saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ellerdeki Siğil için Doğal Uygulamalar

10.09.2018
155
Ellerdeki Siğil için Doğal Uygulamalar

Ellerdeki Siğil için Doğal Uygulamalar

Doğal uygulamalarla siğil tedavisi için evde kolaylıkla hazırlanabilen oldukça kolay yöntemler bulunmaktadır. Cildin üst tabakasında oluşan siğiller yetişkinlerden çok çocuklarda daha çabuk oluşmaktadır. Çocuklarda siğillerin daha fazla görülmesinin sebebi ise bağışıklık sistemlerinin tam gelişmemiş olmasıdır.

Evlerde uygulanacak doğal çarelerle siğillerden kurtulmanız mümkün olabilir. Vücudunuzun diğer bölgelerine kolaylıkla yayılabilen siğilleri yok etmek için kolay ve ekonomik olan uygulama yöntemlerini düzenli olarak uygulanarak olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Siğil Nedir, Oluşma Sebepleri Nelerdir?

Nispeten zararsız olan HPV virüsünün cildin üst tabakasına yerleşmesinden kaynaklanan siğil oluşumu bağışıklık sistemi tam gelişmemiş kişilerde daha fazla görülmektedir. Siğillerin oluşmasına neden olan virüsleri nispeten zararsız olsa bile diğer HPV türlerinin oldukça ciddi sağlık problemlerini tetiklediği bilinmektedir.

Cilt üzerinde yarattığı etkiye ve oluştuğu bölgeye göre farklılık gösteren siğil çeşitleri yerleştikleri deri üzerinde değişik oluşumlar meydana getirebilmektedir. Siğiller tehlikeli değillerdir fakat cilt üzerinde rahatsızlık verici olan iyi huylu kabartılardır. Genellikle ellerin üzerlerinde, diz ve dirsek bölgelerinde görülen siğiller ciltteki kesik ve sıyrıklar ile cildin üst tabakasına yerleşmektedirler.

Siğil Nedir, Oluşma Sebepleri Nelerdir?

Virüslerin sebep olduğu siğiller vücudun her bölgesine kolayca yayılabilir özelliği bulunan ve kurtulması oldukça güç olan oluşumlardır. Oluştukları bölgelere göre siğil çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Yaygın siğiller: Genellikle ayak ve el parmaklarında oluşan siğiller vücudun diğer bölgelerinde de görülebilmektedir.
 • Taban siğilleri: Ayakların tabanında oluşan siğiller diğer siğillerin aksine derinin içinde olmaktadır.
 • Düz siğiller: Kol, yüz ve apiş aralarında oluşan oldukça küçük siğillerdir.
 • İpliksi siğiller: Ağız çevresinde burun ve boyun bölgelerinde oluşan siğillerdir.
 • Periungual siğiller: El ve ayak tırnaklarında oluşan siğillerdir.
 • Genital siğiller: Özellikle kadınların genital bölgelerinde yaygın olarak görülen oluşumlardır.

Ellerdeki Siğil İçin Uygulanabilecek Bitkisel Yöntemler

Bitkisel siğil tedavisi için evlerinizde uygulayabileceğiniz oldukça ekonomik ve doğal yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Ellerdeki Siğil İçin Uygulanabilecek Bitkisel Yöntemler

 • Toz maya ve Hint yağı: Toz mayayı Hint yağı ile harmanlayarak elde edeceğiniz macunu siğilli bölgeye sürerek bandajla kapatarak gece boyunca bekletmeniz gerekmektedir. Siğillerden kurtulana kadar her gece bu yöntemi tekrar uygulamalısınız.
 • Karbonat: Suda erittiğiniz karbonat ile ellerinizi yıkayarak doğal olarak kurutmanız gerekmektedir. Siğiller geçene kadar her gün bu uygulamayı yapmanız gerekmektedir.
 • Sarımsak: Siğillerin üzerine oldukça ince olarak doğranmış olan sarımsak veya soğanı koyarak bekletmeniz gerekmektedir. Bu uygulamayı yapmak istemeyen kişilerin günde üç adet sarımsak kapsülü içmeleri önerilmektedir.
 • Havuç: Küçük küpler halinde doğrayacağınız havuçları zeytinyağı ile karıştırarak elde ettiğiniz macunu siğillerin üzerine sürerek yarım saat bekletmeniz gerekmektedir. Bu uygulamayı iki veya üç hafta süresince günde 2 kez tekrar etmeniz oldukça etkili olmaktadır.
 • Aloe Vera: Aloe vera yaprağını ikiye ayırarak elde edeceğiniz suyu pamuk üzerine sıkarak siğilin üzerine sürerek ve bandajla sarmanız gerekmektedir. Bu yöntemi siğil yok olana kadar her gün uygulamanız gerekmektedir.

Evde Uygulanabilecek Yöntemlerle Siğil Tedavisi

Evde Uygulanabilecek Yöntemlerle Siğil Tedavisi

Eldeki siğil tedavisi için evde uygulanan oldukça pratik yöntemlerden yararlanarak siğillerden kurtulmanız mümkün olmaktadır. Siğil tedavisi evde uygulanırken C, E gurubu vitaminlerden ve sıcak sudan yararlanabilirsiniz. E ve C vitaminli tabletleri suda eriterek macun haline getirdikten sonra siğilli bölgeye uygulayıp üzerini sarmanız etkili bir doğal tedavi şekli olmaktadır.

Yapılan araştırmalar sonucunda, sıcak su uygulamasının siğili yok etmede etkisinin olduğunu göstermektedir. Derinizi yakmayacak sıcaklıkta hazırladığınız su ile siğilleri yumuşatarak virüsleri öldürebilirsiniz. Ayrıca ellerinizdeki siğillerin üzerine limon suyu sıkarak doğranmış soğan ile kapatabilirsiniz. Bu yöntemi her gün 1 defa uygulayarak 30 dakika siğilli bölgede bekletmeniz gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.