saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Et Benlerine Karşı Doğal Tedaviler

02.01.2019
55
Et Benlerine Karşı Doğal Tedaviler

Doğal tedavi yöntemleriyle et benlerinden kurtulmak mümkündür. Et benleri çeşitli sebeplerle oluşabilmektedir ve çoğunlukla zararsızlardır. Et benleri deride kolajen birikmesiyle oluşurlar ve herhangi bir kökleri bulunmamaktadır. Et beni ilerleyen yaştaki kişilerde daha yaygın gözlemlenmektedir. Bunun yanında stres, hormon değişimleri, hamilelik, ani kilo değişimleri gibi pek çok ve birbirinden farklı sebepler et beni oluşumlarına neden olabilmektedirler.

Et Beni Tehlikeli Mi?

Et benlerinin genellikle bir zararı ya da tehdidi bulunmamaktadır. Ancak, deride çıkıncı olmaları sebebiyle hafif yaralanmalara ve kanamalara sebep olabilmektedirler. Bunun yanında et benleri estetik endişelerle de yok edilmek istenmektedir. Genellikle çok hoş bir görüntüye sahip olmadıkları görüşü yaygındır ve et beni oluşumu pek çok insanın moralini bozup özgüvenlerini olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Et Beni için İlaç Var Mı?

Et beninden muzdarip kişilerin sıklıkla sordukları sorulardan biri “Et beni ilacı var mı?” olmaktadır. Evet, et beni düşüren ilaç veya et beni spreyi bulunmaktadır. Bu sorunla ilgili bir dermatoloğa danışılması hangi ilacın kullanılması kararı verilmesi konusunda oldukça faydalı olacaktır. Et beni ilacı eczanelerde de rahatlıkla bulunabilinmektedir. Ancak, bu ilaçların bazı yan etkileri bulunabilmektedir ve herkes tarafından aynı rahatlıkla kullanılamamaktadır. İlaç kullanımından yana olmayan kişiler için doğal yöntemlerle et benlerinden kurtulmak da mümkündür. Bu yöntemler için farklı besinler ya da doğal yağlardan elde edilebilecek doğal yağlar bulunmaktadır.

  1. Elma Sirkesi

Et beni tedavisi elma sirkesi yardımıyla kolayca ve etkili bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Asidik bir içeriğe sahip olan elma sirkesi, et benlerinin kurutulup düşürülmesi konusunda oldukça etkilidir. Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmayan elma sirkesi, herkes tarafından güvenle kullanılabilir. Ancak et benlerinden kurtulma konusunda elma sirkesi kullanan kişilerin sabırlı olmaları gerekmektedir. Bu süreç birkaç haftalık düzenli kullanım ve sabır gerektirecektir.

Kuru ve temiz bir bez parçasının ya da pamuğun elma sirkesine batırılıp et beni bulunan bölgenin üzerinde bekletilmesi gerekmektedir. Et beninin bulunduğu bölgenin düzenli olarak temizlenmesi ve bu işlemin düzenli aralıklarla tekrarlanması gerekmektedir.

  1. Ananas Ve Limon Suyu

Hem ananas hem de limon suyu içerikleri sayesinde et benlerinin yayılmasını ve büyümesini engelleyeceklerdir. Aynı zamanda düzenli şekilde uygulanmaları, et benlerinin küçülmesini de sağlayacaklardır. Özellikle asidik içerikte olan limon suyu et beni tedavisinde oldukça etkili bir içeriktir. Bir dilim ananas ezilerek üzerine 3 damla limon suyu damlatılmalı ve karıştırılarak krem kıvamına getirilmelidir. Ardından et beninin olduğu bölge temizlenmeli ve elde edilen bu karışım et beninin bulunduğu bölgenin üzerine sürülmelidir. Bu işlem, günde 2-3 kere, et beninden tamamen kurtulana kadar uygulanmaya devam edilmelidir.

  1. Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, antibiyotik ve antiviral açıdan oldukça yoğun bir yağdır ve bu içerik de et benlerinden kurtulma konusunda oldukça etkilidir. Aktarlardan kolaylıkla edinilebilecek çay ağacı yağı esansı çay ağacı yağının yoğunlaştırılmış halidir. Bu sebeple çok kullanılmasına gerek kalmadan et benlerinin bulunduğu bölgelerde rahatlıkla etki gösterecektir.

Et beni bulunan bölgenin temizlenmiş ve kuru olması gerekmektedir. Günde iki kere et beninin üzerine çay ağacı yağı esansı damlatılmalı ve bekletilmelidir. Gün içinde uygulamayı tekrar etmeden önce et beninin ve çevresindeki bölgenin temiz ve kuru olduğundan emin olunmalıdır. Bu uygulamaya et beni tamamen yok olana dek devam edilebilir.

  1. Kekik Yağı

İltihaplanmalara enfeksiyonlara ve virüslere karşı oldukça etkili olan ve günümüzde hemen her evde bulunan kekik yağı, et benlerinin oluşumuna karşı da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kekik yağı oldukça sağlıklıdır ve hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak aşırı kullanımından ve yanlış uygulamalarından kaçınılmalıdır.

Kekik yağı bir pamuk yardımıyla et beninin üzerine günde iki kez sürülmeli ve işleme et beninden tamamen kurtulana kadar devam edilmelidir. Kekik yağı sürülmeden önce bölgenin temizlenmiş olduğundan emin olunması yeterli olacaktır.

  1. Soğan Ve Deniz Tuzu

Soğan antibakteriyel özelliğe sahiptir ve tuz da derinin kurutulması konusunda oldukça etkilidir. Doğranmış soğanın sütüne tuz eklenmeli ve kapalı bir kapta bir gün boyunda bekletilmelidir. Ardından soğanın suyu sıkılmalıdır. Elde edilen sıvı et beninin olduğu bölgeye sürülmeli ve bandajla kapatılmalıdır. Ancak soğanın keskin bir kokusu olacağı için kullanımı konusunda tekrar düşünülmesi gerekebilir. Eğer kullanılması için herhangi bir engel bulunmuyorsa, uygulamanın 10 gün boyunca tekrar edilmesi et beninden kurtulunmasını sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.