saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Hamilelik Diyeti Nasıl Yapılır?

05.12.2018
46
Hamilelik Diyeti Nasıl Yapılır?

Hamilelik diyeti ile beraber kilo alarak değil sadece çocuğunuzu yeterli oranlarda beslediğini bilerek 9 aylık süreci tamamlayabilirsiniz. Bu süreç içerisinde herhangi sorun yaşamamak için seçmiş olduğunuz bütün ürünlerin organik olması gerekir. Paketlenmiş ürünlerden tam manası ile uzak durulmalıdır. Hamilelik sürecini tehlikeye atan en önemli hususların başında şeker tüketimi gelmektedir. Bu duruma karşı oldukça temkinli olmalısınız.

Hamilelik Diyeti Temel Özellikleri Nelerdir?

Hamilelik diyeti Ender Saraç tarafından araştırılan ve üzerine farklı tespitler yapılan alanlardan bir tanesidir. Bu noktada dikkate alınması gereken temel hususlar;

  • Hamilelik diyeti kapsamında hem annenin beslenmesi tam olarak yapılmalı hem de bebeğin gelişimini engelleyecek bütün ürünlerden uzak durulmalıdır.
  • Şekerli ürünlerden ve atıştırmalıklardan olabildiğince uzak durulmalıdır. Özellikle kadınları canları çekse de belirli bir ölçünün üzerinde yenilmemelisiniz. Hamilelik mental olarak yemeyi meşrulaştıran bir sebep olarak görülmemeli ve oldukça sınırlı tüketim yapılmalıdır.
  • Diyette düşük tehlikesine sebebiyet veren bitkisel çaylardan uzak durulmalıdır. Birçok bitkisel çay kişileri için tehlike arz etmektedir. Özellikle karahindiba gibi özü kuvvetli olan ürünlerden uzak durmalısınız.
  • Lohusalık döneminde dilediğiniz gibi rezene çayı tüketebilirsiniz. Bu çaylara ancak çocuk doğduktan sonra başlamalısınız.

Şeyda Coşkun hamilelik diyeti aracılığı ile emzirme döneminde bile kilo kaybetmenizi sağlayacak olan sağlıklı yaşam uzmanlarından bir tanesidir. Hem hamilelik hem de lohusalık dönemi için en uygun ve alanının en iyisi olan kişilerin başında gelir.

Akşam Öğününde Nelere Yer Verilmelidir?

Ebru Şallı’nın hamilelik diyeti kapsamında akşam yemeğinde genellikle salatalara yer verilmelidir. Fakat bebeğin genel sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için muhakkak aşırı oranda maydanoz gibi düşük tehlikesi yapabilecek bitkilerden uzak durmanız gerekmektedir.

Sebze yemek istemeyen kişiler için yağsız tavada ızgara usulü hazırlanan tavuk da oldukça lezzetli olacaktır. Siz de hamilelik diyeti kapsamında sorunsuz bir biçimde et ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Bebeğin gelişimi için et olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra etten tam verim almak için zeytinyağlı salata tercih etmelisiniz. Bu şekilde hem lezzet bakımından bir tamamlayıcı olacak hem de fayda bakımından öğün bir kademe daha üst noktaya çıkacaktır.

Su Tüketimini Maksimize Edin

Hamilelik diyeti listesi içerisinde bulunan tüm unsurlara uyum sağlarken aynı zamanda kişilerin su tüketimlerini de artırmaları gerekir. Bu şekilde toksinlerden daha net bir şekle kurtulabilirsiniz. Günde en az 2.5 litra tüketmeniz önerilmektedir. Hamileliğin son günlerinde bu çok da mümkün olmasa da elinizden geldiğinde su tüketimini yüksek tutmaya özen göstermelisiniz.

Kilo verme sürecini ve net olarak toksinlerden arınma safhasını tamamlamanızı sağlayacak olan suyu sofralarınızdan ayırmamalısınız. Dileyen kişiler suyun içerisine çok az da olsa limon suyu damlatabilirsiniz. Su ile beraber metabolizma daha hızlı çalışacak ve dolaylı olarak da kilo verme süreci hız kazanacaktır.  Çocuğun ane karnındaki gelişimi için de olmazsa olmaz safhaların başında gelir. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Makarna Diyeti Nasıl Yapılır?

Şekeri Hayatınızdan Tam Olarak Çıkarın

Hamile diyeti Canan Karatay tarafından sıklıkla incelenen hususlar arasında yer almaktadır. Özellikle şeker konusunda hamilelerin çok hassas davranmaları istenmektedir. Bebeğin gelişimini olumsuz yönde etkileyen ve kişilere de gereksiz kilo olarak dönen hususların başında gelen şekerden muhakkak uzak durmalısınız.

Şeker derken sadece akla rafine şekerin gelmemesi gerekir. Buna ek olarak paketli gıdaların tamamından uzak durmalısınız. Siz de şekeri hayatınızdan çıkardıktan sonra sizin için günlerin çok daha enerjik başlayacağından emin olabilirsiniz. Şeker hayatınızdan çıktıktan sonra kilo verme hızınız da direkt olarak artacaktır. Ayrıca bu durum genel sağlığınız için de oldukça iyi olacaktır.

Kalan Kiloların Verilmesinde Egzersizin Önemi!

Hamilelikte diyet yapıp kilo verenler tarafından yapılan yorumlara göz atıldığı zaman özellikle kalan kiloların verilmesinde egzersizin büyük öneme sahip olduğu görülmektedir. Özellikle sezaryen yapan kişilerin karın bölgelerinde büyük bir doku birikimi meydana gelmektedir. Bu kısmın giderilmesi sadece egzersiz ve diyetin bileşimi ile mümkün kılınmaktadır. Hamilelik ve sonrasında yürüyüşün ve pilatesin kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir. Bu şekilde kilo kontrolü sağlamak sizin için çok daha kolay olacaktır. Birçok kişi hamilelikte fazladan enerji harcamaya karşı olsa da bu şekilde kutsal süreci devam ettirmek çok daha muhteşem sonuç verecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.