saglikliyasam7.com

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

19.09.2018
143
Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Hızlı kilo vermek için sadece sabah veya akşam yemeği yenmesi, bireyin günlük beslenme durumunu tamamen bozacaktır. Çocukluğundan beri genel olarak iki öğüne alışmış olan bireylerde bu durum çok büyük bir fark yaratmaz. Sıvı tüketimi, tek öğünde tüketilen besinlerin kalori durumlarına bağlı olarak arttırılmalıdır. Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler bireyin yağ oranına, bölgesel yağlanma durumuna, cinsiyetine ve kilosuna göre değişir.

Günde 1 Öğünle Hızlı Kilo Verilir Mi?

Eğer 3000 kalori ve üzerinde alıyorsanız, bu durumda kilonuzu korur ve çok fazla kilo vermezsiniz. 1500 ile 2000 kalori arasında alınan günlük değerler bulunuyorsa, bir süre sonra vücudunuza zarar vermeye başlarsınız. Günlük beslenme en az iki öğün olacak şekilde düzenlenmelidir.

Tek öğün hem dengesiz hem de gün içerisinde tansiyon problemleri yaşanabileceği için öğün sayısı artırılırken kalori dengesi ayarlanmalıdır. Evde kilo vermenin yolları az yemek, evde spor yapmak değildir. Dışarıda açık havada koşabilir, parklarda sporunuzu yapabilir, kuruyemişler ve meyvelerle ara öğünler oluşturabilirsiniz. Daha sonra ise kahvaltı, ara öğünler, öğle yemeği, ara öğünler ve akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Kilo Vermeyle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

  • Yanlış: Kahve içildiğinde kilo vermek mümkün değildir. Doğru: Kahve içmenin kilo verme sürecine zararından çok faydası bulunur. Özellikle kafein tiryakisi olan bireyler tarafından günde ortalama dört fincana kadar kahve tüketiminin hiçbir zararı olmayacaktır. Ortalamanın üzerindeki kahve tüketiminde ise filtre edilmiş kahve tüketilmesi sağlık açısından daha faydalıdır. Kafein ve kafestol maddeleri sayesinde çok daha hızlı bir şekilde, öğünlerden en az bir saat sonra içtiğinizde faydasını göreceksiniz.
  • Yanlış: Az yemek yedikten sonra spor yapılmasına gerek yok. Doğru: Alınan kalori miktarına da bağlı olarak, yakılacak kalori ortalamasıyla birlikte kilo verme sürecinizi tamamen dengeli hale getirebilirsiniz. Günlük kalori alımınıza bağlı olarak sporunuzun ağırlığını düzenleyebilirsiniz. Az yemek yediğiniz için spor yapmama gibi bir karar verdiğiniz taktirde, normalin altında aldığınız kaloriler nedeniyle vücuttaki kilo verme süreci başlatılacaktır. Aç kalmak yararlı olmadığı gibi, az yemek yendiğinde spordan vazgeçilmesi doğru değildir.
  • Yanlış: Ara öğünlerde kuruyemiş yenmez. Doğru: Ara öğünlerde özellikle Antep fıstığı gibi besinlerin tüketilmesi halinde son derece yoğun bir bakır ve manganez desteği alırsınız. Kilo vermenin yolları bayan vücut tipleri dengelenmesi için az yemek yendiğinde bile ara öğün destekleriyle tok gibi hissedeceğiniz süreç oluşacaktır.

Öğünler ve Besinler Nasıl Düzenlenmeli?

Sebze sevmiyor olmanız, hızlı kilo verme diyeti açısından kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden biri olacaktır. Sevebileceğiniz, kalorisi az sebzeler sayesinde günlük besin ihtiyacınızı kahvaltıda ve öğle yemeğinde karşılayabilirsiniz.

Akşam saatlerinde ise kendinizi ödüllendirecek şekilde yüksek proteinli yemekler yapabilirsiniz. Zengin iki öğün yemek hiçbir zaman için başarıya ulaşılması açısından uygun değildir.

Mutlaka 4 ve üzerinde öğün belirlemeli ve vücut yapınıza bağlı olarak sporla bu yöntemleri desteklemelisiniz. Farklı besinleri yemek kilo vermeyle ilgili olan isteğinizi artıracağı gibi, direkt olarak vücudunuz için de faydalıdır. Hızlı kilo verdiren diyetler yaparak on günde üç kilo verme gibi bir girişimde bulunmak yerine, minimum bir aylık diyet uygulamalısınız.

Hem yağ yakma sürecinizin çok daha sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlamak hem de vücudunuzun zarar görmeden şekil almasını desteklemek gerekir. Aksi taktirde şekli bozulacak ve daha sonra tekrardan bölgesel yağ düzenleme işlemlerinin uygulanması gerekecektir. Farklı yiyecekler, yoğun beslenme programları, düşük kalori ve hem ara öğünler hem de sık beslenmeyle birlikte aslında yemek yiyerek kilo vereceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Copyright 2018 - Saglikliyasam7.com. Tüm hakları saklıdır.