saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

19.11.2018
70
Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Elma diyeti, vücutta bulunan ödemin atılmasında son derece etkili. Özellikle yeşil elma tam bir vitamin ve mineral deposu. Ayrıca yapısında bulunan yüksek lif ve düşük kalori nedeni ile de zayıflamada en büyük destekçi. Lifli gıdalar vücutta uzun süre tokluk hissi yaratıyor. Yapılan pek çok bilimsel çalışma neticesinde kilo vermeyi kolaylaştırdığı için diyetisyenler tarafından da elma diyeti önerilir.

Elma Diyeti Örnekleri

Uzmanlara göre günlük lif ihtiyacı kadınlarda %25 iken erkeklerde %35 civarında olduğunu gösterdi. 1 orta boy elma içerisinde 5 gr kadar lif bulunuyor. Günlük ihtiyacın önemli bir kısmı bu nedenle elmadan büyük ölçüde karşılanır. Böylece de kısa sürede zayıflama sağlanmasında elma diyeti son derece önemlidir.

5 Günlük Elma Diyeti: Düşük kalorili ve yüksek lifli besinler arasında yer alan elma, zayıflamanızı kolaylaştırır. Elma diyeti yaptım ve 5 günde 5 kilo verdim diyen kişilerin uyguladığı diyet listesi ise şu şekilde;

  1. Gün: Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği boyunca gün içerisinde toplamda 1.5 kilo yeşil elma tüketilmeli.
  2. Gün: Kahvaltıda bir adet yeşil elma tüketilmeli. Öğle yemeğinde ise 1 adet yeşil elma , bir kibrit kutusu kadar yarım yağlı peynir ve 1 kase kadar salata. Akşam yemeğinde ise sadece yeşil elma.
  3. Gün: Sabah kahvaltısında bir dilim kadar tahıllı ekmek, 1 adet yeşil elma ve 1 dilim kadar pastırma. Öğle yemeğinde ise bir tane tam salata, 2 adet havuç ve soğandan yapılan salata içerisinde yine 1 adet yeşil elma koyulmalı. Akşam yemeğinde yine yalnızca bir adet yeşil elma tüketilmeli.
  4. Gün: Bir dilim tahıllı ekmek, bir iki dilim pastırma ve bir adet yeşil elma. Öğle yemeğinde bir adet yeşil elma, haşlanmış sebzeler, 200 gram kadar ton balığı tüketilmeli. Akşam yemeğinde ise yine bir adet yeşil elma ve 1 su bardağı kadar yağsız süt tüketilmeli.
  5. Gün: Bir adet yeşil elma, bir dilim tahıllı ekmek ve bir tane haşlanmış yumurta kahvaltıda tüketilmeli. Öğle yemeğinde 200 gr kadar dana eti ya da tavuk eti, bir kase salata, bir adet yeşil elma yeterli olacak. Akşam yemeğinde ise sadece bir adet yeşil elma tüketilmeli.

Bu diyetin yanında 4 bardak yeşil çay ve 12 bardak kadar su tüketilmesi öneriliyor. Uzmanlarla görüşme sağladıktan sonra elma diyetini uygulayabilir ve fazla kilolarınızdan bu diyet sayesinde kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Elma diyeti deneyimleri sonucunda pek çok kişinin kilo verdiği bulgusuna rastlandı.

Elma diyeti ile zayıflayan ünlüler; John Goodman, Chris Pratt, Jonah Hill… Eğer sizlerde kilo vermek istiyorsanız elma diyetini denemeden önce uzman bir diyetisyen ile görüşmeniz daha doğru olacak. Kişilerin sindirim sistemlerinin çalışma biçimleri, kalori ve yağ oranları birbirinden farklı olduğu için bir uzmanla görüşülmesi gerekiyor.

Elma Diyeti Sağlıklı Mı?

Elma diyeti 2 haftada 10 kilo vermenizi sağlar. Ancak yapılan bu diyet sağlıklı mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Elma diyeti sindirim sisteminde detoks etkisi yaratır ve zayıflamanıza yardımcı olur. Ancak bu diyetin uzman kontrolünde yapılması son derece önemlidir. Bu nedenle elma diyeti yapmadan önce diyetisyeninizle görüşme yapmanız gerekiyor. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Dopamin Diyeti Nasıl Yapılır?

  • Elma diyeti bağışıklık sistemi üzerinde son derece önemli etkilere sahip. Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Kanserle savaşılması sağlar. Şeker hastalığı riskini önemli derecede azaltır. Sinir hücreleri içinde önemli etkilere sahiptir.
  • Bol bol elma tüketilmesi hafızanın güçlendirilmesini sağlar. Ayrıca Alzheimer olma riskinizi de azaltır.

Mide yapısı hassas olanların ve ülser gibi rahatsızlıkları bulunanların dikkati davranması gerekiyor. İshal gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarına da yol açabilir. Bu durumdan kurtulmak adına elmayı pişirerek tüketebilirsiniz.

Elma Diyeti Zararları: Mide rahatsızlığınız yok ise elma diyetinin herhangi bir zararlı etkisi bulunmaz. Bir de hassas bir cilde sahip olanlarda cilt lekeleri ve kızarıklık gibi olumsuz etkiler yaratabilir. Yeşil elma diyeti zararları şeker hastalığı olan kişilerde görülür. Çünkü elmada bulunan kalorinin çoğu şekerden gelir.

Elma diyeti ekşi sözlük yorumlarında da sıklıkla değinilen konulardan biridir. Sizde bu diyeti denedikten sonra yorumlarınızı çeşitli soysal medya platformlarında ifade edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.