saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Formatlama Diyeti Nasıl Yapılır?

14.12.2018
73
Formatlama Diyeti Nasıl Yapılır?

Formatlama diyeti son yıllarda Amerika’da eğitim almış bir yaşam koçu tarafından uygulanmaya başlayan ve oldukça popülerleşen bir diyettir. Bu diyetin olumlu sonuçlar vermesi ile neuroformat ile zayıflayanlar çoğalmıştır.

Neuroformat Nedir?

Neuroformat kelime anlamı olarak nörolojiyi formatlamak ve yeniden biçimlendirmek anlamına gelmektedir. Bu beyni formatlama yöntemini Mehmet Barış Muslu beynin yeniden biçimlendirilerek sigarayı bırakma, kilo verme, kötü alışkanlıklardan uzaklaşma üzerinde uygulamış ve başarılı olmuştur. Beynimiz bilinçaltımızın kontrolü altındadır.

Zayıflamaya çalışıyorum ancak bir türlü başaramıyorum, diyet yapıyorum ama çoğu zaman aç kalıyorum, hiçbir şey yemesem de kilo veremiyorum diyenler için Mehmet Barış Muslu neuroformat ile zayıflama yöntemi ile birçok kişinin beynini formatlayarak yeni yaşam biçimi ile zayıflamalarına vesile oluyor.

Diyetler Neden Başarısız oluyor? Beynine Format At

Beyinde yemek yeme ile tehlike arasında çok büyük bir ilişki var ve bu ilişki yıllar öncesine dayanmaktadır. Nasıl bir ilişki mi var? Bu ilişki milyonlarca yıl öncesine dayanmaktadır. İlk çağlarda insanların ya da hayvanların aslında en büyük tehlikesi yemek bulamamaktı. Yemek yok ise tehlike var demekti. Şimdi aynı ilişki enteresan bir şekilde ters şekilde işliyor. Tehlike var ise yemek var. Aslında bir kısır döngü şeklinde birbirlerini tetikliyorlar. Tehlike varsa demek şu anlama geliyor. Hayatınızda kötü giden olaylar, kötü duygular, öfkeler, korkular var ise artık yemek var. Çünkü yıllar önce yemek yok ise tehlike vardı. Yani ikisi birbirini tetikliyorlar. Aslında duygusal olarak kötü zamanlar geçiren herkes buzdolabına sarılıyor. O yüzden insanlar hayatlarında kötü duygular varsa diyetlerine uzun süre devam edemiyorlar. Yani yapılması gereken şey duygusal oburluğu kesmektir. Yapılması gereken en önemli şey budur. Bu daha çok diyetleri devam ettirememekle ilgilidir.

İkinci konu da ne kadar çok diyet yaparsanız yapın eğer beyninizde bir engel var ise beyniniz kilo vermenizi engelleyecektir. Bunun nedeni beynin sizi güçlü tutmak istemesi olabilir. Mesela yıllar önce bir kavgaya girdiniz ve beyin dedi ki “sen çok güçlü çok ağır olmalısın ki o şekilde daha fazla yer kaplamalısın” Eğer o travmadan sonra kilo aldıysanız siz ne yaparsanız yapın travmanın etkisini temizlemeden ne kadar diyet yaparsanız yapın kilo veremezsiniz. Bununla beraber beyin bazı tehditlere karşı kiloyu tutmaya karar veriyor. Yapmanız gereken şey şudur. Eğer diyetlere başlayıp başarılı olamıyorsanız duygularınız ile uğraşın. İkincisi ise eğer diyet yapsanız dahi kilo veremiyor iseniz yapmanız gereken şey “ben bu kiloyu ne zaman aldım? Bu kiloyu almadan önce kötü olaylar yaşadım mı? Neden beynim kiloyu tutmayı seçiyor?” sorularını sorarak anıt aramalısınız.

Neuroformat Işe Yarıyor Mu?

Neuroformat iş yarıyor mu? Bu en çok merak edilen konulardan birisidir. Bu sorunun yanıtını Neuroformat ile ilgili yorumlar ile işe yaradığını ve insanların hayatlarının bu teknik ile olumlu yönde değiştiğini söyleyebiliriz. Beynimizi kontrol altına alabilmek için geçmiş yıllarda geçirilen travmalar bulunup bu travmalar üzerinde çalışılarak sorunlar çözülüyor. Kilo vermemizi engelleyen durumlar da ortadan kaldırılarak Neuroformat ile zayıflama gerçekleştiriliyor.

Neuroformat Nasıl Uygulanır?

Neuroformat nasıl uygulanır? Bu sorunun yanıtını Mehmet Barış Muslu çıkarış olduğu kitabında anlatmıştır. Ayrıca yapılan seanslar ile de beyni kontrol altına alarak vücudun kilo vermemek için yaptığı direnci ortadan kaldırıyoruz. Birçoğumuz aç değilken bile duygusal olarak kötü olduğumuz zamanlarda buzdolabına yöneliriz. Bunun önüne Barış Muslu’nun formatlama diyeti ile geçebilirsiniz. Barış Muslu iletişim bilgileri ile ulaşabilir ve beyninizi kontrol ederek diyet yapmadan zayıflamayı başarabilirsiniz.

Yıka Beynini

Barış Muslu, uzun süre diyet yapıp kilo veremeyenler ya da uzun süreli diyet yapamyıp verdiği kiloları geri alanlar için Neuroformat yöntemi ile zayıflamalarını sağlıyor. Bu yöntemi Yıka Beynini isimli kitabında ayrıntıları ile anlatmıştır. Bu yöntem ile duygusal oburluğun önüne geçerek kalıcı olarak kilo vermek ve geri almamak üzerine odaklanmıştır. Duygusal olarak iyi hissedilmeyen anlarda bir şeyler atıştırmaya ya da buzdolabına yönelmeye başlarız bu durumun önüne geçerek duygusal olarak yaşanan sıkıntılar ile baş ederken bunu yemek yiyerek yapmamayı öğreniriz. Geçmişte yaşanan travmaların da kilo almaya sebep olduğu fark edilirse bu travmalar çözülerek vücudun kilo vermesini sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.