saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Göbek Nasıl Eritilir?

19.09.2018
112
Göbek Nasıl Eritilir?

Göbek Nasıl Eritilir?

Göbek eritmek için neler yapılmalı hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunlarından biri. Göbek ve bel bölgesinde bulunan yağların verilmesi oldukça zor. Bunun için uzun süreli diyetler ve düzenli egzersizler gerekiyor.  Güzel ve ideal vücuda kavuşmak isteyenler sağlıklı beslenmeye özen göstermeli, göbek yağlarından kurtulmak içinde azimli bir şekilde spor yapmalı.

Göbek Eritmek İçin Neler Yapılmalı?

Öncelikle göbek bölgesinde bulunan yağlardan kurtulmak istiyorsanız, karbonhidrat içeren besinlerden uzak durarak protein ağırlıklı olan besinlere yönelmeniz gerekiyor.  Protein ağırlıklı besinler uzun süre tokluk hissi yaratır. Böylelikle gün boyu tok hissetmenize neden olarak kilo vermenizi destekler. Kısa sürede göbek nasıl eritilir diye merak edenler için birkaç ipucu;

 • Gün içinde tükettiğiniz porsiyonları azaltmakla işe başlayın. Az fakat sık yemek yemeniz gerekiyor.
 • Kan şekerinizi düşürmeden ve tatlı krizine girmeden sağlıklı atıştırmalar tüketin.
 • Bol bol su tüketilmesi oldukça önemli. Şekerli ve asitli içecekler ise bir kenara bırakılmalı.
 • Vücuttaki toksinlerin dışarı atılması adına gün içinde 2.5 litre su tüketilmesi yeterli olacaktır.
 • Karbonhidrat tüketimini azalttığınızda ise yağ oranında azalmayı kısa süre içinde hissedebilirsiniz.
 • Kilo almamak ve göbek yağlarından bir an önce kurtulmak isteyenler şeker yemeyi kesmeli. Şekersiz çay, şekersiz kahve tercihlerinde bulunmanız gerekecek.
 • Pasta, kek ve özellikle de şerbetli tatlılardan uzak durmanız şart.
 • Düzenli olarak yapacağınız egzersizler sonucunda ise ideal kilonuza yaklaşacağınıza hiç şüphe yok.
 • Egzersiz yapılmadığı taktirde ise kilo verme süreci uzar. Vücutta kilo vermeye dayalı olarak sarkmalar meydana gelir.
 • Alkol, göbek bölgesinde oluşan yağlanmaların birinci nedenidir. Biradan oluşan göbek nasıl eritilir diyenler öncelikle bu içecekten uzak durmalı.
 • Alkol içerisinde yüksek derecede şeker bulunuyor. Kalori değeri ise son derece yüksek.
 • Göbek eritme hareketlerine başvurarak bel ve göbek çevresindeki yağlardan kurtulmanız mümkün olacak. Ancak bu hareketlerin düzenli bir şekilde uygulanması son derece önemli.

Göbek Eritme Hareketleri

Göbekteki yağlardan kurtulmak adına kardiyo egzersizleri yapılmalı. Kardiyo egzersizleri vücut ısısının arttırılmasında son derece etkilidir. Bunun yanı sıra kan akışının hızlandırılmasını da destekler.  Haftada 1 gün dinlenerek bu hareketleri yarım saat boyunca tekrar etmeniz göbek bölgesinde yer alan yağların azalmasını destekler.

Yarım Mekik: Yarım mekik hareketi adına egzersiz yapacağınız mindere sırtınız ile boşluk kalmayacak şekilde uzanmanız gerekiyor. Daha sonra bacaklarınızı dizlerinizden kıracak şekilde mindere yaslayın. Ardından kollarınızı başınızın arkasında birleştirin. Omuzlarınız hareket esnasında yere değmemeli. Dizlerinize doğru karın kaslarınızı sıkarak kalkın. Bu hareketi egzersizlere yeni başlayanlar 15 kez tekrar etmeli ve 3 set halinde yapmalı.

Plankta Diz Çekme: Şınav pozisyonunda karın kaslarını da sıkarak sol bacağı bükmeniz gerekiyor. Sağ bacağınızı ise gergin olarak yere uzatın. Daha sonra bükülü olan bacağınızı karnınıza doğru düz bir şekilde geriye doğru uzatmalısınız. Gün içinde 20 kez bu hareketi tekrar edin.

Yana Eğilme: 2 ya da 3 kiloluk dambılları elinize alın. Daha sonra bacaklarınızı hafif bir şekilde aralayın. Senkronize bir şekilde dambılları yana doğru eğin. Bu hareketi de 20 tekrar şeklinde ve 4 set halinde uygulamanız gerekiyor.

Bacak Çekme: Yere sırt üstü bir şekilde uzandıktan sonra dizlerinizi karnınıza doğru çekin ve kendinizi bükün. Bacaklarınızı yukarı doğru kaldırın. Ardından ise bacaklarınızı yere koymadan harekete devam edin. Bu hareketi ne kadar sık yaparsanız o kadar fayda göreceğinizden emin olun. Göbek nasıl eritilir kadınlar için hareketler nelerdir diye düşünenler yana eğilme, diz çekme, mekik hareketlerini deneyerek göbek bölgesinde fazla yağlardan kurtulabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.