saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Düğün Davetlerinde Makyaj Nasıl Olmalıdır?

13.11.2018
243
Düğün Davetlerinde Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Düğün davetleri için makyaj yaparken, makyajın kalıcı olabilmesi için özel makyaj malzemelerinin ya da bazı tekniklerin kullanılması gerekmektedir. Bu durumu yaz ve kış düğünleri olarak temelde iki ayrı grupta toplayabiliriz.

Yaz Düğünü İçin Makyaj Önerileri

Yaz düğünleri için makyaj yaparken öncelikle kıyafet seçimlerinizi yapmalısınız. Çünkü yaz düğünleri için makyaj yaparken genellikle renkli tonlar kullanılmaktadır. Kullanılan renklerin de kıyafetle uyumlu olması çok önemlidir.

Yaz düğünü için makyaj önerisi olarak öncelikle çok yoğun ten makyajları yerine daha çok hafif ten makyajlarını önerebiliriz. Çünkü zaten sıcağın da etkisi ile birlikte ten makyajı çok hoş görünmeyecektir. Ayrıca siz ne kadar önlem alsanız da hem sıcağın hem de yoğun hareketin etkisi ile ten makyajlarında kullanılan ürünlerin bir süre sonra akması da kaçınılmaz olacaktır. O nedenle mümkün olduğu kadar az fondöten ve kapatıcı kullanılması önemlidir.

Göz makyajı olarak değerlendirirsek yine çok abartıya kaçmadan hafif makyajlar tercih edilmesi daha mantıklı olacaktır. Ayrıca far seçiminde siyah ya da kahverengi gibi renklerin yerine pembe ve turuncu gibi daha canlı renklerin tercih edilmesi, şık bir görünüm sağlayacaktır. Maskara kullanmak yaz düğünleri için sakıncalı olsa da dilerseniz waterproof olarak da bilinen ve terlediğiniz zaman sizi zor durumda bırakmayacak rimelleri tercih edebilirsiniz.

Kış Düğünü için Makyaj Önerileri

Kış düğünlerinde makyaj yapmak aslında yaz düğünlerine göre daha kolaydır. Zira yaz düğünlerinde cildi makyaja hazırlamak ve makyajı sabitlemek biraz zor olabilmektedir. Ancak kış düğünleri için bu kadar zahmet vermenize gerek yoktur. Bu sayede istediğiniz makyajı daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Kış düğünlerinde koyu renk tonlar tercih edildiği için siz de özellikle göz makyajı için siyah ya da kahverengi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Tabii burada önemli olan giyeceğiniz kıyafettir. Ama yaz düğünlerinde olduğu gibi yoğun rimellerden ya da yoğun fondötenlerden kaçınmanız gerekmemektedir.

Düğün Daveti Makyajları İçin Bazı İpuçları

Düğün davetleri oldukça hareketli ve yorucu geçmektedir. Davette bulunacağınız süreyi ve davetin gerçekleşeceği mevsimi de göz önüne alırsanız bunun için cildinizi makyaja hazırlamanız çok önemlidir. Cildinizi makyaja hazırlamak için cilt tipinizi belirlemeli ve günler öncesinden cilt tipinize uyumlu olacak maskeleri kullanarak işe başlayabilirsiniz.

Makyaj öncesinden konuşacak olursak da öncelikle yine cilt tipinizle uyumlu bir makyaj altı bazı kullanmalısınız. Böylece yapacağınız makyaj yüzünüze sabitlenir ve çok terleseniz bile fazla bozulmaz.

Makyajı tamamladıktan sonra da makyaj sabitleyici spreylerden ve transparan pudralardan yardım alabilirsiniz

Porselen Makyaj Nedir?

Düğün davetleri denince akla hemen porselen makyaj gelmektedir. Porselen makyaj, normal bir makyaja göre daha kalıcı olan ve genellikle özel günlerde tercih edilen bir makyaj türüdür. Eğer önemli bir düğün davetine katılacaksanız mutlaka porselen makyaj yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Porselen makyaj sayesinde fotoğraflarda çok daha düzgün çıkarak, özel günlerinizi ölümsüzleştirebilirsiniz. Özellikle de cildinizde sivilce, akne, leke gibi problemler varsa porselen makyaj bunların kapatılmasını sağlayacaktır. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Cildin Nefes Almasına Engel Olmayan Fondöten

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen makyaj malzemeleri normal makyaja göre biraz daha farklı olmaktadır. Pek çok markanın profesyonel porselen makyaj için ürünlerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Porselen makyaj için bir profesyonele ihtiyaç olsa da, internetten videolar izleyip uygun makyaj malzemelerini alınca sizler de rahatlıkla evde porselen makyaj yapabilirsiniz.

Porselen makyaj yapmak için ilk olarak iyi bir baza ihtiyacınız olacaktır. Baz ile cildinizi daha iyi bir hale getirdikten sonra da teninize en uygun fondöteni seçmelisiniz. Düğün davetlerinde ışıklar genelde fazla olduğu için eğer açık renk bir fondöten seçerseniz, oldukça beyaz görünecektir. Bu nedenle de kendinize en uygun fondöteni seçmeniz çok önemlidir.

Daha sonrasında göz altlarınız ve alın bölgeniz için kendi cilt tonunuzun 2 açığı olacak şekilde kapatıcı kullanmalısınız. Kapatıcı işlemini yaptıktan sonra da allık seçiminde şeftali gibi açık tonları tercih ederseniz makyajınız daha doğal durur.

Porselen makyajların en önemli püf noktası da göz makyajlarıdır. Koyu, parıltılı ve dikkat çekici göz makyajları porselen makyajlarda en çok tercih edilen göz makyajı türleridir. Elbisenizle uyumlu olarak tonlarını ayarladıktan sonra yoğun bir maskara ile göz makyajınızı belirginleştirmelisiniz. Son olarak dudak için de koyu tonları tercih edip makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.