saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Göbek Diyeti Nasıl Yapılır?

10.12.2018
47
Göbek Diyeti Nasıl Yapılır?

Göbek diyeti ile berber kadınların ve erkeklerin en sorunlu bölgelerinden olan karın kısmına bir çözüm bulabilirsiniz. Bu sürecin zorlu bir şekilde ilerleyeceği konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Özellikle fazla kilo sahibi olan kişiler vücutlarından genel olarak fazla yağları atsalar da göbek kısmında geçerli olan yağların görüntü ve sağlık sorunu olarak kendini gösterdiği fark edilmelidir.

Diyetin Temel Özellikleri Neler

1 ayda dümdüz bir karın için kişilerin uzun dönem çaba sarf etmeleri ve her günlerini sıkı bir perhiz ve aynı zamanda egzersiz ile tamamlamaları gerekecektir.

  • Karın yağları vücudu en son terk eden bölgelerin başında gelmektedir.
  • Su tüketimini yüksek tutarak ve trans yağlardan olabildiğince uzak durarak kısa sürede diyetinizin temelini şekillendirebilirsiniz.
  • Diyeti uygularken kullanmış olduğunuz ürünlerin her birinin doğal olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Çiğ olarak beslenmek bu süreç içerisinde size en çok yardımcı olacak hususlardandır. Çiğ beslenme ile göbek yağlarını daha kısa bir sürede yok edebilirsiniz.

15 günde dümdüz karın elde etmek isteyen kişilerin bu bilgileri göz önünde bulundurmaları gerekir. Ancak bu şekilde hızlı ve kalıcı bir biçimde kilo verebilirsiniz. Göbek kısmında bulunan yağların gitmesi için uzun bir dönem gerekmektedir.

Bu süreç içerisinde korselere de bir göz atabilirsiniz. Özellikle toparlayıcı olan korselerin şekillendiren hoş bir etkisi bulunmaktadır. Tam da bu nedenle diyetin yanı sıra hem korse hem de egzersiz gibi hususlara da göz atmalısınız.

 

Akşam Yemeğinde Ne Tercih Edilmelidir?

1 haftada dümdüz karın elde etmek isteyen kişilerin en hafif tutmaları gereken öğün kesinlikle akşam yemeğidir. Akşam yemeğinde genel olarak zeytinyağlı ve sirkeli salatalar tercih edilmektedir. Bu noktada kişilere sirke önerilmesinin sebebi de yağ yakıcı özelliğe sahip olmasıdır. Lezzet konusunda hoşunuza gitmeyen hususlar olursa yemekleri kendinize göre revize etme imkanını bulunur.

Akşam yemeğinde içecek tüketmek direkt olarak mideleri genişletmektedir. Bu nedenle içecek ikram edilmemelidir. Öncesinde imek isteyen kişiler içebilir ve midenin bir kısmını doldurarak en azından açlık hissini baskı altına almaktadır. Akşam yemeğini tamamlarken aynı zamanda yağ yakabilecek farklı otlara da sofranızda yer vermelisiniz. Dereotu bu konuda en etkin yapıya sahip yeşillik alternatiflerdendir.

Su Tüketimi ile Kilolardan Arının

3 günlük göbek diyeti kapsamında yapıdan ve şekerli ürünlerden uzak dururken kesinlikle su tüketimi ihmal etmemelisiniz. Su tüketimi vücudunuzda yer alan toksinlerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Göbek eritme ve genel olarak vücuttan yağların atılması için muhakkak su tüketiminize önem vermelisiniz. En az 2.5 litre su tüketmelisiniz.

Kilo sorunu yayan kişilere bakıldığı zaman birçoğunun su içme konusunda sıkıntılı olduğu görülüyor. Temel ihtiyaçları karşılamak için susadığınız zaman su içmenizin asla hiçbir zaman vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılamayacağından da emin olabilirsiniz. Kilolardan kurtulmak için bu hususlar göz önünde bulundurulmalı ve kişilerin sularının içerisine bir iki damla limon da damlatılmalıdır.

Şekeri Hayatınızdan Çıkarmadan Göbek Eritmek İmkansız!

Dümdüz karın için ne yapmalı sorusunun yanıtını arayan kişilerin öncelikle hayatlarından şekeri çıkarmaları gerkemektedir. Göbek için hem egzersiz hem de diyet yapılsa da günün belirli saatlerinde dolaylı da olsa şeker alındığı zaman göbek kısmında bulunan yağlanmaya bir kademe daha eklemeler yapılmaktadır.

Şekerin hayatınızdan çıkması durumunda paketli ürünler ile de vedalaşmanız gerekir. Neredeyse tuzlu ürünlerin dahi tamamında aşırı dozlarda şeker bulunmaktadır. Sağlıklı yaşamayı amaç edinmiş olan kişilerin bu konularda çok daha hassas davranmaları gerekir. Şeker hayatınızdan çıktıktan sonra sadece sıkılama değil aynı zamanda psikolojik rahatlama konusunda da büyük bir yardımı dokunacaktır. Güne bile çok daha olumlu uyanacak enerjik bir biçimde güne başlama imkanını elde edeceksiniz.

Göbek Eritmek Egzersiz ile Mümkün!

Düz bir karın için detoks yapmanın yanı sıra aynı şekilde egzersizlere de ağırlık verilmesi gerekir. Ancak bu şekilde kişilerin kısa sürede hızlı ve etkisi uzun sürecek bir şekilde kilo vermesi mümkün olacaktır. Özellikle göbek çevresinde meydana gelen yağlanmanın kesinlikle sporsuz ortadan kaldırılması mümkün olmayacaktır. Göbek eritmek için mekik çekerek sürece başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bacak kaslarınızı da çalıştırmaya dikkat etmelisiniz. Bacak kasarınızı çalıştırırken dolaylı olarak alt karın kaslarınız da çalışacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.