saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Doğal Yollarla Kirpiği Uzatmak Mümkün Mü?

03.11.2018
333
Doğal Yollarla Kirpiği Uzatmak Mümkün Mü?

Doğal yollarla kirpik uzatmak için uygulanan yöntemler aynı zamanda daha dolgun ve hacimli kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Hem göz sağlığı hem de kirpik ve göz çevresi bakımı için özellikle makyaj yapıldığında günlük olarak göz temizliği ve bakımı yapılmalıdır.

Kirpik uzatmak veya daha dolgun göstermek için çeşitli protez uygulamalar vardır. Takma kirpikler, ipek kirpikler, kirpik perması gibi uygulamalar genellikle kirpiklere zarar veren ve doğal olmayan yöntemlerdir. Kirpiklerin beslenmesini sağlayarak doğal yöntemlerle uzamasını sağlamak ise kirpiklere ve göz kapaklarına zarar vermez.

Kirpikleri Uzatmanın Yöntemleri

Rimel kullanımı şu açıdan faydalıdır. Tıpkı saçlara fön çeker gibi ve her fönde saçların uzaması sağlandığı gibi, rimel fırçası da kirpiklerin taranmasını sağladığı için uzamasına yardımcı olur. Fakat kaliteli ürünler kullanılmalı ve besleyici rimeller tercih edilmelidir. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Doğal Yollarla Göğüs Büyütme, Göğüs Büyüten Gıdalar Nelerdir?

Kirpik uzatmak için evde yapılabilecekler arasında kür uygulaması bulunuyor. Kürün uygulanması için kirpik fırçası gereklidir. Fırça ile kirpik köklerinden uca doğru tarama işlemi yapılır. Birkaç dakika boyunca taramadan sonra parmak uçları ile hafif masaj yapılır. Hazırlanan besleyici ve bakım kürleri masaj sonrasına uygulanır. Kürlerin sonucu ancak 2 ay sonucunda gözle görülür bir etki sağlar.

Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpiklerin uzaması, daha dolgun görünmesi için uygulanacak doğal yöntemler arasında kirpik bakım kürü bulunuyor. Yapılışı ise;

  • 1 yemek kaşığı aloevera yağı
  • 1 yemek kaşığı Jojoba yağı
  • 1 yemek kaşığı papatya çayı

(1 bardak suya 1 kaşık papatya çayı eklenir ve 10 dk demlenr. Soğuduktan sonra eklenir)

Kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri evde uygulaması için bu 3 malzeme karıştırılır. Günde 2 defa uygulanır. Sabah ve akşam yatmadan önce temizlenmiş, rimel ve makyaj olmayan kirpiklere uygulanır. Ortalama 15 dakika bekletilir ve ılık su ile yıkanır.

 Kuruyemişlerle Kirpik Bakımı

Taze şekilde günlük olarak yapılan kuruyemiş yağlarından, kirpik serumu elde edilebilir. Badem, ceviz ve fındık kavrulmamış ve çiğ şekilde tavada kavrulur. Ardından havan yardımı ile yağı çıkarılır. Bu yağlar kulak çubuğu aracılığı ile kirpik diplerine uygulanır. Yine günlük olarak bu çerezlerin tüketilmesi, kirpiklerin gürleşmesine olanak sunar.

 

Zeytinyağı İle Doğal Kirpik Uzatma Formülü

Kirpik uzatma ve gürleştirme serumu çeşitlerinin pek çoğunda E vitamini konsantreleri bulunur. Bunu doğal şekilde uygulamak içinse zeytin yağı kullanılabilir. Saf ya da hakiki olarak nitelendirilen zeytinyağlarından, kulak çubuğu yardımıyla kirpik diplerine uygulama yapılır.

Ancak yağın fazla sürülmemesi ve göz kapaklarının tüylenmesi önlenmelidir. Zira etkili olduğu için göz kapakları ve çevresine tüylenme yapabilir. Gece yatmadan önce uygulanması önerilir. Gündüz uygulamalarında ise 10 dk bekletilerek, ılık su ile durulanması göze kaçmasını önler.

Ek olarak; zeytin yağına 4 kapsül Omega 3 eklemek ve elde edilen kürün uygulanması, kirpiklerin beslenmesine nitelikle uzamasına ve gürleşmesine yarar.

Doğal Yağlarla Kirpik Uzatma Formülleri

Kirpik uzatma hint yağı formülüyle en popüler uygulamalar arasındadır. Kan akışını hızlandıran, mineral içeren, E vitamini ve yağ asitleri bulunduran yapısı ile kaş ve kirpik bakımında oldukça yaygın olarak kullanılır. Hazırlanışı;

  • 30 ml Hint yağı
  • 30 ml Hindistan cevizi yağı (benmari eritmeyle)
  • 15 ml avokado yağı

Steril bir şişede karıştırılır ve serum elde edilir. Temiz rimel fırçası ile kirpikler taranarak uygulanır.

Hint Yağı İle Kaş Kirpik Bakımı

Kirpik uzatma serumu olarak kullanılan Hint Yağı kürlerinde etkili sonuçlar veren, saç- kirpik ve kaç bakımında doğal parlaklık, hacim ve hızlı uzama sağlayan diğer bir kür ise;

  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı Hint yağı,
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı kakao yağı

Bir cam şişede karıştırılır ve serum elde edilir. Kulak çubuğu ile kirpik diplerine minik noktalar halinde uygulanır ve iyice sürülür. Gece yatmadan önce uygulanan bu kür ile 1-2 ay içinde olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Göze kaçmamasına ve yanmamasına özen göstermek için hafif uygulanmalıdır.

Hint yağı ile birer tatlı kaşığı aloe vera jeli, hint yağı, tatlı badem yağı ve E vitamini ampülü ile aynı şekilde serum yapılabilir. Temiz rimel fırçası ile haftada 1-2 kez uygulanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.