saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Gut Ağrısına Ne İyi Gelir?

02.01.2019
101
Gut Ağrısına Ne İyi Gelir?

Gut ağrısı tedavisi sırasında bitkisel tedavi yöntemleri de kullanılmakta olup gut hastalığının yoğun ağrılarının önüne geçilmektedir. Gut hastalığı temelde bir eklem iltihabıdır ancak vücudun birçok noktasını etkilemektedir. Gut hastalığının tek bir belirtisi olmayıp bölgede şişmeler, ağrılar ve hassasiyet meydana gelmektedir. Her bölgede farklı bir şekilde ağrı oluşmaktadır. Gut hastalığının sebepleri tam olarak bulunamamıştır ancak birçok etkeni olduğu bilinmektedir. Özellikle kan dolaşımı ve ürik asit sebebi ile gut hastalığının meydana geldiği tahmin edilmektedir.

Gut Ağrısı İçin Karbonat Tedavisi

Gut hastalığına iyi gelen maddeler arasında karbonat da bulunmaktadır. Karbonatın birçok özelliği ve faydası bulunmaktadır. Bu faydalarından biri de vücutta artış gösteren ürik asit miktarını azaltmasıdır. Ürik asit miktarının artması ile gut ağrısı yaşanmaktadır ve karbonat miktarı azaltarak ağrıları hafifletmektedir. Gut ağrısında karbonat kullanımı şu şekilde yapılmaktadır;

 • 1 su bardağına 2 çay kaşığı kadar karbonat yeterli olacaktır.
 • Su ve karbonatı karıştırdıktan sonra günde 3 defa tüketilebilir.
 • Günde en fazla 4 kere tüketilebilen karbonatı, 4’den fazla tüketmemeye dikkat etmek gerekmektedir.
 • Gut ağrısının düzenli olarak hafifletilebilmesi için karışım 2 hafta kadar kullanılabilmektedir.
 • Gut hastalığı haricinde başka sağlık problemleri de bulunan kişilerin doktor kontrolünde karbonat tedavisi uygulaması gerekmektedir.

Gut Ağrısı İçin Limon Tedavisi

Gut ağrısı için limon tedavisi sıklıkla tercih edilen bir bitkisel tedavi yöntemidir. Limon suyunun asidik yapısı ve ağrı kesici özelliği sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Ürik asit miktarı ile yakından ilgilenen limon suyu, ürik asit miktarını azaltarak gut ağrısına iyi gelmektedir. Gut ağrısının yaşanma sebepleri arasında ürik asit miktarı bulunmaktadır. Ürik asit miktarı yükseldiği zaman gut hastalığı nüksetmekte ve bu sebep ile gut ağrıları meydana gelmektedir. Limon suyu ise gut ağrısını hafifletecek bir etkendir. Gut ağrısında limon tedavisi şu şekilde uygulanmaktadır;

 • Gut ağrısı yaşayan bir kişi limon suyunun içine karbonat ekleyerek bu karışımı tüketmesi gerekmektedir.
 • 1 su bardağı kadar limon suyuna 3 çay kaşığı karbonat yeterli olacaktır.
 • Karışımı günde 3 kez tüketmek ağrıların düzenli olarak hafifletilmesini sağlayacaktır.
 • Eğer karbonat yok ise limon suyunu su ile karıştırdıktan sonra da tüketimi yapılabilir.

Gut Ağrısında Meyve Tedavisi

Gut hastalığına iyi gelen yiyecekler arasında ceviz, limon, kiraz ve muz yer almaktadır. Muz ve kirazın bol tüketimi ile gut ağrıları hafifletile bilmektedir. Gut hastalığı sadece ağrı, şişlik ve hassasiyete sebep olmamaktadır. Aynı zamanda bölgede kızarıklıklar da meydana gelmektedir. Bu sebep ile özellikle kiraz tedavi sürecinde kullanılmaktadır. Kızarıklığı azaltır ve gut ağrılarını hafifletir. Günde 1 tabak kiraz yenir ise gut ağrıları hafifleyecektir.
Aynı durum muz için de geçerlidir. Muzun içinde yer alan potasyum miktarı ürik asit seviyesi ile yakından ilgilenmektedir. Bu sebep ile gut ağrısı tedavisinde muzun önemli bir yeri bulunmaktadır. Gut ağrısı yaşamamak için günde 2 kez muz yenilmesi ağrıların ve diğer semptomların önüne geçecektir. Gut hastalığına kesin çözüm olarak muz önerilmektedir.

Gut Ağrısı için Zencefil Kullanımı

Gut hastalığına iyi gelen birçok yemek, ilaç ve bitkisel tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemleri arasında ise zencefil de sıklıkla tercih edilmektedir. Zencefilin sıklıkla tercih edilmesinin sebebi ise ağrı kesici, ateş düşürücü ve gevşetici özelliğinin olmasından dolayıdır. Zencefil anti-inflamatuar özelliği sebebi ile iltihapların azaltılmasına ve gut ağrılarına iyi gelmektedir. Bu sebep ile gut hastalığı olan kişiler zencefil tüketerek hastalığın semptomlarını rahatlıkla atlatabilmektedir. Gut ağrısına iyi gelen ilaçlar olduğu gibi doğal yöntemler de bulunmaktadır ve zencefil doğal yöntemlerden biridir. Gut ağrıları için zencefilin kullanımı şu şekildedir;

 • Zencefil kökünü 1 su bardağı su ile karıştırmak gerekmektedir.
 • 1 su bardağı kadar suyun kaynamasına dikkat edilmelidir.
 • Zencefil kökü suyunu gün içinde en fazla 2 bardak tüketerek gut ağrılarının önüne geçilebilmektedir.

Gut Hastalığında Sirke Tedavisi

Gut hastalığı tedavisi için elma sirkesi kullanılmaktadır. Elma sirkesinin kullanımı birçok alanda görülmektedir. Elma sirkesinin birçok faydası bulunmaktadır ve bu faydaları sebebi ile gut hastalığına da oldukça iyi gelmektedir. Elma sirkesi ile 1 bardak suyu karıştırıp gün içinde 2 kere tüketimini yapmak ağrıların hafiflemesini sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.