saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Damar İltihaplarına Karşı Etkili Yöntemler

10.09.2018
87
Damar İltihaplarına Karşı Etkili Yöntemler

Damar İltihaplarına Karşı Etkili Yöntemler

Damar iltihabı tedavisi için genel olarak tavsiye edilen yöntemler ilaç kaynaklı yöntemlerdir. Ancak ilaç kullanmak istemeyen kişilerin doğal yöntemlerle damar iltihaplarını giderebilmeleri mümkündür. Her ne kadar alternatif olarak görülse de bitkisel bazlı tedavi yöntemleri de hastalıklarda önemli mesafeler kat edebilmektedir.  Damar iltihabı, genelde cildin iç tarafında oluşsa da, etkisi cilt üzerinde görülmektedir. Genelde oluştuğu bölgelerde lekelenmelere sebep olur. Bunun sebebi iltihaplanan damarın, iç çeperinin ve dış duvarının zarar görmesidir. Her ne kadar deri içinde görülse de etkisi dermatolojiktir.

Damar İltihabı Tedavisi Nedir?

Damar iltihaplarını geçirmek için öncelikle iltihabın kaynağını bulmak önemlidir. Genellikle vücudun kol, bacak ya da sırt bölgelerinde izler şeklinde görülür. Damar iltihaplanmalarında en fazla düşülen yanılgı bunun sadece dermatolojik etkiye sahip olduğunun düşünülmesidir. İltihabın arttığı durumlarda kalp ya da beyin damarlarına sıçrama olasılığı yüksektir. Bu yüzden bu durun, ihmal edilmemesi gerek önemli bir durumdur. Bu gibi ciddi durumların olmadığı zamanlarda deri üzerinden tedavisi mümkündür. Ancak damar iltihabına sebep olan faktörler kesinlik kazanmadığı için, hastalığı oluşturacak sebepleri sıralamamız mümkün değildir. Genel olarak damar iltihabı tedavisi için ilaçlar önerilse de bitkisel yöntemlerin kullanılması da etkili sonuçlar vermektedir. Ayrıca yan etkisinin az olduğunu düşünürsek ilaçlara alternatif olarak bitkisel yöntemlerin kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Damar İltihabı Tedavisi Nedir

Damar İltihabında Kullanılan Bitkisel Kürler

Damar iltihabına bitkisel çözüm olarak İbrahim Saraçoğlu’nun doğal kürleri birçok kişi tarafından önerilmektedir. Özellikle damarların hayati bir fonksiyona sahip olduğunu düşünürsek, müdahale zamanını hızlandırmamız gerekmektedir. Bu yüzden doğal yöntemler masrafsız olduğu için kolayca denenebilir. Ayrıca yan etki bakımından da ilaçlarla karşılaştırıldığında oldukça masum olan bu bitkiler, uygun olan yeterli doz aşılmadığı sürece gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta bazı bitkilerin bazı ilaçlarla tepkiye girerek yan etki oluşturması durumudur. Eğer düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Damar İltihabı Giderici Karabaş ve Melisa Karışımı

Damar iltihabını geçirmeye yardımcı olan kürün genellikle akşamları kullanılması tavsiye edilmektedir. Bir bardak kaynayan suyun içine 3 ya da 4 tane karabaş otu atılır. Ardından bir parça melisa da aynı suyun içine ilave edilir ve 6 dakika kadar kaynatılır. Ilık hale geldikten sonra akşamları yemekten sonra tüketilir.

Damar İltihabına Faydalı Limon Suyu

Damar iltihabı açıcı kürlerden biri olarak bilinen limon suyu kürü, iltihap tedavisinin yanı sıra damar sertleşmesine ve hipertansiyona da iyi gelmesi ile bilinmektedir. Uzun bir hazırlama süreci olsa da etki açısından oldukça kuvvetli olarak bilinir. 1 litre limon suyu 20 diş sarımsakla bir kavanoza koyularak 25 gün boyunca bekletilir. Sarımsaklar iyice eridikten sonra bu karşım sabahları aç karnına çeyrek çay bardağı kadar içilir. Bu karışımı içtikten sonra en az 30 dakika bir şey yiyip içmemeniz gerekmektedir. Yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapabilirsiniz. Bu bitkisel kürde önemli olan nokta, karışımı düzenli olarak ve mümkün olduğunca aynı saatte içmeniz gerektiğidir.

damar iltihabına bitkisel çözüm

Damar iltihabı tedavisi kısa süren bir tedavi değildir. O yüzden bu rahatsızlığa sahip olan kişilerin düzenli bir şekilde uygulamaları yapmaları gerektiğidir. Ayrıca hastalık görülmeye başlandığı anda mutlaka doktora gidilmesi gerekir. Fizyolojik olarak hastalığın altında olan nedenleri bilemeyeceğimizden, doktor kontrolünden geçilmesi gerekmektedir. Ayrıca yukarıda verilen karşımla, herhangi bir ilaçla birlikte alınmamalıdır. Düzenli olarak aldığınız bir ilacınız varsa mutlaka bu yöntemleri denemeden önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.