saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Gaps Diyeti Nasıl Yapılır?

08.12.2018
76
Gaps Diyeti Nasıl Yapılır?

Gaps diyeti hem bilimsel açıdan gerçekten kanıtlanmış hem de uygulayan kişilerden tam manası ile olumlu yorumlar alan girişimlerin başında gelmektedir. Siz de vücudunuzda geçerli olan intoleranslardan şikayetçiyseniz ve hayatınızı olumsuz yönde etkilediğini düşünüyorsanız muhakkak Gaps yöntemi hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Gaps diyeti menü konusunda incelemeler yapıldığında hayatınızdan bazı besinleri çıkarmanız gerektiği görülür. Bu ürünler kişiden kişiye farklılık gösterir. Tam da bu nedenle Gaps diyeti uygulayacak olan kişilerin fikir aldıkları ve uzmanlıklarından faydalandıkları doktorların muhakkak alanında uzman olmaları gerekir.

Diyet Kapsamında Geçerli Olan Temel Mantık Nedir?

Gaps diyeti yapanlar ve bu konuda uzman olan kişiler tarafından belirtilmiş olan temel hususlar şu biçimde sıralanır;

  • Gaps diyeti kapsamında hayvansal yağları dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu yağların kullanılmasında sağlığınızı olumsu etkileyecek bir yön bulunmadığı ispat edilmektedir.
  • Yağ konusunda dikkatte alınması gereken bir diğer husus da zeytinyağının yemeklere pişirildikten sonra eklenmesidir. Bu kural sayesinde yağdan çok daha büyük bir verim ile faydalanma imkanını elde edebilirsiniz.
  • İşlenmiş tüm besinleri hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Bu diyetin uygulandığı süreç boyunca muhakkak paketli ürünleri hayatınızdan çıkarmanız gerekir Bağırsakları uyuşturan ve adeta ikinci beynimizi nötralize eden bir yapı bu paketli ürünlerde ön plana çıkmaktadır.
  • Ekmek ve tahıl bazlı olan ürünlerden de büyük oranda uzak durmanız gerekmektedir. Tahılları hayatından çıkaran kişilerin çölyak probleminden de kurtulabileceği sağlanır.
  • Hatta Gaps diyetti yapan kişilerin yorumlarına bakıldığı zaman çöl yak hastalığının sebep olduğu bütün belirtilerin ortadan kaldırıldığı da görülmektedir. Aynı durum laktoz intoleransı olan kişiler için de geçerlidir.

Bu sistemi ortaya çıkaran uzman ise Dr. Natasha Campbell- McBride’dır. Yöntemin ortaya çıkışında ise otizmin tüm ağır semptomlarının bağırsak florasını değiştirerek ortadan kaldırılması büyük önem arz etmektedir. Bu süreç dahilinde psikoloji ya da nörolojik birçok rahatsızlığın aslına bakılırsa sindirim sistemi üzerinden çözümlenmesi mümkün kılınmaktadır.

Gaps diyeti listesi kapsamında bulunan bütün olanakların muhakkak doğal olmasına özen göstermelisiniz. Doğal olmayan ve içerisinde kimyevi ürünler yer alan besinlerin kullanılması durumunda kilo vermek ya da bedensel ruhsal iyileşme sağlamanız söz konusu olmayacaktır.

Hangi Besinlerden Kesinlikle Uzak Durulmalıdır?

Gaps diyeti yasaklar listesine bakıldığı zaman kişilere kilo yapan bütün temel besin ürünlerinin yasaklı olduğunu söz de görebilirsiniz. Özellikle ekmeğin yasaklanmış olması bu noktada kişilerin hem hassasiyetlerini ortadan kaldıracak hem de kilo verme hızını da üst kademeye çekecektir.

Şeker ve tuz gibi ürünlerin bağırsakları resmen uyuşturduğu düşünülmektedir. Bu nedenle ne kadar mümkünse hayatınızdan uzak tutmak için çaba sarf edilmelidir. Bağırsak florasını olumsuz etkileyen bir diğer unsur da bilinçsiz bir biçimde kullanılan ilaçlardır. Özellikle kadın doğum kontrol hapları ve ağrı kesiciler bağırsağınızın katili olan seçeneklerin başında gelmektedir. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Leptin Diyeti Nasıl Yapılır?

Örnek Bir Öğünde Neler Olmalıdır?

Gaps diyeti kahvaltı gibi bir öğünü sağlıklı bir biçimde yapmak isteyen kişilerin şu noktaları dikkate almaları gerekir;

  • Yoğurdun içerisine avakadoyu doğramalısınız.
  • Kullandığınız avakadonun muhakkak yumuşak ve olgun olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz.
  • Dileyen kişiler hafif bir biçimde fırınlanmış olan yer elmasını da yoğurdun içine doğrayabilir.
  • Sonbaharda tam olarak mevsimi olan balkabağından da yardım alabilirsiniz. Hatta yazın da tüketebilmek için birkaç adet stok dahi yapabilirsiniz!
  • Oluşturduğunuz bu karışımın yanında kahve ya da çay tüketilmesi bağırsağın bütün iç yapısını mahvedebilmektedir. Tam da bu nedenle içecek konusunda da kendinize muhakkak bir sınırlandırma yapmalısınız.

Ev yapımı yoğurt her zaman terci sebebidir. Bağırsak florasının yeniden yapılandırılması için özellikle ev yapımı turşu ve turşu suyuna da muhakkak bir şans vermelisiniz. Gaps diyeti kitabı kapsamında da bu konu ile alakalı gerekli bilgileri kısa bir süre içerisinde elde edebilirsiniz. Bu konuda sadece kitap ile yetinmeyip vücut yapınızda herhangi bir anomali olup olmadığınız da ayrıca dikkate almalı ve incelemelisiniz.

Bağırsaklarımız ikinci beynimizdir. Tam da bu nedenle en az beyin üzerinde meydana gelen hasarlar ne denli etkiliyse bağırsaklarda meydana gelen hasar da o derece etkilidir. Kişiler bu yöntem ile günlük hayatına yeni bir boyut kazandırabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.