saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Göz Makyajı Nasıl Temizlenmelidir, Neler Dikkat Edilmelidir?

13.11.2018
48
Göz Makyajı Nasıl Temizlenmelidir, Neler Dikkat Edilmelidir?

Göz makyajı temizlemek cilt ve göz sağlığı açısından oldukça önemli. Her ne kadar kaliteli makyaj malzemeleri kullansanız da bakteri oluşumunu engellemek adına göz makyajını temizlemeden uyumamanız şart. Göz makyajını temizlerken de dikkat etmeniz ve uymanız gereken bir takım hususlar söz konusu.

Göz Makyajı Temizlerken Dikkat Edilecekler

Estetik müdahalelerin en zor olduğu bölgelerden biri de göz çevresi. Hassaslık makyaj yaparken kullanılan malzemeler söz konusu olduğunda daha çok artar. Özellikle genç yaşlardan itibaren bu nedenle göz çevresinin uygun bir tonik ile nemlendirilmesi gerekiyor. Göz makyajı nasıl temizlenir diye merak edenler için uyulması gereken püf noktalar;

 • Göz makyajını temizlerken gözünüze zarar vermemek adına içten dışa doğru temizlik uygulaması yapmanız gerekiyor.
 • Göz çevrenizi de nemlendirmek adına bir parça pamuğa birkaç damla kadar zeytinyağı damlatın. Ardından göz makyajınızı hafif dokunuşlar içe çıkarmanızda yarar var.
 • Vazelin ile de göz makyajı temizlenebilir. Bunun için vazelini göz makyajınızın üzerine ince bir tabaka şeklinde uygulayın.
 • Parmak uçlarınızı göz çevresine sürün ve ılık suya batırdığınız pamukla makyajınızı temizleyin.
 • Ayrıca kremle makyaj temizleme yöntemi de tercih edilebilir. Bunun için nemlendiricisi yüksek bir krem tercih edin.

Göz makyajını doğal yollarla temizlemek isteyenler ise evde tonik hazırlayabilir. Bunun için salatalık rendeleyin ve süt ile kaynatın.  Ardından kaynayan karışımı da süzün ve steril bir şişeye doldurun. Göz çevrenizi yenilemek ve doğal yollarla makyaj temizlemek adına muhteşem bir yöntem. Üstelik pratik bir şekilde hazırlanabiliyor.

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Makyaj temizleme işlemlerinde göz çevresine bilhassa dikkat etmek gerekiyor. Yanlış bir uygulama sonrasında gözünüz ve göz çevreniz olumsuz etkilenebilir bu durumda alerjiye ya da tahrişe neden olabilir. Çoğu kadın makyaj temizlemek adına ıslak mendil kullanıyor.Islak mendil, göz çevresinde tahriş oluşturan ürünlerden biri. Özellikle de cildi hassas olan kadınların bu uygulamadan kaçınmasında yarar var. Göz makyajı temizlemek için bebek şampuanı kullanılabilir. Sabun gözleri yakacağından dolayı bebek şampuanları göz makyajı temizlemek için daha ideal.  Gelelim göz makyajı nasıl temizlenir sorusuna. Temizleme işlemlerinde takip etmeniz gereken adımlar;

 • Öncelikle göz kapaklarınızı ıslatın. Daha sonra ise pamuk yardımı ile göz kapaklarınızın üzerini temizleyin.
 • Daha sonra bebek şampuanını göz kapağınızın üzerinde ovuşturun. Gözlerinizi kapalı tutmanızda yarar var.
 • Her ne kadar yakıcı bir etki söz konusu olmasa da riske girmemek için gözlerin kapalı olması daha doğru.
 • Ardından sabunladığınız göz çevresini bol su ile güzelce temizleyin. Kurulama işlemlerinden sonra mutlaka nemlendirici kullanın.

Göz makyajı temizleme ürünleri naturel olmalı. Hassas bir cilde sahip olanların bu konuda daha dikkatli olması gerekiyor. Evde kolaylıkla yapacağınız salata ve süt karışımı toniklerde de makyajınızı temizleyebilirsiniz. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Düğün Davetlerinde Makyaj Nasıl Olmalı

Göz Makyajı Temizlerken Uygulanacak Doğru Hareketler

Kullanacağınız temizleme ürünleri göz makyajı hususunda oldukça önemli. Ancak daha da önemli olan noktalardan biri gözünüzü temizlerken uygulayacağınız hareketler.  Bu noktada çok sert davranmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Acele etmeden etkili hareketler ile göz çevrenize zarar vermeden makyajınızı temizlemeniz mümkün.

Pamuk yardımı ile göz makyajınızı temizlerken sağa ve sola hareket ettiriyor ve yaygın hareketler tercih ediyorsanız yanıldınız. Göz makyajı temizleme esnasında yapılan en yaygın hatalardan biri de bu. Kızarıklık ve kirpik kopmaları genellikle sağa ve sola sert hareketler ile yapılan temizleme uygulamaları sonrasında oluşur.

 • Gözün iç tarafından başlayarak ileri geri hareketler ile cildinize zarar vermeden makyajınızı çıkartın.
 • Kirpik dibinden de dışa doğru ilerleyerek göz makyajınızı temizlemeniz mümkün.
 • Yavaş ve yumuşak hareketler sergilemeniz kirpiklerinize ve göz çevrenize zarar vermemeniz açısından son derece önemli.

Makyaj temizlerken önceliği her zaman göz çevresine bırakın. Bunun için uygun ve doğal makyaj temizleme ürünlerini ya da bebek şampuanını tercih edin. Göz makyajınızı temizledikten sonra ise yüzünüzü tonikle temizleyin. Temizleme işlemleri sonrasında soğuk su ile yüzünüzü durulayarak gözeneklerin açılmasını desteklemenizde yarar var. Böylelikle daha canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmanızı mümkün olacak. Uymanız gereken en önemli kural ise makyaj temizlerken doğru hareketleri uygulamak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.