saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Göz Enfeksiyonunun Doğal Tedavisi

12.09.2018
169
Göz Enfeksiyonunun Doğal Tedavisi

Göz Enfeksiyonunun Doğal Tedavisi

Gözde oluşan enfeksiyon için bitkisel çözüm önerileri arasında patates, çay, sarımsak ve bal yer almaktadır. Özellikle sarımsak antioksidan özelliği sebebi ile enfeksiyon problemlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca göz enfeksiyonu için tuzlu su ve karbonat tedavisi de sıklıkla kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Doğal tedavileri uygulamadan önce doktorunuza danışmak sizin için daha faydalı olacaktır. Eğer enfeksiyonuz sebebiniz alerjik ise kullanacağınız bitkisel yöntem alerjinizi tetikleyebilir.

Göz Enfeksiyonu Doğal Tedavi Yöntemleri

Göz enfeksiyonu doğal tedavi yöntemleri arasında sıklıkla kullanılan sarımsak yer almaktadır. Sarımsak tedavisi ile gözünüzde oluşan enfeksiyon hızlı bir şekilde iyileşecek olup tekrar etme olasılığı azalacaktır. Göz enfeksiyonunun birçok sebebi olabilir ve bu sebepler arasında alerjik tepkimeler de yer almaktadır. Sarımsak birçok hastalığın tedavisinde kullanılmakta olup insan vücudu için oldukça faydalı özellikleri bulunmaktadır. Göz enfeksiyonu tedavisinde sarımsağın hazırlanışı şu şekildedir;

 • Birçok market ve aktarda satılan sarımsağı kolaylıkla temin edebilirsiniz.
 • 2 – 3 diş sarımsağı gözünüze uygulamanız gerekmektedir.
 • Ancak direkt olarak uygulamak zararlı olabileceği için bir bezin içine sarımsakları yerleştirerek gözünüzün etrafında gezdirebilirsiniz.
 • Sarımsak bir süre sonra beze nüfuz edecek ve oluşan ıslaklık enfeksiyonunuza iyi gelecek.
 • Enfeksiyonunuz geçene kadar gün içinde 2 kere uygulayabilirsiniz. Sarımsakları yerleştirdiğiniz bezin temiz olduğuna emin olmanız gerekmektedir.

Göz Enfeksiyonu İçin Patates Kullanımı

Göz enfeksiyonuna iyi gelen ilaçlar arasında yer alan doğal tedavi yöntemi patates; enfeksiyon sebebi ile oluşan kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olacaktır. Patates tedavisi için patatesi yıkadıktan sonra daire şeklinde dilimlemeniz gerekmektedir. Daire şeklinde dilimlediğiniz patatesleri göz kapağınızın üstüne yerleştirerek 15 dakika kadar gözünüzde dinlendirin. Gün içinde birçok kez uygulayabilirsiniz. Göz enfeksiyonunuz hafifleyene kadar devam edebilirsiniz.

Göz Enfeksiyonunda Zerdeçal Tedavisi

Göz enfeksiyonundan mustarip olan kişiler zerdeçal tedavisi uygulayabilirler. Zerdeçal birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir bitki olup oldukça yararlıdır. Özellikle Hindistan’da alternatif tıp tedavisi yapan kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Zerdeçal tedavisinin hazırlanışı şu şekildedir;

 • Zerdeçal tozunu aktarlardan kolaylıkla satın alabilirsiniz.
 • Aldığınız zerdeçal tozunu su ile kaynatmanız gerekmektedir.
 • Kaynattığınız zerdeçal tozunu süzerek soğumaya bırakmanız gerekmektedir.
 • Ilıklaşan zerdeçal suyu ile göz enfeksiyonunuzun bulunduğu bölgeyi temizleyebilirsiniz. Dilerseniz bir pamuk yardımı ile dilerseniz de direkt olarak yıkayarak uygulayabilirsiniz. Göz enfeksiyonu çay tedavisi ile kolaylıkla geçebilmektedir.

 

Keten Tohumu Tedavisi

Keten tohumunun birçok yararı bulunmaktadır. Kabızlık problemi, enfeksiyon sorunları ve sindirim sistemi ile ilgili olan sorunlarda çoğunlukla keten tohumu kullanılmaktadır. Keten tohumu antiseptik özelliği sebebi ile alternatif tıbbın sürekli olarak tercih ettiği bir tedavi yöntemidir. Enfeksiyon kapan göz kapağınızın temizliği için de keten tohumu kullanılmaktadır. Göz enfeksiyonunun tedavisinde keten tohumu kullanımı şu şekilde yapılmaktadır;

 • Keten tohumunu 1 bardak suyun içinde kısıt ateşte ısıtmanız gerekmektedir. Kaynamamasına özen göstermelisiniz.
 • 10 gram keten tohumu tedavi için yeterli olacaktır.
 • Kaynattığınız keten tohumunu soğumaya bırakın.
 • Soğuyan keten tohumunu temiz bir kaba boşaltın ve pamuk yardımı ile enfeksiyonlu yere uygulayın. Yaklaşık 10 dakika boyunca işleme devam edebilirsiniz.
 • Dilerseniz yumuşak ve temiz bir bezi keten tohumu suyuna batırarak göz kapaklarınızın üzerinde 5 dakika kadar bekletebilirsiniz.
 • Gün içinde 2 kere tedaviyi uygulayabilirsiniz. Kısa bir süre sonra keten tohumunu etkisini göstermeye başlayacaktır.

Göz Enfeksiyonunun Sebepleri Nelerdir?

Göz enfeksiyonunun birçok sebebi olabilir. Bu sebepler alerjik olabileceği gibi dış etkenler sebebi ile de olabilmektedir. Göz enfeksiyonu sebepleri; mantar, parazit, hava kirliliği, alerji ve virüsler sebebi ile olabilmektedir.  Göz ağrısının bitkisel tedavisi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.