saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Göz Ağrısının Bitkisel Tedavisi

11.09.2018
1.079
Göz Ağrısının Bitkisel Tedavisi

Göz Ağrısının Bitkisel Tedavisi

Göz ağrısı için doğal yöntemler arasında sıklıkla salatalık, süt ve yeşil çay kullanılmakta olup tedavi öncesinde doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Doğal yöntemler birçok hastalıkta kullanılmakta ve yararlı olabilmektedir. Göz ağrınızı evde kolay yöntemler ile hızlı bir şekilde tedavi edebilirsiniz. Maliyetsiz ve çabuk hazırlanan doğal tedaviler ile kısa sürede ağrınız geçecektir. Göz ağrısının birçok ciddi sebebi olabileceği gibi alerjikte olabilir.

Göz Ağrısına Ne İyi Gelir Doğal?

Göz ağrısının tedavisinde birçok bitki kullanılabilmektedir. Göz ağrısına ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu tarafından cevaplanarak şu bitkiler önerilmiştir;

 • Çörekotu
 • Salatalık
 • Süt
 • Patates
 • Kuşburnu
 • Zerdeçal
 • Karbonat, İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilmektedir.

Göz Ağrısı İçin Salatalık Tedavisi

Salatalık içinde bulundurduğu mineral ve vitaminler ile insan vücudu için oldukça sağlıklı bir sebzedir. İltihap önleme, şişkinlik giderme ve rahatlatma gibi özellikleri ile de birçok hastalık için kullanılmaktadır. Salatalık tedavisi uzun yıllardır uygulanmakta olup hazırlanışı şu şekildedir;

 • Öncelikle salatalığı iyice yıkayıp dairesel dilimler halinde kesmeniz gerekmektedir.
 • Kestiğiniz dilimleri 20 dakika boyunca buzlukta bekletmelisiniz.
 • Buzlukta bekletilen dilimleri gözün üzerine ve etrafına gelecek şekilde yüzde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayabilirsiniz.
 • Salatalık tedavisini gün içinde birçok kez uygulayabilirsiniz. Herhangi bir zararı bulunmadığı için kaç kere uygulayacağınıza siz karar verebilirsiniz.

Göz Ağrısına Yeşil Çay

Göz ağrısı problemi olan kişiler yeşil çay tüketerek ağrılarını hafifletebilir. Yeşil çayın rahatlatıcı ve kaşıntı giderici özellikleri bulunmaktadır. Bu sebeple birçok hastalıkta yeşil çay tercih edilmektedir. Ayrıca iltihap giderici özelliği de bulunan yeşil çayı iki şekilde uygulayabilirsiniz. Yeşil çayın uygulanışı şu şekilde yapılmaktadır;

 • Günde 2 defa yeşil çay demleyerek tüketimini yapabilirsiniz. Yeşil çay vücudu rahatlattığı gibi ağrılarınızı da dindirecektir. Birçok hastalık için yeşil çay tercih edilmektedir. Ancak yeşil çay tüketiminde aşırıya kaçmamanız gerekmektedir. İçinde az miktarda da olsa kafein bulunduran yeşil çay, aşırı tüketimde yan etki gösterebilmektedir.
 • Bir diğer yöntem ise yeşil çay ile yüzü yıkamaktır. Göz ağrısına doğal tedavi yöntemleri arasında bulunan yeşil çayı demlemeniz ve demledikten sonra soğumaya bırakmanız gerekmektedir. Soğumaya bıraktığınız yeşil çay tüm sıcaklığını yitirdikten sonra yüzünüzü, özellikle göz çevresini yeşil çay ile yıkayabilirsiniz. Ağrılarınız geçene kadar günde 2 kere bu tedaviyi uygulayabilirsiniz.

Süt ile Göz Ağrısı Giderme

Sütün insan vücudu için birçok faydası olduğu kanıtlanmıştır ve özellikle çocuk gelişimi sırasında doktorlar tarafından süt önerilmektedir. Ancak süt bozulmaya çok elverişli olup uygun koşullarda muhafaza edilmesi gerekmektedir. Göz altı ağrısı, göz ağrısı ya da göz kapağı ağrısında süt sıklıkla kullanılan bir doğal tedavidir. Sütün alerji giderici ve mikroplardan arındırıcı özellikleri bulunmaktadır. Eğer göz ağrınızın sebebi alerjik ise soğut süt uygulaması yaparak kısa sürede ağrınızı giderebilirsiniz. Soğuk sütün uygulanışı şu şekilde yapılmaktadır;

 • Buzdolabında bekleterek soğuttuğunuz sütü bir pamuk yardımı ile ağrı olan yere uygulamanız gerekmektedir.
 • Uygulama sırasında göz çevresine masaj da yapabilirsiniz.
 • Dilerseniz pamuğu bir süre sütte beklettikten sonra gözünüzün üzerine kompres uygulayabilirsiniz.
 • Süt tedavisini günde 2 kere uygulayabilirsiniz. Bir süre sonra ağrılarınızın hafiflediğini fark edeceksiniz.

Göz Ağrısı İçin Sıcak Baskı Tekniği

Göz ağrınız için evde en kolay şekilde hazırlayacağınız tedavi şekli sıcak komprestir. Sıcak kompres için yumuşak bir bez ya da havlu tercih edebilirsiniz. Isıttığınız bezi göz üzerinde gezdirerek kompres yapabilirsiniz. Sıcak kompres kan dolaşımını hızlandıracak ve damarları rahatlatacaktır. Göz kapağı ağrısı için de sıcak kompres uygulayabilirsiniz. Egzeme izlerinin doğal tedavisi sayfamızı ziyaret ederek okuya bilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.