saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

07.09.2018
87
Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğru makyajın sırlarını paylaştığımız bu yazımızda aradığınızı muhakkak bulacaksınız. Son günlerde haberlerde sık sık rastladığımız adım adım doğru makyaj, doğru makyajın püf noktaları vb. gibi birçok konuyla karşı karşıya geliyoruz. Peki, nedir bu doğru makyaj, doğru makyaj için gerekenler nelerdir? Kadınların doğal güzellikleri süslemek için kullandıkları makyaj malzemelerinin yanlış kullanımı onların sağlıklarında kimi zaman olumsuzluklara neden olmaktadır. Özellikle kalitesiz ve ucuz malzemelerin yoğun ve yanlış bir biçimde kullanılması sağlığınızda geri dönülmez bazı hasarlara yol açtığına sıkça rastlanmaktadır. Makyaj güzel görünmek için bir araç olsa da makyaj yapmak bir sanattır. Peki, özellikle kadınların vazgeçemediği ve en sık kullandıkları makyaj malzemeleri ve kullanımları nelerdir kısaca açıklayalım.

Doğru Makyaj İçin Malzemelerin Kullanımı:

Adım adım doğru makyaj için yapmanız gerekenler;
1. Dudak makyajı: Sadelikten yana kadınlar için vazgeçilmezlerden en önemlisi rengârenk rujlardır. Hafif bir dokunuşla başka şeye ihtiyaç duymadan hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz. Dudaklarınız için makyaj yapmadan önce dudaklarınızı muhakkak yardımcı ürünlerle (lipbalm vb.) kuruluğunu giderip nemlendirmelisiniz. En çok merak edilen ise kenarlara taşırmadan dudakları nasıl renklendireceğinizdir. Bunun için öncelikle dudak kalemi aracılığıyla dudaklarınızın uçlarını çerçeveleyin ardından rujunuzu dikkatlice çizgilerin dışına çıkmadan uygulayabilirsiniz.
2. Fondöten: Fondöten kullanımında oldukça hassas ve titiz davranmanız her zaman tavsiye edilir çünkü yüzün neredeyse tamamına uygulanan bu ürün dikkatsiz kullanırsa cildinize büyük hasarlar verebilir. Fondöten uygulaması yapmadan önce cildinizi iyice temizleyip nemlendirdiğinizden emin olun. Sünger yardımıyla uyguladığınız fondötenin süngerinin her kullanımda mutlaka temiz olduğundan emin olun. Bir diğer önemli tavsiye ise cilt renginize en yakın tonda fondöten seçiminde bulunmanız hayati önem taşımakta.
3. Göz makyajı: İnsan vücudunun en hassas yerlerinden biri şüphesiz gözlerdir. Hayatımızı idame ettirmemizi sağlayan yegâne organ… Göz makyajı yaparken özellikle dikkatli olmakta yarar vardır. Gözler için toz farların kullanımının sizler için daha sağlıklı olduğu ileri sürülmektedir. Göz makyajı yaparken temel almanız gereken elbette göz şeklinizdir. Göz şeklinizi doğru belirledikten sonra uygulayacağınız makyaj yüzünüzü ve gözlerinizi daha iyi gösterecektir. Hafif kırışık yahut düşük göz kapaklarına sahip kullanıcıların eyelinerdan ve parlak farlardan kaçınmaları gerekir. Bu tip göz yapısına sahip olanlar daha donuk renkler kullanmaları tavsiye edilir. Göz makyajı için vazgeçilmez olan maskaralar için doğru kullanım şekli ise başı hafif yukarı kaldırarak kullanmaktır. Eğer maskarada koyu renkler tercih ederseniz gözlerinizi öne çıkarabilirsiniz.
4. Doğru allık kullanımı: Çeşitli fırçalar vasıtasıyla sürülen allıklarda fırça bakımı çok önemlidir. Kullanılan fırçaların ikinci kullanımlarda titizce temizlenerek kullanılması önerilir. Bir diğer önemli nokta ise allıkların ten renginize yakın hafif tozpembesi tonlarında olmasıdır. Yüz şeklinize göre elmacık kemikleri ve çevresine sürdüğünüz allıklarla daha yuvarlak bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Doğru Makyaj İçin Malzemelerin Kullanımı:

Doğru ve Sağlıklı Makyajın Sırları:

Her şeyde olduğu gibi makyaj yaparken de eğer doğru teknik ve malzemeler kullanılmazsa, hem sağlığınız hem de güzelliğiniz büyük ölçüde hasar görür. Yukarıda doğru makyaj için malzemelerin nasıl kullanılacağını açıkladık. Eğer bu önerileri doğru takip eder ve uygularsanız, makyajı bir sanata dönüştürebilirsiniz. Eğer makyaj hakkında yeteri kadar bilgiye ve malzemeye sahipseniz sade ve güzel makyaj nasıl yapılır ? Sorusuna cevap verebilirsiniz. Sizde evde kolayca sade ve güzel bir makyaj yapabilirsiniz. Son olarak bir başka önemli makyaj yapmanın püf noktası verecek olursak; eğer kuru bir cilde sahipseniz uyguladığınız makyaj yüzünüzde daha iyi tutacaktır. Bunun için makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi iyice yıkayıp güzelce nemlendirmeniz sizi daha güzel gösterecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.