saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Evde Siyah Nokta Tedavisi

02.01.2019
84
Evde Siyah Nokta Tedavisi

Doğal siyah nokta tedavileri sıklıkla merak edilen konuların başındadır. En yaygın olarak görülen cilt problemi, hem kadınlarda hem de erkeklerde siyah noktadır. Oldukça sık rastlanan bu cilt probleminin çözümü için tercih edilen yöntemler çeşitlilik göstermektedir. Kimisi bu cilt problemiyle baş etmek için pahalı kozmetik markalarının siyah nokta temizleme ürünlerini kullanırken, kimisi doğal ürünlerle bitkisel çözümlere yönelmektedir.

Evde siyah noktalardan kurtulmak oldukça kolaydır. Siyah nokta temizleme doğal yöntemlerle oldukça etkili bir şekilde uygulanabilmektedir. Bunun için uygulayabileceğiniz yöntemlerin her biri, kısa sürede hazırlanabilen ve hızlı sonuç sağlayan yöntemlerdir.

Yumurta Maskesi İle Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Yapılır?

Evde siyah nokta temizlemek isteyenler için yumurta maskesi, siyah nokta tedavilerinde en çok tercih edilen doğal yöntemlerden biridir. Etkili bir sonuç sağlaması nedeniyle siyah nokta maskesi oldukça yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Evde kolaylıkla bulabileceğiniz 1 adet yumurta ile siyah nokta maskesi hazırlamak için:

 • Bir kabın içerisine yalnızca yumurtanın akını alın.
 • Çatal veya blender yardımıyla yumurta akını kabarana kadar çırpın
 • Bir fırça yardımıyla bu karışımını yüzünüzde siyah nokta görülen yerlere uygulayın
 • Daha sonra bir kâğıt havluyu yumurta sürdüğünüz yerlerin üzerine yapıştırın.
 • Bu işlemi birkaç kez üst üste tekrarlayın.
 • Maske kuruduktan sonra yüzünüzden yavaşça çıkarın
 • Yüzünüzü yıkayın

Limon Maskesi İle Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Yapılır?

Limon maskesi, çok daha etkili ve pratik bir siyah nokta geçirme yöntemidir. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler:

 • 1 adet limonun suyu
 • 1 tatlı kaşığı karbonat

Temiz bir kapta karıştırarak macun haline getirdiğiniz limon suyu ve karbonatı, yüzünüzün siyah nokta görülen bölgelerine uygulayın. Bu karışımı yüzünüzde 2- 3 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada 2 defa bu yöntemi uygulamak siyah noktalarda kesin bir çözüm sağlamaktadır.

Avokado Maskesi İle Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vücutta birçok olumlu etkisi olan avokado, siyah noktaların tedavisinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Diğer siyah nokta tedavilerine göre çok daha pratik olan bu yöntemi düzenli olarak kullanarak tüm siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bu maske için ihtiyacınız olan tek şey avokadodur. Yaklaşık 1 çay kaşığı avokadoyu ezip krem haline getirerek sorunlu bölgeye uygulayın. Avokadoyu 15 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. İsteğe göre avokadonun yüzde durma süresi değişebilmektedir. Bu maske, oldukça hafif olduğu için her gün yapılabilmektedir. Ancak en etkili sonuç banyo sonrası açılmış gözeneklere uygulandığında alınmaktadır.

Kil Maskesi İle Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kil maskesi, siyah nokta tedavisinde en çok bilinen yöntemlerden biridir. Yapısı ve içeriği sayesinde yüzdeki sebum miktarını dengeleyen ve siyah noktalardan arındıran en iyi siyah nokta maskesi kil maskesi, kozmetik markalarından hazır olarak alınabileceği gibi, evde doğal yöntemlerle de yapılabilir. Siyah nokta maskesi evde yapıma olanak sağlayan ve hızlı sonuç sağlayan bir maskedir. Kil maskesini evde doğal yöntemlerle yapmak için ihtiyacınız olanlar:

 • 1,5 tatlı kaşığı kil
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı badem yağı

Bu maske, içeriğinde bal ve badem yağı sayesinde, bir yandan siyah noktaları temizlerken, bir yandan da cildinizi nemlendirerek beslemektedir.

Tüm malzemeleri karıştırıp bir macun haline getirdikten sonra karşımı siyah nokta görülen bölgelere sürün. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

Diş Macunu İle Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş macunu da, siyah noktalardan kurtulmak için en pratik yöntemlerden biridir. Herhangi bir hazırlık süreci gerektirmeyen diş macunu, siyah noktalar üzerine doğrudan uygulandığında, etkili bir temizlik sağlamaktadır.

Temiz ve nemli cildinize, diş macununuzdan az bir miktar sürerek elinizle masaj yapın. Daha sonra diş macununun, siyah noktalı bölge üzerinde kurumasını bekleyin. Kuruyan diş macununu, ılık su ile nazikçe yüzünüzde arındırın. Bu işlemi düzenli olarak yapmak siyah noktaları kalıcı olarak giderecektir. Siyah nokta temizleme diş macunu ile yapıldığında etkili olmazda içerisine tuz veya karbonat ilave edilerek de uygulanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2020 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.