saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

En Etkili Doğal Gece Kremleri

02.01.2019
63
En Etkili Doğal Gece Kremleri

Doğal gece kremi evde yapılabilmekte olup evde yapılan doğal gece kremleri günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Organik olmayan ve birçok farklı malzemeden yapılabilen endüstriyel gece kremleri yerine organik kremler tercih edilmelidir. Bu kremleri evde yapmak iste oldukça kolaydır. Cilt bakımını dengede tutmak için gece kremler kullanılmaktadır. Gece kremlerinin birçok faydası bulunmaktadır. Hem cildi nemli tutar hem de yüzdeki yorgunluk izlerini alır. Bu sebep ile doğal gece kremleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Doğal Gece Kremlerinin Tercih Edilme Sebepleri

Gece kremlerinin birçok faydası bulunmaktadır. Gece kullanmak için üretilen bu kremler cildin dengesini korumasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu cilt kremleri evde kolaylıkla yapılabilmektedir. Gece kremlerinin yapılmasında iki önemli etken rol oynamaktadır. İlk neden gece kremlerinin doğal olması kaynaklıdır. Doğal gece kremleri, endüstriyel gece kremlerine göre daha sık tercih edilmektedir. Bir diğer neden ise gece kremlerinin maliyetli olmasından dolayıdır. Daha az maliyet ile gece kremleri evde yapılabilmektedir. Bu sebeple doğal gece kremleri tercih edilmektedir. Evde kolay krem yapımı ile masraflar azaltılmaktadır.

Gece Kremlerinin Faydaları

Gece kreminin faydaları bir hayli fazla olup özellikle doğal kremler cilde iyi gelmektedir. Cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesine sebep olan doğal gece kremleri ile kolaylıkla cilt bakımı yapılabilmektedir. Gece kreminin faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Cildi beyazlatmaktadır.
 • Ciltte meydana gelen lekeleri azaltmaktadır.
 • Yaşlanmanın cilt üzerindeki etkisini hafifletmektedir.
 • Ciltte özellikle yüz bölgesinde meydana gelen yorgunluk ve stres sebepli izleri yok etmektedir.
 • Ciltte oluşan halkalara iyi gelmektedir.
 • Doğal cilt kremlerinin içinde yer alan E ve C vitaminleri cildi besler ve daha parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.

Doğal Gece Kremi Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Evde doğal nemlendirici krem nasıl yapılır günümüzde özellikle kadınlar tarafından sıklıkla merak edilen bir sorudur. Evde doğal krem yapmadan önce alerji testleri yaptırılması gerekmektedir. Evde bulunan her organik madde ile krem yapılmaması da kişinin sağlığı için oldukça önemlidir. Özellikle hamilelik döneminde olan kadınların bu kremlere dikkat etmesi kendileri ve bebekleri için faydalı olacaktır. Hassas ciltli kişilerin doğal gece kremlerini kullanmadan önce doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Zeytinyağlı Doğal Gece Kremi

Zeytinyağı kremi nasıl yapılır günümüzde sıklıkla merak edilmektedir. Zeytinyağının birçok faydası bulunmaktadır ve bu faydaları sebebi ile birçok alanda tercih edilmektedir. Zeytinyağının kullanım yelpazesi bir hayli geniştir. Zeytinyağlı özellikle içinde bulundurduğu E vitamini sebebi ile tercih edilmektedir ve cildin nemlendirilmesinde büyük bir etkisi bulunmaktadır. Birçok kremin de hammaddesi olan zeytinyağlı gece kremi evde de yapılabilmektedir. Zeytinyağlı gece kremi yapmak için gerekli olan malzemeleri şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Yarım çay bardağı kadar sızma zeytinyağı
 • 1,5 kaşık Hindistan cevizi yağı
 • Kremsi etkiyi verebilmek için karışıma 1 kaşık balmumu eklenmelidir
 • Son olarak ise E vitamini (yaklaşık 2 kapsül kadar kullanılması yeterli olacaktır. Eczanelerden temin edilebilmektedir.)

Zeytinyağlı Gece Kreminin Yapılışı

Zeytinyağlı gece kreminin yapılması için gerekli olan malzemelerden Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve balmumunun ısıtılması gerekmektedir. Bir tencere aracılığı ile ısıtılan malzemelerin kaynamamasına dikkat edilmelidir. Isınan karışıma E vitaminini ekledikten sonra soğuması için karıştırılması gerekiyor. Karışım soğuduktan sonra ayrı bir kaba aldıktan sonra oda sıcaklığında bekletilmesi gerekmektedir. Ertesi gün zeytinyağlı el yapımı gece kremini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kakaolu Doğal Gece Kremi

Kakaolu gece kremi yapımı da zeytinyağlı gece kremi kadar basit bir şekilde yapılmaktadır. Kakaolu gece kremi için gerekli olan malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemelerin temini oldukça kolay olup evde el kremi yapımı da basittir. Kakaonun içinde bulunan vitamin ve mineraller sebebi ile vücuda birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle kakao yağı kırışıklıklara iyi gelmektedir. Kakaolu gece kremi yapmak için gereken malzemeler şu şekildedir;

 • 22 gram (yaklaşık 2 yemek kaşığı) kakao yağı
 • 11 gram (yaklaşık 1 yemek kaşığı) zeytinyağı
 • 11 gram Hindistan cevizi yağı gerekli olan malzemelerdir.

Tüm malzemeler bir kapta ısıtıldıktan sonra soğuması için ayrı bir kaba alınması gerekmektedir. Isınma işleminde kaynamamasına ve yanmamasına dikkat edilmelidir. 1 gün boyunca dışarıda bekleyen karışımı gece kremi olarak kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.