saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ege’de Kamp Yapılabilecek En İyi 7 Yer

24.10.2018
65
Ege’de Kamp Yapılabilecek En İyi 7 Yer

Ege Bölgesi kamp yapılacak alan açısından Türkiye’nin en iyi bölgelerinden bir tanesidir. Özellikle bölgede çok fazla turistik yer olması nedeniyle bölgede kamp alanı bulmak da çok kolay olmaktadır. Biz de bunlarına arasında en iyi olanları sizler için derledik.

Şirince – İzmir

İzmir’in biraz dağ kısımlarında kalan Şirince bölgesi, hem gezme açısından hem de kamp yapma açısından uygun yerleri arasındadır. Şirince’ye daha önce gitmediyseniz küçük bir kasaba olarak düşünebilirsiniz. Özellikle köy kahvaltıları meşhur olan bölgede tarihi yerleri gezebilir ve farklı alanlarda güzel hizmetlerle kamp yapabilirsiniz. Eğer hem kamp yapıp hem de denize girmeyi düşünüyorsanız, Şirince pek uygun olmayacaktır. Zira denize epey uzakta olduğu için hem kamp hem de deniz istiyorsanız İzmir’in denize kıyısı bulunan sahillerini tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Doğu Karadeniz Turunda Görmeniz Gereken 10 Yer

Aydın – Didim Orman Kampı

Yıllardır milyonlarca tatilciye ev sahipliği yapmış olan orman kampı da Ege kamp alanları arasında en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu durumun en önemli sebebi ise bölgenin denize sıfır olması ve denizinin de oldukça temiz olmasıdır.

Didim Orman Kampı, İzmir – Bodrum yolu üzerinde hemen Didim’in girişinde yer almaktadır. Sessiz sakin bir bölge olmasına ek olarak özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık bir kamp alanı olduğu da bilinmektedir. Didim Orman Kampı’nın en güzel özelliklerinden biri elektrik ve su gibi hizmetlerin veriliyor olmasıdır. Ayrıca bölgede mangal yakma konusunda da herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Marmaris – Çubucak Orman Kampı

Marmaris denince kampçıların aklına hemen Çubucak Orman Kampı gelmektedir. Ege kamp alanları arasında oldukça iyi bir yere sahip olduğu bilinen Çubucak Orman Kampı, pek çok hizmetin verildiği tesisleri ile dikkat çekmektedir. Hem temiz hava alıp hem de tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olduğu için sizler de Ege bölgesinde kamp yapacak iyi bir yer arıyorsanız Çubucak Osman Kampı epey mantıklı olacaktır.

Çubucak Orman Kampı’nın tek eksiği kumlu bir plajdır. Yani plaj kısmı çakıl taşlarından oluştuğu için bu bölümlerde daha dikkatli olmanız gerekmektedir.

Edirne – Gökçetepe Orman Kampı

Mavi ve yeşilin tüm tonlarını görebileceğiniz Gökçetepe Orman Kampı Ege’deki sakin kamp alanları arasında yer almaktadır. Ağaçların altında denize sıfır bir tatil geçirmek isteyenler için Gökçetepe Orman Kampı oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır.

Ege’de ücretsiz kamp alanları arasında da Gökçetepe Orman Kampı örnek gösterilmektedir. Yani kamp yapmak için diğer alternatifler gibi belli bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Tabii durum böyle olduğu için elektrik gibi imkanlar bulamayabilirsiniz. Fakat çadırınızı alıp orman kampının istediğiniz bir bölgesine rahatlıkla atabilirsiniz.

Muğla – Köyceğiz

Kamp yapılacak yerler Ege bölgesinin pek çok yerinde bulunabileceği gibi Muğla’da bu konuda daha fazla seçenek bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Köyceğiz’dir. Muğla Köyceğiz’de bulunan kamp alanları sayesinde sorunsuz bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Tesislerde ücretsiz internet başta olmak üzere çamaşırhane gibi pek çok imkan bulunmaktadır. Bu sayede konforlu bir kamp tatili yapma şansınız olacaktır.

Muğla – Hisarönü

Orman ve denizi bir arada bulabileceğiniz Muğla’nın harika bölgelerinden bir tanesi de Hisarönü’dür. Burada da tesisler olduğu için sorunsuz bir şekilde tatillerinizi yapabilirsiniz. Çünkü hem yeme – içme hem de eğlence açısından çok sayıda hizmeti Hisarönü kamp tesislerinde bulabilirsiniz. Fiyat olarak da uygun olan yerde günlük olarak yine belli bir fiyat karşılığında elektrik de satın alabilirsiniz. Böylece konforunuzu da otomatik olarak arttırmış olursunuz.

Muğla – Akyaka

Son yıllarda oldukça popüler bir hale gelen Akyaka hem doğal güzellikleri hem de imkanları ile dikkat çekmektedir. Ulaşımın oldukça kolay olduğu Akyaka’ya araçla gidebileceğiniz gibi dilerseniz araçsız da gidebilirsiniz. Muğla merkeze yakın olması ulaşımın çok kolay bir hale gelmesini sağlamaktadır.

Akyaka Orman Kampı tuvalet ve duş gibi hizmetlerinin haricinde çamaşırhane gibi daha özel hizmetler de vermektedir. Hatta çadırınız yoksa ya da çadırda kalmak istemezseniz, ağaç evlerde de kalabilirsiniz. Ağaç evlerin fiyatları büyüklüklerine göre farklılık göstermektedir. Bütçenize göre ağaç evlerden bir tanesini seçebilirsiniz. Böylece günlük olarak elektrikten de belli ücret karşılığında yararlanma şansınız olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.