saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Gaza İyi Gelen Yiyecekler

19.09.2018
88
Gaza İyi Gelen Yiyecekler

Gaza İyi Gelen Yiyecekler

Gaza hangi yiyecekler iyi gelir konu başlığı altında yer alan çözüm yolları ile beraber gaz sorunu ile mücadele etme imkanını elde edebilirsiniz. Gaz konusunda bir sorun yaşamadan yöntemleri uygulamak ve gerçekleştirebilmek için yöntem materyallerinin sizde alerjik reaksiyona sebebiyet vermediğini de kontrol etmelisiniz.

Gaz sorunu yaşlılarda ya da bebeklerdeyse bu doğal yöntemleri uygulamaktansa direkt olarak uzman görüşlerini dikkate almak ve onları uygulamak sizin için çok daha doğru olacaktır. Her iki yaş grubunun da vücut dirençlerinin düşük ve hassasiyetlerinin de yüksek olması sebebi ile doğal yöntemleri uygulamak her zaman işe yarar bir yöntem değildir.

Hangi Bitkiler İşe Yaramaktadır?

Gaz sancısına iyi gelen bitkiler denildiği zaman uzmanlar tarafından ilk olarak önerilen bitkilerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • 1 tatlı kaşığı ölçüsünde olan süpürge tohumunun ağızda güzelce çiğnenmesinin akabinde yutulması gerekmektedir. Bu şekilde bağırsaklarınızda toplanmış olan gazın büyük bir kısmını atma imkanını elde edebilirsiniz.
  • Melisa ayının içerisinde damlatılan limon ile elde ettiğiniz karışım da sizi hem dinginleştirecek hem de bağırsaklarınızda birikmiş olan gazın atılması konusunda etkili olacaktır. Tabi ki bu aşamada kullanılan melisanın doğal olmasına da ayrıca özen gösterilmelidir.
  • Rezene ve anason gibi bitkiler de gazın en büyük düşmanıdır. Birer tutam anason ve rezeneyi demeyerek sıcak bir şekilde tüketmelisiniz. Yaklaşık olarak birkaç saat içerisinde hafif gaz sancılarınızın dineceğinden emin olabilirsiniz. Bu konuda çay tüketimini haftada en fazla 3 kere yapmanız gerektiği de belirtilmelidir.

Bu bitkilerin demlenmesi konusunda da ayrıca bilgi sahibi olunmalıdır. Örneğin öncelikle bitkiyi koyup üzerine kaynar su dökmek demleme değil haşlama olmaktadır. Bu de bitkinin bütün şifalı yapısının bozulmasına sebebiyet vermektedir. Bir diğer önemli hata da bitkilerin belirtilen süreden fazla demlenmesidir.

Bu durumda da ürünlerin kanserojen etki yayabildiği belirtilmektedir. En az malzeme seçimi kadar ürünlerin demlenme aşamasında da uzmanların vermiş olduğu püf noktalarına uyum sağlanmalıdır. Gaz problemine kesin çözüm başlığı altında bu gibi demleme ipuçlarının da eksiksiz bir biçimde dikkate alınması gerekmektedir.

Hangi Meyveler Gaz Yapmaz?

Gaz yapmayan meyveler sağlıklı yaşam için olmazsa olmaz detaylar arasında bulunmaktadır. Pek hangi meyveler gaz yapmaz?

  • Ananas, üzüm
  • Salatalık, zencefil
  • Armut ve elma

Hangi meyveyi tüketirseniz tüketin akşam yatmadan önce bir bardak rezene ya da melia içerseniz gaz konusunda herhangi bir sıkışıklık yaşayacağınız konunun uzmanları tarafından belirtilmektedir. Bu çaylar bağırsakların dengesini tutturmaktadır. Tabi ki bu çayları kullanırken herhangi bir şekilde düzenli olarak kullandığınız herhangi bir ilacın olmaması gerekmektedir. Bitki çayları ilaçların etken maddeleri ile ters tepki yaparak sorun oluşturabilmektedir. Özellikle hormon ile alakalı haplar kullanan kişilerin ayrıca dikkatli olması gerekmektedir.

Gaz Yapan Alışkanlıklarınızı Hayatınızdan Çıkartın

Gaz giderici meyveler ya da hangi besin olursa olsun muhakkak çiğneme konusunda çok dikkatli olmalısınız. Çiğneme esnasında ok hava yutan kişilerde biriken gazın diğer kişilere göre çok daha yüksek bir oranda olduğu belirtilmelidir. Gazın en aza indirilmesi için çiğneme esnasında dikkatli olunması lazımdır. Baharatlı ve acılı yiyeceklerde bağırsakların iç dengesini bozabilmektedir. Tam da bu nedenle gaz sorunu daha keskin bir biçimde ortaya çıkmaktadır. Bakteriyel enfeksiyonlar da gaz salınımını artırabilmektedir. Tedavi için doğal yöntemleri uygulamanıza rağmen gaz sorunu çözülmüyorsa ve bağırsaklarınızdaki hareketlilik de dinmiyorsa muhakkak konunun uzmanına danışmanız gerekmektedir. Bakteriyel enfeksiyonlar doğal yöntemler ile değil uzman görüşü ile ortadan kaldırılabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.