saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Diş Eti Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Eti Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş etinin ağrımasına iyi gelen çözüm önerileri bu sıkıntıdan muzdarip olan kişilerin sıklıkla araştırdığı bir konu olmuştur. Tedavi edilmeyen diş etleri ağız kokusu gibi diğer hastalıklara da sebep olmaktadır. Bu nedenle erkenden tedavi edilmesi gerekmektedir. Çoğu insanın yaşadığı oral sorunlar arasında yer alan diş eti ağrısına evde ve kolay çözümler bulmak mümkün.

Diş Eti Ağrısına Sebep Olan Etkenler Nelerdir?

Son derece rahatsızlık veren bu hastalığın sebebi nedir? Diş eti neden ağrır?

  1. Sigara kullanmak
  2. Çok miktarda alkol tüketimi
  3. Yanlış fırçalama
  4. Diş eti hastalıkları
  5. Hormon dalgalanmaları
  6. Kaynar içecek, aşırı sert yiyecek tüketmek gibi alışkanlıklar.

Diş Eti Ağrısına Evde Yapılabilecek Kolay Çözümler

Diş eti ağrısına ne iyi gelir evde çözüm yolları nelerdir diye soranlar, marketlerde ve aktarlarda kolaylıkla bulabilecekleri malzemeler ile çok kısa sürede bazı tariflerden faydalanarak sorunlarına çözüm bulabilirler.  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bu tariflerden ilki zerdeçal tarifidir. Zerdeçal, anti-bakteriyel ve anti-iltihap özelliklerine sahip mucizeci bir besindir. Bu özelliğinden dolayı zerdeçal, diş eti sağlığı için birebirdir. Ve diş eti ağrılarına iyi gelmektedir.

Bir bardak kadar su içerisine çeyrek tatlı kaşığı kadar toz halinde olan zerdeçalı ekleyin ve karıştırarak, dişlerinize sürmenize olanak sağlayacak bir macun kıvamına getirin. Hazırladığınız bu macun ile dişlerinizi fırçalayın. Haftada birkaç kere bu işlemi uygulamanız diş eti ağrınızı geçirmek için yeterli olacaktır.

Ibrahim Saraçoğlu Diş Eti Ağrısı için Ne Öneriyor?

Diş eti ağrısına ne iyi gelir Ibrahim Saraçoğlu bu konuda ne önerdi diye soranlar hemen guava yaprağı alsınlar. Çünkü sıradaki tarif anti-mikrobiyal ve  anti-iltihap özelliklerine sahip olan guava yaprağı ile yapılıyor.

4 ya da 6 adet guava yaprağını, bir kabın içerisindeki suya koyarak içerisinde 5 dakika kadar kaynatınız. Kaynattıktan sonra karışımı süzgeçten geçirerek içerisindeki büyük parçalardan arındırın. Karışımın biraz soğumasını bekleyin ve daha sonra gargara yapın. Hazırladığınız bu karışımı her gün düzenli olarak kullanarak etkisini artırabilirsiniz.

Ahmet Maranki Diş Eti Ağrısı için Ne Öneriyor?

Diş eti ağrısına ne iyi gelir Ahmet Maranki bu konuda ne önerdi diye soranların derdine Hint leylağı çözüm oluyor. Hint leylağı, geçmişte uzun zamandan beri kullanılan bir bitkidir. Bu bitki anti-bakteriyel özelliklere sahip olması ile öne çıkıyor. Bu özelliği sayesinde diş çürüklerine ve plak oluşumuna karşı adeta savaş açıyor. Diş eti ağrınızın üstüne diş eti zonklamasından şikayetçi iseniz bu tarif tam size göre.

Aktarlardan satın alabileceğiniz 2-3 adet Hint leylağını macun kıvamına getirmek için bir öğütücü ile öğütün. Öğütme işleminiz bittikten sonra dişlerinizi bu macun ile haftada birkaç kez olmak üzere düzenli olarak fırçalayınız.

Aynı zamanda bir dal Hint leylağı satın alarak bu dalı diş fırçası şeklinde kullanarak da Hint leylağının faydalarından faydalanabilirsiniz.

Diş eti ağrısından yakınan kişiler fesleğen, nane, hint bektaşı üzümü gibi diğer doğal besinlerden de faydalanabilirler.

Hamilelikte Diş Eti Ağrısına Iyi Gelen Meyan Kökü Önerisi

Hamilelik beraberinde pek çok zorlu durumları beraberinde getiren kimi zaman zorlu olabilen bir süreçtir. Sizde hamilelik döneminizde bu ağrıdan muzdarip olarak hamilelikte diş eti ağrısına ne iyi gelir diye soruyor olabilirsiniz. Hazırlaması oldukça kolay olan ve bebeğe zarar vermeyecek kimyasalları içermeyen bu tarifleri hazırlayarak, diş eti ağrınızdan kurtulmanız mümkün.

Meyan kökü, diş ve diş etlerini korur. Meyan kökü bunu içerisinde yer alan licoricidin ve licorisoflavan A adı verilen iki ana bileşene borçlu. Bu bileşenler sayesinde, dişte yer alan boşluklarda ve diş etlerinde biriken bakteriler imha edilir ve bu bakterilerden kaynaklı dil eti hastalıklarının önüne geçilmiş olur.

Peki meyan kökünden nasıl faydalanılır? Bir miktar kurutulmuş meyan kökünü toz haline getirerek ya da aktarlardan toz halinde satılan meyan köklerini satın alarak, düzenli bir şekilde bu toz ile dişlerinizi fırçalayınız.

Aynı zamanda yine aktarlarda bulabileceğiniz yumuşak meyan kökü çubukları bulunur. Bu çubuklardan bir tane edinerek, ucunu isteğinize göre düzeltin ve dişlerinizi bu çubukla tıpkı diş fırçanızmış gibi her gün düzenli olarak fırçalayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.