saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Eşim Beni Seviyor mu, Nasıl Anlarım

07.09.2018
970
Eşim Beni Seviyor mu, Nasıl Anlarım

Eşim Beni Seviyor mu, Nasıl Anlarım

‘’Eşimin beni sevip sevmediğini nasıl anlayabilirim, sevip sevmediğini öğrenmek için neler yapmalıyım?’’ gibi sorular kafanızın içinde sürekli tekrarlayıp duruyor olabilir. Karınız ya da kocanız sizinle ilgilenmiyorsa, devamlı sizden uzaklaştığını düşünüyorsanız ya da eşinizin gerçekten sizi sevip sevmediğini öğrenmek istiyorsanız size birkaç tavsiyede bulunabiliriz; ancak unutulmamalıdır ki vereceğimiz bu tavsiyeler sizi nesnel bir çıkarıma götürmez, sadece şüphelerinizi bir açıdan azaltmaya yönelik bu tavsiyeler, sizin daha iyi hissetmenizi sağlar. Evliliğin ilk güzel aylarından sonra zamanla hani derler ya ‘’cicim ayları diye’’ işte o aylar geçince çoğu çiftin birbirlerine olan ilgilerinin ve heyecanlarının kaybolduğu bir gerçektir. Ama üzülmeyin bu eşinizin sizi sevmediği anlamına gelmez, hemen paniğe kapılmak yapılması gereken en son şeydir. Evlilik ya da ilişkilerin başladığı ilk günlerden sonra geçen zamanda ilk günlerdeki gibi heyecan ve gizemin aynı olması beklenemez. İlişkilerde heyecan, gizem veya başka bir takım duyguların kaybolması eşinizin ya da partnerinizin size olan saygı ve sevgisinin azaldığını göstermez.

Eşinize Sürekli Sorular Sormayın:

Kafanızın içinde devamlı dönüp duran ‘’acaba eşim beni gerçekten seviyor mu?’’ Gibi soruları bir kenara bırakın. Şayet böyle bir şüpheniz varsa da bilhassa yapmamanız gereken en önemli şey eşinize ya da partnerinize devamlı ‘’beni hala seviyor musun, beni ne kadar seviyorsun?’’ benzeri soruları devamlı sormaktan kaçının. Eğer bahsettiğimiz şekilde devamlı sorular sorarak ya da üzerine düşerek hareket ederseniz bu sefer karşı tepki olarak sizden daha da uzaklaşabilir. Bu tarz sorular yerine ona; gününün nasıl geçtiğini, ne yapmak istediğini ya da onu hoşnut edecek söz ve davranışlarda bulunmanız sizi birbirinize yakınlaştıracaktır.

Eşinizle Vakit Geçirin:

Araştırmalara göre, ilişkilerin başladığı tarihten belirli bir süre sonra eşlerin birbirleriyle geçirdikleri zaman ve yaptıkları ortak faaliyetler büyük ölçüde azalıyor. Yani eşler birbirlerine eskisi kadar vakit ayırmıyorlar, durum bu olunca da eşlerin birbirleriyle olan ilişkilerinin arasına mesafeler giriyor ve bu durum eşlerin birbirlerinden uzaklaşmalarına neden oluyor. Eğer düşündüğünüzde gerçekten birlikte vakit geçirmediğinizi fark ederseniz ikinizin de yapmaktan hoşlandığı aktiviteler bulun ve ilk fırsatta bu aktiviteleri yapın. Bu aktiviteler örneğin; sevdiğiniz bir sanatçının konserine gitmek, sinemaya gitmek ya da birlikte yürüyüş yapmak bile olabilir. Her ne kadar ufak şeyler gibi görünse de bu sizi birbirinize yakınlaştıracaktır.

Beklentileri Düşürün:

İlişkilerde bazen bazı kavramlar karıştırılabiliyor. Örneğin eşinizden size araba almasını istedikten sonra eğer size belirli sebeplerle araba almamışsa bu onun sizi sevmediği anlamına gelmez. İşte burada anlatmak istediğimiz şey kavramların karışmasıdır. Eşinizden ya da partnerinizden beklentilerinizi doğru seviyede tutun. Onun yapabileceği ve kapasitesine göre beklentilerinizi oluşturmanız belki de sorunu çözebilir. Araştırmaların ve uzmanların sıkça dile getirdikleri de bizim bahsettiğimiz bu durumdur. Eşinizden beklentilerinizi yüksek tutarsanız ve bu beklentiler onun yapabileceği eşiğin üzerindeyse o beklentiyi düşürüp onun yapabileceği daha olası şeyler bekleyin. Unutmayın sevgi asla bitmez olan sadece çözülemeyen sorunların çokluğudur. Eğer bu sorunların ne olduğunu bulup derinliklerinden çıkarırsanız, kocamın beni sevdiğini nasıl anlarım, ya da eşim beni gerçekten seviyor mu? gibi sorularla kendinizi ve eşinizi yıpratmayı bırakırsınız. Önemli olan bu sorunları bulup eşlere yakışır şekilde çözmektir. Kısaca eşinizin sizi sevip sevmediğini anlamak için yapmamanız gerekleri sıralamak yerinde olacaktı;
1. Eşinizi devamlı sıkboğaz eden bunaltan sorular sormayın
2. Eşinizle yapabileceğiniz ve ortak keyif alacağınız aktiviteler yapın birlikte vakit geçirin
3. Beklentilerinizi karşı tarafın yapabileceği seviyede tutun ve kabullenin
Bu tavsiyelere uyarsanız aklınıza takılan sorulardan biraz olsun uzaklaşırsınız ve belki de eski mutluluğunuzu yakalayabilirsiniz. Artık kafanızdan eşimin beni sevdiğini nasıl anlarım sorusunu atın ve sevdiğine inanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.