saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Gaz Giderici Doğal Yöntemler

11.09.2018
123
Gaz Giderici Doğal Yöntemler

 Gaz Giderici Doğal Yöntemler

Gaz sorunu için kullanılan doğal yöntemler ile kısa zamanda probleminizden kurtulabilirsiniz. İnsanlarda doğal bir durum olan gaz çıkarmak, her gün vücudun yapmak zorunda olduğu bir durumdur. Normal bir kişinin günde yaklaşık 14 kez gaz ihtiyacını gidermesi gerekmektedir. Bunun yapılamaması halinde kişilerde şiddetli sancılar ve rahatsızlıklar ortaya çıkar. Özellikle midede ve bağırsaklarda şişkinliğe yol açan bu durum, kişinin hayat kalitesini oldukça düşürmektedir. İnsanlarda gaz oluşmasının sebebi genelde iki yoldan olur. Bunlardan biri yemek yerken veya bir şey içerken ağızdan hava yutma yoluyla midede oluşan gazdır. Bu gaz yine ağızdan dışarıya atılmaktadır. İkincisi ise, bağırsaklarda sindirilemeyen besinlerin orada bulunan parazitler tarafından çürütülmesi sonucu meydana gelir. Bağırsaklarda oluşan gaz ise anüsten dışarıya atılmaktadır.

Gazın Oluşmasına Sebep Olan Durumlar Nelerdir?

Gazın oluşmasında etkili olan faktörler, aslında gün içerisinde farkına varmadığımız ve dikkat etmediğimiz durumlardır. Genellikle kişilerin beslenme oranlarıyla alakalı olan gaz oluşumu zaman zaman çevresel faktörlere de bağlı olabilmektedir. Buna göre;

Gazın Oluşmasına Sebep Olan Durumlar Nelerdir?

 • Gün içerisinde çok fazla sakız çiğnenmesi,
 • Aşırı alkol kullanımı,
 • Aşırı sigara kullanımı,
 • Yemekleri iyice çiğnemeden hızlıca yemek,
 • Aşırı baharatlı gıdaların gün içinde çok fazla tüketilmesi,
 • Asitli yiyeceklerin veya içeceklerin aşırı tüketimi gaz oluşumuna sebep olan faktörlerdir. Ayrıca fazla miktarda tüketilen baklagillerinde, gaz oluşumunu arttırdığı bilinmektir.

Gaz Söktürmeye Yardımcı Olan Doğal Yöntemler Nelerdir?

Gaz problemini gidermek için kullanılacak bazı doğal yöntemler, sorunun azalmasını ve kişinin rahatlamasını sağlar. Doğada var olan birçok bitkinin türlü rahatsızlıklara karşı çare olarak kullanıldığını bilmekteyiz. Bu yüzden gaz probleminde faydalanabileceğimiz doğal yöntemler ile sorunun çözülmesini kolayca sağlarız. Bunlar;

Gaz Söktürmeye Yardımcı Olan Doğal Yöntemler Nelerdir?

 • Nane; güzel kokusu sayesinde birçok yemeğin veya salatanın içinde tükettiğimiz bir bitki olan nanenin gaz problemini gidermede oldukça büyük bir faydası bulunmaktadır. 1 bardak kaynamış suya 1 tatlı kaşığı kadar kuru nane ilave edilir ve demlendikten sonra içilir. İsterseniz içine bir çay kaşığı kadar bal da ilave edebilirsiniz. Bu karşımın günde 3 ya da 4 kez içilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak kullanıldığında sorunun azaldığını görürsünüz.
 • Karanfil; diğer hoş kokulu bitkilerden bir tanesidir. Genelde yemeklerden sonra ağız kokusunu gidermek için kullanırsa da aslında gaz problemini çözmede oldukça faydalıdır. Yemeklerden sonra çiğnenen 2 ya da 3 adet karanfil, mide şişkinliklerini alarak oluşan problemin çözülmesine yardım eder.
 • Ilık su; tek başına oldukça faydalıdır. Özellikle ciddi gaz problemlerinde vücudunuz yiyecek kabul etmiyorsa, ılık su içmeyi deneyebilirsiniz. Bağırsakların hareketlenmesini sağlayarak probleminizden kurtulmaya yardımcı olur. Ayrıca kabız olan kişilerinde bağırsaklarının rahatlamasını sağlar.
 • Rezene; gaz problemlerinin bir numaralı bitkisel tedavisi olarak bilinir. Genellikle şişkinlik ve gaz problemlerinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Bir bardak suya, bir tatlı kaşığı eklenerek demlenir ve çay gibi içilir.
 • Elma sirkesi; genellikle mide hazımsızlıklarından kaynaklı gaz oluşumunda kullanılmaktadır. Midenin sakinleşmesini sağlar. Ilık suyun içine 1 yemek kaşığı eklenir ve ardından içilir. Çocuklarda bağırsak paraziti tedavisi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dr. İbrahim Saraçoğlu Gaz Giderici Kür

Gaz problemini gidermeye yardımcı doğal kür düzenli bir şekilde kullanıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Eğer sizinde gaz sorununuz varsa bu kürü deneyebilirsiniz. 1 su bardağı kaynar suya 1 parça melisa koyarak 6 dakika demlemeye bırakın. Demlenmesi sağlandıktan sonra suyu süzün ve günde 2 ya da 3 bardak düzenli bir şekilde tüketmeye çalışın. Bu sayede, gaz probleminizin oldukça hafiflediğini görecek ve rahatlayacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.