüzümüzde bekletiyoruz.
 • Karışımı yüze daireler çizerek sürerek masaj etkisi yaratabilirsiniz.
 • 20 dakika sonunda ılık su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Bir diğer salatalık maskesi tarifi ise şu şekildedir; 1 çay bardağı yoğurt, 1,5 tatlı kaşığı pirinç unu ve salatalığı karıştırmanız gerekmektedir. Krem haline gelen karışımı yüze ve boyna sürerek 20 dakika kadar bekletip ılık su ile durulamanız gerekmektedir. Yüzünüz nemlenecek ve parlamaya başlayacak.

Parlak Bir Cilt İçin Limon Suyu

Cildi parlatmak için ne yapmalı diye merak edenler, limon suyunu kullanabilirler. Limon suyu içinde barındırdığı C vitamini ile cilt için oldukça faydalıdır. Bu sebeple cilt maskelerinde de limon kullanılmaktadır. Limon suyu maskesini taze limonlar kullanarak yapmanız önerilmektedir. Limon suyunu yüzünüze sürerek yaklaşık 5 dakika kadar bekletmeniz gerekmektedir. Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayabilirsiniz. Limon suyunu uyguladıktan sonra yüzünüze güneş ışınlarının gelmemesine dikkat edin aksi takdirde lekelenmeler meydana gelebilir.

Elma Sirkesi Maskesi

Yüzü canlandıran maskeler arasında elma sirkesi de yer almaktadır. Elma sirkesi birçok alanda kullanılan ve oldukça yararlı bir üründür. Cildinizin parlatmak ve nemlendirmek için de elma sirkesi kullanabilirsiniz. Elma sirkesini bir pamuk ile yüzünüze sürmeniz gerekmektedir. Yüzünüzde güneş lekesi var ise onlar için de kullanabilirsiniz. Pamuk yardımı ile yüzünüze uyguladığınız elma sirkesini 20 – 25 dakika kadar kurumaya bırakın ve ardından soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Haftada 2 kere yapabilirsiniz.

Muz Maskesi ile Parlak Bir Cilt Elde Edin

Muz maskesi ile yüzünüz nemlenecek ve parlak bir görünüm kazanacak. Gözeneklerin açılması içinde iyi bir uyarıcı olan muz maskesi birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle kırışıkların giderilmesinde kullanılan muz maskesi yüzünüzü esnetir, gözeneklerinizi açar ve canlılık verir. Muz maskesini bal ile kullanırsanız daha iyi bir sonuç alabilirsiniz. Muz maskesinin hazırlanışı şu şekildedir;

 • 2 yemek kaşığı bal ve 1 adet muz, maske için gerekli olan malzemelerdir.
 • Öncelikle muzu ezmeniz gerekmektedir. Bir çatal ya da kaşık yardımı bile muzu rahatlıkla ezebilirsiniz.
 • Ezilen muzun üzerine 2 yemek kaşığı kadar bal eklemeniz gerekmektedir.
 • Muzu ve balı jöle kıvamına gelene kadar karıştırmanız gerekiyor.
 • Karıştırdığınız muz ve balı yüzünüze masaj yaparak uygulamalısınız.
 • 20 – 25 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.
 • Dilerseniz maskenin ardından yüzünüze nemlendirici krem sürebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.