saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Herbalife Diyeti Nasıl Yapılır?

02.01.2019
1.773
Herbalife Diyeti Nasıl Yapılır?

Herbalife diyeti, kilo kontrolü sağlamak, aşırı kilolarda hızlı ve etkili kilo vermeyi hedefleyen bir diyet programıdır. Kilo vermeyi ve kilo kontrolü sağlamayı hedefleyen diyette, düşük kalorili beslenme sistemi üzerine odaklanma ile zayıflama sağlanır.

Herbalife ürünleri ile hazırlanan diyet listelerinde, menülerin hazırlanması, detoksların hazırlanması ve nasıl yapılması gerektiği önemlidir. Hedeflenen kiloya göre kişiye özel program hazırlanmalıdır.

Herbalife Diyeti Nasıl Yapılır?

Herbalife kullanım şekli, kullanılan ürünlere bağlı olarak belirlenir. Detoks, zayıflama ürünleri, bitkisel ürünler gibi her ürünün nasıl kullanılması ne kadar alınması gerektiği profesyonel olarak belirlenmelidir. Herbalife diyet listelerine uymak ve öncelikli olarak programı belirleyerek etkin biçimde menüleri uygulamak, kısa sürede kilo vermeyi sağlar.

Ayrıca ürün ve beslenme sistemiyle sağlıklı şekilde zayıflamayı, sonrasında da zen göstererek hızlı kilo almamayı hedefleyen bir diyet yöntemidir.

Herbalife diyet örneği;

 • Sabah Kahvaltısı:

2 kapak Aloe Vera + 250 ml su

½ çay kaşığı Herbalife Çayı + 250 ml su

2 Yemek kaşığı Herbalife Shake + 250 ml yarım yağlı süt

 • Öğle Yemeği:

2 kapak Aloe Vera + 250 ml su,

½ çay kaşığı Herbalife Çay + 250 ml su

2 Yemek kaşığı Herbalife Shake + 250 ml yarım yağlı süt

 • Akşam Yemeği

Herbalife diyeti yapanlar, akşam menüsünde protein oranı yüksek ve yağ oranı düşük yiyecekler tüketmelidirler. Özellikle, fasulye, tahıl, et ürünleri protein açısından zengin ürünler olduğu için tüketilmelidirler.

Herbalife diyeti uygularken yeşilliklere ağırlık verilmelidir. Yemek ve öğünlerde zeytinyağını tercih edilmelidir. Ayrıca bu diyet programı devam ederken alınan tuz oranını düşürmelidir. Yine yemeklerin yanında beyaz ekmek yerine kepekli ekmek tüketimine özen gösterilmelidir.

Herbalife Diyetinde Ara Öğünler

Herbalife kullanırken ne yemeli, ara öğünler var mıdır gibi konularda su tüketimine özen gösterilmesi gereklidir. Günlük su tüketimi en az 2,5 litre olması gerekirken ideal olarak 3 litreye kadar su tüketilmelidir. Metabolizmanın hızlandırılması ve bedenin detoks niteliğinde temizlenmesi için gereklidir.

Herbalife diyetinde öğünlerde ve öğün aralarında su içilebilir. Ayrıca ara öğünlerde kuruyemişler tüketilebilir. Daha çok protein ağırlıklı çerezler alınmalıdır. Taze meyvelerin tüketimi yapılabilir.

Tüm diyetlerde olduğu gibi Herbalife diyetinde de kalori alımına özen gösterilmesi gereklidir. Vücudun yaktığından daha az kalori de alınmamalıdır, vücudun yaktığından daha çok kalori de alınmamalıdır.

Herbalife örnek diyet listesi hazırlanarak tam uyulmalı ve haftalık ara öğün listesi de belirlenerek, diyet listesine uyum sağlanmalıdır. Alınan kalori oranına dikkat edilmelidir. Günlük kalori alımı 150- 300 arasında olmalı ve bu oranı fazla aşmamaya özen gösterilmelidir.

Ara öğünler için protein destekli atıştırmalık ürünler bulunmaktadır. Protein bar tüketerek, ara öğünlerde de diyet listesine uygun atıştırmalıklarla diyet listesine uyum sağlanabilir.

Ayrıca bu diyette; günde 3 tane olmak üzere Herbalife Omega- 3 kapsül alınmalıdır.

Herbalife Diyeti İçin Ara Öğün Besinleri

Herbalife serbest öğün ürünleriyle, diyetin ara öğünlerini çeşitlendirebilirsiniz. Atıştırmalık olarak da bilinen ara öğün ürünlerinde genellikle 100 kalori altındaki besinler önerilir. Bu atıştırmalıklar arasında;

 • 1 bardak üzüm suyu,
 • 1 kase taze vişne, kiraz,
 • 1 orta boy elma,
 • 1 bardak sebze suyu,
 • 1 bardak yağsız süt,
 • 1 kase yarım yağlı yoğurt,
 • 1 adet çok pişmiş yumurta,
 • 1 orta boy portakal,
 • 1 küçük muz,
 • 1 adet taze şeftali,
 • 1 küçük haşlanmış patates

Gibi besin ve gıdalar yer alıyor. Herbalife diyet ürünün kullanımına, saat ve programına uyum sağlayarak, ideal kilonuza kısa ve hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Herbalife Diyeti ve Egzersiz

Sağlıklı bir ömür yaşamak ve bedenin formda olması için egzersiz, düzenli ve daima olarak yapılmalıdır. Spor yapmak, sağlıklı bir kiloda olmak, sağlıklı bir iskelet yapısı ve ideal fonksiyonlarıyla çalışan bir kas sistemine sahip olmaya olanak sunar.

Herbalife diyetini yaparken, egzersiz yapmaya da özen gösterilmelidir. Hem zayıflama ve kilo kontrolünde hem de bölgesel zayıflama hedeflerinde, daha orantılı ve formda olmak için spor yapmaya özen gösterilmelidir. Spor ve egzersizler için atıştırmalıklarda ve ara öğünlerde alınan meyve ve takviyelerle enerji sağlanabilir. Ya da kalori yakımı fazla oluyor ise ara öpün besinleri arttırılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.