saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Gribe İyi Gelen Yiyecekler

19.09.2018
79
Gribe İyi Gelen Yiyecekler

Gribe İyi Gelen Yiyecekler

Hangi yiyecekler gribe iyi gelir sorusu özellikle kış aylarında yanıtı en sık aranan detaylar arasında bulunmaktadır. Grip ve soğuk algınlığı sıklıkla karıştırılmaktadır. Her iki rahatsızlıktan da korunmak için bağışıklık sisteminin güçlü tutulması önerilir. Kışın ve son baharın gelmesi ile beraber insan vücudunun bağışıklık sisteminde de dalgalanmalar meydana gelir.

 

Kuruyemişler ile Günlük Hayat Enerjinizi Destekleyin

Gribe iyi gelen kuruyemişler ile gün içerisinde alacağınız enerjinin çok daha sağlıklı bir kaynaktan gelmesini mümkün kılabilirsiniz. Özellikle düşük kalorili olan yemişleri tercih ederseniz bu süreçte kilo alma gibi bir sorun ile de karşılaşmazsınız. Kuruyemişler arasında uzmanlar tarafından direnci artırması sebebi ile tavsiye edilenlerden bazıları;

 • Kestane vücut direncini en iyi yerine getiren yemişler arasında bulunuyor. Yalnız yağ oranı yüksek olduğu için yerken ölçülü davranılması gerektiği de ayrıca belirtilmesi gereken detaylar arasında bulunmaktadır.
 • Fındık ve kuru üzüm ikilisi direncin yerine gelmesi ve sağlıklı bir enerji kaynağının kullanılması konusunda kişileri ayrıca desteklemektedir. Grip döneminde yataktan kalkacak haliniz yokken bile bir avuç bu ikiliden tüketildiği zaman vücudun enerjisinde ve direncinde büyük bir artış meydana gelecektir. Her ikisi de yüksek kalorili olduğu için kilo problemi olan kişiler tarafından daha dikkatli bir şekilde tüketilmelidir.

Gribe iyi gelen içecekler ile bu yemişlerin etkisini kuvvetlendirme imkanını da yakalayabilirsiniz. Bir miktar organik bal kullanımı bedensel direncinizi artacaktır. Ayrıca taze sıkılmış portakal suyu gibi içecekler boğazı da yumuşatacaktır. Gripte soğuk algınlığının tersi olmak üzere sıklıkla öksürük meydana gelir. Bu içecekler ile boğazın yumuşaması mümkün kılınmaktadır.

Ayrıca durumun kötüye gittiğini fark ederseniz hastaneye giderek bu konuda tıbbi ilaç desteği almaya da başlayabilirsiniz. Kuruyemişler ile ilaçları aynı anda tüketmek konusunda bir sakınca söz konusu değildir. Gripte genel olarak ateş de hastalığın seyrinde sıklıkla gözlenen evrelerden bir tanesidir. Bu nedenle ilaç desteği çoğu zaman zorunlu olarak belirtilmektedir.

Gribe Karşı İbrahim Saraçoğlu Tarifleri

Gribe ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen tarifler ile de kolaylıkla yanıtlanabilecek bir sorudur. Saraçoğlu’nun verdiği tariflerde odak noktası olan bazı detaylar bulunmaktadır;

 • Zencefil
 • Zerdeçal
 • Bal
 • Karabiber
 • Ihlamur
 • Kuşburnu

Bu kullanılan ürünlerin doğal ve organik olduğundan emin olunmalıdır. Özellikle bal konusunda ayrıca hassas davranılmalıdır. Kullanılan ürünlerin hormonlu ya da sahte olması sağlığınızı olumlu etkilemeyi bir kenara bırakın size daha bitkin hissettirecektir.

Bu karışımı tüketmenin yanı sıra olabildiğince uzun istirahat etmelisiniz. Vücudun kendini toparlayabilmesi için bir müddet hayatınızın temposunu düşürmeniz sizin için çok daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde çok kısa bir zaman dilimi içerisinde iyileşebilir ve günlük rutinlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Grip Belirtilerini Çorba ile Ortadan Kaldırın

Gribe iyi gelen çorbalar aklınıza gelen bütün sıcak seçenekleri kapsamaktadır. Fakat özellikle şu besinleri çorbalarınızın içerisinde bulundurmalısınız;

 • Ispanak
 • Kereviz
 • Mantar
 • Balık

Çorbanızı yaparken içerisinde yap ve tuz oranının çok yüksek olmamasına da ayrıca özen göstermelisiniz. Bu şekilde fazladan kalori alımı gibi bir sorun ile karşı karşıya kalmaktan da kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Çorbanın yanında tüketilecek olan tam buğday ekmeği de bağırsak sağlığınızı destekleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.