saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

En Etkili Cilt Gençleştirici 7 Maske

07.09.2018
121
En Etkili Cilt Gençleştirici 7 Maske

En Etkili Cilt Gençleştirici 7 Maske

Cilt gençleştirici maskeler orta yaşın üzerindeki insanlar için oldukça revaçta bir maske türüdür. Günlük hayatında cilt bakımına özen gösteren her birey, belli bir yaşın üstüne geldiğinde cilt gençleştirici maskelere yönelmeye başlar. Bu gibi durumlarda hazır kozmetik ürünlerine yönelmek yerine, kolayca ulaşabileceğiniz malzemelerle kendi doğal maskenizi yapmak çok daha yararlı olacaktır.

Zerdeçal Maskesi

Zerdeçal maskesi, cilt gençleştirmede en etkili yöntemlerden biridir. Pahalı krem ve işlemlere binlerce lira harcamak yerine kolayca hazırlayabileceğiniz zerdeçal maskesini deneyebilirsiniz. Zerdeçal maskesini temin etmek de, hazırlamak da son derece kolaydır. Bu maskeyi hazırlamak için:

1 yemek kaşığı zerdeçal
Yarım limon

Malzemelerine ihtiyacınız vardır. Bu iki malzemeyi homojen şekilde karıştırıp temiz yüzünüze sürün, maskeyi yüzünüzde 10 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Portakal Kabuğu Maskesi

Portakal, içeriğindeki C vitamini ile cilt gençleştirmede oldukça etkilidir. Portakal kabuğunu cilt gençleştirme maskesi olarak kullanmak için ihtiyacınız olan şey bir portakalın kabuğudur. Maskeyi hazırlamak için ihtiyacını olan diğer malzemeler:

2 yemek kaşığı portakal kabuğu tozu
1 tatlı kaşığı yoğurt
1 çay kaşığı zeytinyağı

Bu malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra temiz cildinize uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Etkisini görebilmek için maskeyi 4 hafta boyunca kullanmanız gerekmektedir.

portakal kabuğu maskesi

Keten Tohumu Maskesi

Keten tohumu da, zengin içeriği sayesinde cilt sıkılaştırma ve gençleştirme amacıyla sıklıkla kullanılmaktadır. Keten tohumu ile yüz maskesi hazırlamak son derece kolaydır. Bunun için yapmanız gerekenler:

3 yemek kaşığı keten tohumunu toz haline getirin
Yarım çay bardağı ılık su ekleyerek karışımı lapa haline getirin
Karışıma bir tatlı kaşığı bal ilave edin
En son elde ettiğiniz maskeyi tüm yüzünüze sürün. Yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü iyice yıkayın. Düzenli kullanımda cildiniz kısa sürede sıkılaşacak ve gençleşecektir.

Salatalık Maskesi

Salatalık, cilt maskesi olarak sıklıkla kullanılan bir besindir. Cildinizin nem dengesini korumayı ve bu nedenle yaşlanmayı geciktirmeyi amaçlar. Salatalık maskesini hazırlamak için:
4 dilim salatalık
2 çorba kaşığı limon
Malzemeleri, robottan geçirerek püre haline getirin. Elde ettiğiniz püreyi tüm yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra maskeyi yüzünüzden arındırın. Bu maskeyi haftada üç gün uygulamanız gerekmektedir.

salatalık maskesi

Yumurta Maskesi

Yumurta da, içerdiği protein ve kalsiyum miktarı nedeniyle cilt için oldukça faydalı bir besindir. Birçok cilt kusuru için yumurta maskesi kullanılabilir. Bu maskeyi hazırlamak için:
1 adet yumurta beyazı
2 çorba kaşığı yulaf
2 çorba kaşığı limon suyu
Tüm malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra temiz yüzünüze uygulayın. Yarım saat sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Argan Yağı Maskesi

Argan yağı E vitamini yönünden zengin olması nedeniyle cilt sıkılaştırmada ve cilt gençleşmesinde yaygın olarak kullanılır. Bu maskeyi uygulamak için yalnzca bir argan yağına ihtiyacınız vardır. Ellerinizle ısıttığınız argan yağını temiz yüzünüze uygulayarak bir süre bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Karbonat Maskesi

Karbonat maskesi, kısa sürede etkili sonuç sağlayan bir gençleştirme maskesidir. Düzenli kullanıldığında gözenekleri sıkılaştırır ve daha genç bir cilt görünümü sağlar. Karbonat maskesini hazırlamak için:
2 çorba kaşığı karbonat
2 çorba kaşığı maden suyu
Bu iki malzemeyi karıştırarak macun haline getirin. Elde ettiğiniz macunu temiz yüzünüze sürün. Maskeyi yüzünüzde 1 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. İşte bu kadar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.